Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Дом
Дом
15 221 членове Включете се
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора

София, Волуяк

Ами това е питането ми. Сушите ли олекотени завивки в сушилня? Скоро си купихме пераля със сушилня, но не смея още да ги пусна. Страх ме е да не се изпомачкат много. Дрехите не ми ги мачка много, чаршафите ... само ако са прекалено много изсушени. Моля ако някой е пускал в сушилня олекотени завивки да ми даде съвет - на колко градуса, каква центрофуга и колко да ги пусна да се изсушат. Дали да ги оставя леко влажни за да не се смачкат? 
Цитирай
 inik ,зависи какъв е пълнежа им. Аз една опропастих.Стана като на топки вътре пълнежа 35 35 35  ,но пък другите си ги центрофугирам и после си суша без проблем вече няколко години наред .
Цитирай

София, Волуяк

Ох, ми не знам... някакъв изкуствен ще да е. Става дума за на децата завивките - миналата седмица ги купихме, едни цветни с мечо пух. Притеснява ме и при сушенето да не пуснат цветовете. Бяха 42 лева комплекта, затова си мисля че сигурно е с някакъв силиконов пълнеж...знам ли. Тези с гъши пух например бяха по 120 лева..
Цитирай
За градусите на сушене щом питаш,ОК.  Ами не  пускай на максимална температура( аз моите си ги пускам на средно положение ,не на макс) ,за да  е минимален риска от повреждане на завивката,но те предупреждавам,че доста повече време от обичайното ще  я чакаш да съхне . Поне моята завивка  сякаш по-бавно от другото пране се суши ,а и се налага да я изваждам и да й променя положението в сушилнята няколко пъти,за да се изсуши съвсем.За намачкване -няма такова,но  аз винаги ползвам при пране омекотител.

Иначе и моите ,дето си суша без проблем май са като твоите-силиконова вата или друга ,ама пак изкуствена вата ще да е.Със сигурност и моите не са с гъши пух,но не помня писало ли е някъде какъв е пълнежа. За цветовете дано няма проблем ,аз нямам,поне със завивките.Моите са от Метро купувани комплект пълен ,някъде 30-40 -макс 50 да е бил комплекта,забравила съм.И марката дори не помня как е била.
Цитирай

на кого му пука...

Аз също ги суша в сушилнята,нямало е проблем до сега Peace
Пускам ги на 900 об. на центрофуга и после на по-лека на сушилнята.Вадя ги леко влажни,но съхнат за ден в стаята Peace
Цитирай

Варна

Олекотените редовно ги пускам за сушене, просто няма как иначе, не ми се чака ден - два да съхнат!
Цитирай

weltweit

Да използвам темата да питам каква е разликата между олекотена завивка със силиконова вата и със силиконов пух? На пипане ми се струват еднакви, но се твърди че вторите са по-качествени, съответно по-скъпи.  Има ли и с друг пълнеж? Кои са качествени като пълнеж и марка, да препоръчате  Rolling Eyes
Цитирай

До морето

на 1200 центрофугата,после час и половина сушене и са готови
Цитирай

София

Суша ги, да. Само не на най-високата Т и от време на време отварям да я преобръщам отвътре навън, защото като е много обемна сама не може да се обръща и това, което е било най-отвътре остава влажно.
Цитирай

Варна

Да използвам темата да питам каква е разликата между олекотена завивка със силиконова вата и със силиконов пух? На пипане ми се струват еднакви, но се твърди че вторите са по-качествени, съответно по-скъпи.  Има ли и с друг пълнеж? Кои са качествени като пълнеж и марка, да препоръчате  Rolling Eyes

Виж тази тема!
Цитирай

weltweit

Мерси  Hug
Цитирай

Варна

Олекотените редовно ги пускам за сушене, просто няма как иначе, не ми се чака ден - два да съхнат!
Peace
Цитирай

София, Волуяк

Благодаря ви за отговорите - ще пускам смело тогава Peace
А от прането и сушилнята не изтъняват ли?
Цитирай

Всичко пускам в сушилнята, включително пухени възглавници и завивки. Сушилнята ми глади, а не мачка. Ютията ми много отдавна не е включвана.
Цитирай

Според мен не ти трябва да ги пускаш в сушилнята. Ако ги изпереш на големи обороти, излизат почти сухи! Просваш ги за 1 нощ някъде просто да изпръхнат и са готови. Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора