??? За триизмерния ехограф???

  • 1 686
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 408
Аз не съм ходила,но приятелката ми  ,която е бременна в средата на 4-я месец са я пратили на триизмерен .Питала лекарката какво е и тя й отговорила ,че щяли да й гледат лицето-там щяло да се види всичко.Та приятелката ми все още не е ходила и много се чуди как така през лицето щяли да я гледат??? newsm78.На мен също ми е странно,та въпроса ми е как минава прегледа???
ПРЕДИ ДА МЕ НАХОКАТЕ И ДА МЕ ПРАТИТЕ В ДРУГАТА ТЕМА ЩЕ КАЖА ,ЧЕ ТАМ ПИТАХ ПОНЕ  ДВА ПЪТИ,НИКОЙ НЕ МИ ОТГОВОРИ НА ВЪПРОСА,НЯМАШЕ И ОБЯСНЕНИЕ КАК МИНАВА ПРЕГЛЕДА.

# 1
  • Мнения: 1 197
Извинявай,но как си повярвала,че ще й гледат през лицето??.Това е невъзможно,те за това,там където си питала не са ти отговорили.Гледа се през стомаха.

# 2
  • Мнения: 9 814
hahaha Joy
Могат да видят лицето на бебето за някакви малформации, ама през лицето на майката няма к`во да видят.... Joy

# 3
  • Мнения: 1 045
ще гледат лицето на бебето,не нейното Joy
Гледа се уста,очните ямки,нос и разни такива,може това да се има предвид. Peace

# 4
  • Мнения: 1 273
 Joy Joy Joy Joy

ще гледат лицето на бебето,не нейното Joy
Гледа се уста,очните ямки,нос и разни такива,може това да се има предвид. Peace

Точно!

# 5
  • Мнения: 408
Еми и аз тва й разправям,ама тя твърди, че лекарката й казала ,че нейното.Иначе и аз ,знам че е така както вие казвате,ама...тя сама ще види,така че няма да споря повече с нея.Исках само да се обеда ,че това което твърдя е вярно.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Някой нещо не разбрал правилно,но кой ли???? newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 1 476
как може изобщо да си помисли, че нейното лице ще гледат?  Shocked
а изобщо няма да коментирам обяснението на лекарката за 3Д ехографа #Crazy

# 8
  • Мнения: 2 270
...КАК МИНАВА ПРЕГЛЕДА.
като обикновен преглед с ехограф - през коремната стена на майката Peace

# 9
  • Plovdiv
  • Мнения: 550
Прегледът минава като при  2D ехограф.
Ето малко инфо за видовете ехографи: http://www.svdimitar-medcenter.com/ehograf.html
Има на много още места. Чичко Гугъл много помага. Grinning Успех. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Или твоята приятелка не е разбрала, или докторката я е взела за мезе! Grinning

# 11
  • Мнения: 419
Или твоята приятелка не е разбрала, или докторката я е взела за мезе! Grinning

Да не се окаже че на карти ще й гледат Mr. Green
Весело ми стана и на мен, дано всичко е ок с бебо, пък както иска да го гледа лекарката.

# 12
  • София
  • Мнения: 537
 Joy Joy Joy ох тез лекари и забързани мами.  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
[.....

Да не се окаже че на карти ще й гледат Mr. Green
Весело ми стана и на мен, дано всичко е ок с бебо, пък както иска да го гледа лекарката.
Имам предложение - да й хвърли един боб Laughing.

# 14
  • София
  • Мнения: 19 249
Абе вие се смеете, ама лежах в болница с едно момиче от село не много далече от Сф, която хич не беше чувала за 3-Д, камо ли за 4-Д, а вече беше в 3-ти месец.  Не че аз съм корифей, ама знам от обща култура за тези изследвания много преди да забременея. Всъщност не харесвам термина 4-Д, защото такова измерение още не е открито и ако се изцепиш, без да знаеш за какво става дума, всеки средно интелигентен човек ще те пита кое точно, аджеба, е 4-тото измерение.

# 15
  • Мнения: 826
Абе вие се смеете, ама лежах в болница с едно момиче от село не много далече от Сф, която хич не беше чувала за 3-Д, камо ли за 4-Д, а вече беше в 3-ти месец.  Не че аз съм корифей, ама знам от обща култура за тези изследвания много преди да забременея. Всъщност не харесвам термина 4-Д, защото такова измерение още не е открито и ако се изцепиш, без да знаеш за какво става дума, всеки средно интелигентен човек ще те пита кое точно, аджеба, е 4-тото измерение.

Четвъртото измерение е времето.  Всеки, който се интересува от научна фантастика го знае Mr. Green По принцип това е и теория в сериозната наука. Ето един цитат:
"...Няколко години след като Айнщайн публикува своята теория на относителността, учените започват да разглеждат времето като измерение, което е неразривно свързано с другите три, известни до тогава пространствени измерения. Но за разлика от височината, дължината и дълбочината, времето е трудно да бъде представено графично..."
http://bg.clearharmony.net/articles/200802/2496.html
 Peace Peace Peace

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 01:35 от dendri

# 16
  • Мнения: 651
Кой месец се гледа на 3д?

# 17
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Мисля, че беше между 17-22 седмица.  Peace
Аз ходих чак в шестия месец.

# 18
  • Мнения: 6 365
На планетата X гледат бебетата на 8-измерен ехограф.

# 19
  • Мнения: 1 045
А аз чух че има 10-измерен на който се определя и цвета на очите Joy
Има доста заблуди за ехографите.Понякога научната фантастика идва в повече.
Когато и да идете на 3д или 4д ще ви е интересно.Но не се заблуждавайте че опитен АГ на него ще види нещо повече отколкото на обикновен.

# 20
  • Мнения: 1 512
Дали ще те гледат на 2 Д, 3 Д или 4 Д, зависи от това дали лекара гледа или вижда.То май стана нещо като мода да се ходи и правят разни изследвания без причина.И без нападки мола,лично мнение.

# 21
  • Мнения: 117
Аз си ходих  на консултация при гинеколожката ,която ми води и първата бременност и бях втория- третия месец ,като си купи четириизмерен видеозон.Така че прегледите ми са били на такъв видеозон.Не разбирам само как може да има хора, които си мислят, че различните видеозони могат да гледат на различни места.

ОСВЕН АКО БЕБЕТО  И СЕ НАМИРА В ГЛАВАТА!!!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 16:48 от temenushka81

# 22
  • Мнения: 2 334
Май лекарката си е направила веселото  Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Извинявай,но как си повярвала,че ще й гледат през лицето??.Това е невъзможно,те за това,там където си питала не са ти отговорили.Гледа се през стомаха.

Е да ама и ти не позна. Стомаха е мястото където ти се събира и обработва храната която си изконсумирал, а корема е цялата тази част от тялото под която ти стоят всичките вътрешности, вкл. и стомаха. Та ми стана интересно, как ли се гледа през стомаха. ..... Аман от многознайковци.

По темата - искали са да кажат, че ще видят лицето на бебето. Самия преглед не е нищо особено. Всичко изглежда както на 2Д и след като ти направят снимка в този режим, се дообработва с ехографа и тя става 3 измерна. 4Д ехографа прави същото само че в реално време.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 20:44 от Miss Dior Cherie

# 24
  • Мнения: 826
Точно де, за времето ви говорех! Mr. Green Laughing Mr. Green

# 25
  • Мнения: 494
Прегледа протича като на обикновен ехограф. Разликата е, че този може да сглоби изображение от няколко снимки и така се получава много по- детайлен орган. Ако не и бяха казали, че е 3д, нямаше и да разбере.  hahaha Моя съвет е не казвай нищо на приятелката ти, и виж какво ще ти каже след прегледа. Може да падне голям смях Joy

# 26
  • Мнения: 1 354
ще гледат лицето на бебето,не нейното Joy
Гледа се уста,очните ямки,нос и разни такива,може това да се има предвид. Peace
това се гледа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт