Децата и праистрастеността към школада

  • 2 566
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 097
Бъди твърда.
Аз на моята също не забранявам, но й давам по малко и тя си знае, че повече няма да получи и не настоява.

# 46
  • Мнения: 790
Давам шоколад, но това е единственото. Не давам бонбони, желирани мечета, вафли, чипс и т.н.  Но той и не ги търси.

# 47
  • Мнения: 1 121
Наскоро усетих, че и моят син върви натам. Затова просто спрях да купувам шоколад, спрях да го ям и така. В началото ми беше малко трудно, но си казах, че това е прекрасен повод и аз самата да започна да се храня по-здравословно. Отделно и не ми се ядеше толкова колкото преди, може би заради бременността. Сега ако ми се яде сладко ям плод, постоянно предлагам на синът ми и виждам, че яде много повече, отколкото преди. Днес вече изяде една мандарина, един банан, половин ябълка и едно киви Laughing

# 48
  • Мнения: 2 757
Днес вече изяде една мандарина, един банан, половин ябълка и едно киви Laughing

Лелее, как изхранваш това дете ooooh!

# 49
  • Мнения: 7 383
           И ние не забраняваме шоколад,но те нещо спряха да му налитат и напоследък го замениха с плодове.От най-голямата до най-малкия.Сега обаче сме в чуденка защото изяждат с килограми цитрусови най-вече мандарини .Дали пък няма от тях да направят някоя алергия.А в ДГ изяждат понякога и на другите деца плодовете /някои не искат/ и нашите омитат и техните.

# 50
  • Мнения: 2 448
Днес вече изяде една мандарина, един банан, половин ябълка и едно киви Laughing

Лелее, как изхранваш това дете ooooh!

Защо, това ти се вижда много храна ли?  newsm78
Ако напиша до момента само след вземане от градината какво е изял - една вафла по път към къщи, като се прибра един банан, две ябълки, попара със сирене и един Данет. Това е от 17 до сега, като задължително преди лягане в леглото ще ме помоли поне за една филия хляб. И това не е ден, в който яде много. Къде го слага не знам, като е такава клечка.  Laughing

# 51
  • Мнения: 613
...На мнение съм, че ако до 2 - 2г. и нещо на едно дете не му се предлагат вредни храни, то след това вече оформения му вкус няма да е насочен към тях, дори да са пред очите му. Да, ще подражава на площадката, ще иска да му се купи, но ще хапне 1-2 хапки и ще го остави.

Към авторката - каквото не искаме да яде вкъщи - просто не се купува. Не може едно дете да знае, че винаги в шкафа има кутия с бонбони и да очаквате, че няма да си взима  Simple Smile

Напълно подкрепям  Peace

Като дете, благодарение на майка ми и аз бях много пристрастена към шоколада, с последствия, които си нося и досега.

Затова по отношение на дъщеря ми процедирах точно по начина (и последвалите резултати),  които си описала, само че шоколада го "представих" като храна, когато тя беше на около 3г. , не по-рано.

# 52
  • Мнения: 2 757
Днес вече изяде една мандарина, един банан, половин ябълка и едно киви Laughing

Лелее, как изхранваш това дете ooooh!

Защо, това ти се вижда много храна ли?  newsm78
Ако напиша до момента само след вземане от градината какво е изял - една вафла по път към къщи, като се прибра един банан, две ябълки, попара със сирене и един Данет. Това е от 17 до сега, като задължително преди лягане в леглото ще ме помоли поне за една филия хляб. И това не е ден, в който яде много. Къде го слага не знам, като е такава клечка.  Laughing

Много плодове ми се виждат. Ама сигурно е нормално щом всички са така. Аз се чудя що някои се оплакват, че не могат да си изхранят децата. Аз такъв проблем нямам, моите ядат много малко.

# 53
  • Мнения: 2 448
Направо ми е смешно вече това, че ако до 2 - 3 години не му се дава на детето шоколад, няма да го обича и като възрастен.
Как да повярвам на подобно нещо, като до 3 годишна възраст съм отгледана от прабаба ми основно с попара със сирене и месеница, все солени храни ,а шоколад или по скоро марципан са ми купували 2 - 3 пъти в годината по празниците, ама си обичам шоколад да не кажа, че ми е една от най - любимите храни. Не си спомням кога за пръв път съм яла, но си падам по сладкото. Не съм пристрастена, в мисъл, че когато реша мога да ям каквото си наложа, но няма да е нещо, което харесвам. Това, че мога да ям салати, когато реша, на значи , че шоколада не ми е по вкусен. Както и плодове обичам много заради сладкия вкус.

# 54
  • Мнения: 1 121
Направо ми е смешно вече това, че ако до 2 - 3 години не му се дава на детето шоколад, няма да го обича и като възрастен.

Да си призная и аз тайно се надам на това, ама звучи прекалено хубаво, за да е истина. Ако зависи от мен синът ми по цял ден ще яде само мляко, печено месце, сирене, хляб, плодове, зеленчуци, обаче баща му не може да яде пица или Мак Доналдс и да не му бутне в устата  Twisted Evil Не, че това е толкова лошо, просто си мисля, че ако на тази възраст свикне да яде по много плодове и зеленчуци и като порастне ще ги предпочита пред шоколада и бързата храна. Затова и взех генералното решение да намалим нездравословните храни вкъщи до минимум. И това не се оказа много сложно като се има предвид, че въобще не ползваме неща като масло, олио, десерти правя много рядко, никога не пържа нищо, ядем само готвено на скара и на фурна... и т.н.

НикиФин, тва е нищо, тези плодчета ги изяжда като десертчета след всяко ядене Laughing или като снаксчета между храненията Laughing вкъщи винаги имаме много плодове и аз постоянно му бутам по някое плодче в устата и той не отказва човека Laughing

Иначе за закуска яде cherios (нещо като корнфлейкс, ама с много витамини и малко захар) с прясно мляко, към 11 сандвич с кашкавал на тостер, към 3 каквото има от предният ден, наример месце с картофено пюренце и моркови, към 6.30 каквото има за вечеря и към 8 преди лягане пак му даваме cherios, ако не е ял много от вечерята, а плодовете както казах ги яде между храненията Laughing за справка тежи 14 кг. момъка Laughing звучи като много ядене, но порциите според мен не са големи Sunglasses

# 55
  • Мнения: 613
Направо ми е смешно вече това, че ако до 2 - 3 години не му се дава на детето шоколад, няма да го обича и като възрастен.
Да си призная и аз тайно се надам на това, ама звучи прекалено хубаво, за да е истина.

Rylie, всъщност от това, което си написала, за мене си точно в "златната среда". Не става въпрос за пълно ограничаване на нещата, а просто за създаване на правилните навици, не знам как да го опиша точно..."култура на хранене" може би покрива, това което се опитвам да кажа.
"Ограничаване на нездравословните храни вкъщи до минимум" - пък си написала ти.

Точно, за да не се стигне до тези пристрастявания, за които се говори в тази тема. Едно ядене може да се обича и да се консумира, без натъпкване и стигане до зависимост от него.

А, че това зависи от родителя (настойника), за мене си е неоспорима истина. (колкото и да съм смешна в нечии очи)

Права си, че е трудно. Аз, както се похвалих с шоколада тук, с който до сегашната възраст на дъщеря ми (почти 8г.) нямам никакви проблеми, така и пък не успях да създам у нея "привързаност" към плодовете. Причината е комплексна и не е изцяло моя вина, но не оправдава, че не съм положила повече усилия в тази насока.

# 56
  • Мнения: 637
От нищо не я ограничавам,каквото иска да яде и по колкото иска.Колкото повече забраняваш толкова повече ще го иска.

 Peace Освен това шоколадът няма толкова много грехове, колкото ни се струва.

# 57
  • Мнения: 371
Пристрастяването към всяко едно нещо е лошо Simple Smile
Моето не яде шоколади и вафли и но има моменти в които се е насочило към нещо и ако не го вразумявам,сигурно ще се пристрасти.
В различните моменти това може да е царевица,маслини,пъстарма...
Не мисля,че родителите оформят вкуса на детето.

# 58
  • Мнения: 2 448

 Rolling Eyes Не е ли много солено тва за дете? А и как я дъвче изобщо.

# 59
  • Мнения: 371

 Rolling Eyes Не е ли много солено тва за дете? А и как я дъвче изобщо.
Ами много е солено.Но на него му харесва.
Аз за това писах,че му контролирам вкуса все още.
Ако питаш него ще ти каже,че шоколада е много сладък Laughing

Общи условия

Активация на акаунт