Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sliven

Здравейте мами,
Реших сама да приготвя пюре на моят бебчо. Може ли бланширани и  пасирани плодове или зеленчуци, но не смесени с АМ да съхраня в хладилника до следващия ден?
Предварително благодаря Hug
Цитирай

там където не искам

Да, можеш да ги съхраняваш в хладилника поставени в бурканче.
Цитирай

София

да до 48ч.
Цитирай

sofia

Можеш, аз така практикувах в началото, когато и правих домашни пюренца!
Цитирай

Можеш,аз така процедирах Smile
Цитирай

sliven

Аз сега му пасирах един банан. Нормално ли е да потъмнее?
Цитирай

София

Да, потъмнява.
Цитирай

Можеш да съхраняваш в хладлника до 48 часа.Иначе е нормално че банана е потъмнял  Peace
Цитирай

Варна/Монако

Тъкмо и аз се чудех дали може да се съхранява в хладилник, понеже сега се захранваме и количествата са много малки, за да се прави всеки ден. Четах, че може да се замразява, но камерата ни е много малка и няма място там. Значи може до 2 дена, мерси  Hug
Цитирай

Sofia

Можеш да съхраняваш в хладилник до 48 часа.Плодовете  е добре да го пасираш преди храна. Като стоят губят голяма част от витамините си.
Цитирай

Аз сега му пасирах един банан. Нормално ли е да потъмнее?
Да Smile
Цитирай

На шестото небе

Редовно слагах в буркани,но след това задължително стерилизирах,така издържат повече от 48 часа.
Цитирай

sofia

Редовно слагах в буркани,но след това задължително стерилизирах,така издържат повече от 48 часа.
Peace
Цитирай

София

Аз знам,че е добре да се хапват до 24 часа.Миналата година педиатърката,която гостуваше при Иван Звездев го каза,иначе се губили витамини от храната/вече не е пълноценна/ и има  възможнст от бактериални инфекции.За по-дълго съхранение  по-добре замръзяване във фризер.
Цитирай

В успеха и щастието!

Най- добре си е прясно приготвено. Не че има лошо да се сухранявя за следващия ден например, но си е друго прясното папо Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.