моля за съвет за серклаж

  • 17 265
  • 42
  •   1
Отговори
искам да питам на някоя от вас правили ли са и серклаж и ако са да ми препоръчате добър специалист. аз съм от Пловдив. Благодаря ви предварително.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 12:46 от magiika

# 1
  • Мнения: 48
Здр.аз съм с направен серклаж.Направиха ми го в 4месец,защото имах скъсена шийка и един пръст разкритие,плюс това съм с близнаци.Не е страшно прави се под пълна упойка и нищо не се усеща.Ако искаш да ме питаш още нещо пиши.

# 2
  • Мнения: 30
На мен също ми правиха серклаж в 4тия месец заради скъсена шийка и контракции. Прави се с пълна упойка. Не е операция, а манипулация - стягат шийката със специален конец като така предпазват плода от преждевременно раждане. Не е болезнено. След манипулацията не усещаш нищо по-различно от преди това (единствено може да ти се гади от упойката). Около 2 седмици преди термина серклажният конец трябва да се свали - прави се без упойка, на гинекологичния стол (неприятно като усещане, но не и нетърпимо болезнено). Лекар не мога да ти препоръчам, защото не съм от Пловдив, но за такава манипулация трябва да постъпиш в болница. Би трябвало личният ти гинеколог, който следи бременността, щом е установил нужда от серклаж, да ти даде направление за постъпване в болница.

# 3
  • Мнения: 46
Здравейте! Аз съм нова във форума и днес видях тази тема. Не е писано отдавна в нея, но се надявам да се включат и други учасници.
Бременна съм в 13 г.с. с близнаци и преди два дни ми направиха серклаж, тъй като имам съксена маточна шийка. Сега лежа повече и все още имам леко кървене. Много съм притеснена и постоянно се ровя в интернет и чета.
Моля ако има други момичета, които са в същото или подобно положение нака да пишат.
Надявам се да се включите и да поговорим.

# 4
  • Мнения: 2 641
нямам серклаж, но в МД на колкото и момичета да направиха, все си родиха бебета ! трябва да се лежи и да се пият лекарствата които лекаря е дал - аз видях че даваха магнерот, но шпа и незнам още какви.
успех навсички !

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз все още нямам серклаж, след седмица съм на преглед след който лекарката ще вземе решение дали имам нужда от него. Каза ми че при многоплодна бременност, каквато е моята било задължително. Аз нямам никакво разкритие и шийката на матката ми не е скъсена, наистина ли е задължително можете ли да ми кажете?

# 6
  • Мнения: 1 875
Лекарката ти се презастрахова.
Не е задължителен серклажът при многоплодна бременност, още по-малко при липса на показания /скъсяване на шийката, предишни аборти поради цервикална недостатъчност и т.н./

# 7
  • Мнения: 767
Не искам да те отчайвам,но серклажа също не дава 100% гаранция,аз имам 2 неуспешни бременности макар че ми бяха правили серклаж.Но все пак да подчертая че има доста мами износили своите бебета благодарение на него.Важното в твоя случай е че нямаш скъсяване на шийката и разкритие,серклажа се прави точно тогава.Твоята докторка може би иска да се презастрахова както е писала Орелия.

# 8
  • Мнения: 61
  И аз съм със серклаж,направен ми е в 17 г.с.При мен е превантивна мярка,поради неуспешна бременност преди 2 год.Вече съм в 30 г.с. и силно се надявам да изкарам до края   Praynig
  Ще съм много благодарна ако някой сподели как протича махането на серклажа,защото се рових доста в нета,но не открих нищо по темата.
   За тези,на които им предстои ще им кажа  -не се тревожете излишно, изобщо не боли,защото се прави с упойка
  Успех на всички бъдещи мами от мен   bouquet

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Благодаря ви за отговорите момичета, предполагам че сте прави за превантивната мярка. Това ми е първа бременност и изобщо не съм запозната с манипулациите.

# 10
  • Мнения: 46
Мерси много за отговорите ви момичета.
Вече минаха две седмици от серклажа и сега се чувствам малко по - спокойна. Но пазя леглото, защото ми казаха, че имам и ниска плацента.
Успех на всички и леко бременеене.

# 11
  • Мнения: 851
Всъщност не бих казала че серклажа се прави като превантивна мярка и винаги при двойна бременност. Напротив, ако до определен период от бремеността няма признаци, които да налагат  тази процедура, най-добре и за майката и за бебето/бебетата е да се пропусне. В никакъв случай не казвам че е опасна, но все паке  манипулация с пълна упойка и ако няма никакви предпоставки за приложението й е наълно излишно.
В същото време много мами са износили благополучно бебетата си благодаряние на серклажа, така че най-добре да се консултирате с лекаря си - той преценява при всеки преглед налага ли се такава манипулация или не.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 535
При втората ми бременност и аз бях със серклаж. Сложиха го в 16 г.с.
LEILA BEL махането е без упойка и мен изобщо не ме боля. Последвалия преглед за разкритие беше доста по-неприятен. Лекарката ме предупреди, че в повечето случаи с махането на конеца стартира и раждането, но аз 1 седмица си откарах с 3 см разкритие...
Ако мога да съм полезна с нещо - питайте  Hug
Леко бременеене   bouquet

# 13
  • Мнения: 98
Здравейте момичета намен ми предстои сирклаж , доки го назначи като превънтивна мярка да не изтървем бебето ми предложи да ме зашие за всеки-случей само че искам да попитам трябва ли да се лежи след него и колко време ? и вярно ли е че след зашиване неможе да се прави секс ??? ние след инвитрото вече три месеца не сме правили доки забрани моля споделете малко повече подробности че много се наплаших от това шиене. Благодаря ви .

# 14
  • София
  • Мнения: 1 535
Хм, това за всеки случай не ми звучи много добре, но лекаря би трябвало да знае по-добре  Thinking

Да, трябва да се лежи. В болницата ме държаха около седмица, а след това още 1 месец ми дадоха болничен. Препоръчаха ми повече да лежа, да не вдигам тежко, да не пътувам, да не се претоварвам... Е, не успях да спазя всичко, но за мой късмет нямах проблеми.
За секса ми препоръчаха да е колкото се може по-рядко, много внимателно, задължително с презерватив, за да се избегнат инфекции... След толкова уговорки направо се отказахме  Crazy. Може би според конкретния случай и препоръките да се различават.

Не е толкова страшно  Peace
Успех и да се похвалиш с едно хубаво и здраво бебче  Hug

Общи условия

Активация на акаунт