петно от раждането

  • 1 473
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Моето бебче има червено петно на челото във формата на буквата "V". Лекарите казват, че е хемангиом и,  че ще изчезне но аз съм много притеснена.   Бебчо е вече почти на 2 месеца, но петното не намалява, напротив.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 524
Спокойно, ще изчезне. Нашето още се вижда лекичко. Наричат го още ангелска целувка - носи късмет според стари поверия  Mr. Green
До две годинки няма да го има, може и по-рано.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 16:37 от meggyv

# 2
  • Мнения: 349
И моят син го имаше и като ревнеше то дори посиняваше. В един момент си мислех че няма да изчезне никога, но към годинката се махна  Peace

# 3
  • Мнения: 438
Спокойно, нормално е!
Пламчо има същото V, на челото - вече почти изчезна.Има такива петна и в основата на нослето, на вратлето и на единия клепач - изсветляват с времето!И аз като теб бях нетърпелива да изчезнат по-бързо Wink
Зълва ми е имала на челото до около 3 г .
Да ти е живо и здраво детенцето и само такива да са ви "кахърите" покрай него - да не са по-сериозни!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 227
... но петното не намалява, напротив.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?
Задължително искай второ мнение щом като петното потъмнява, а не изсветлява. Малкият ми син има такова петно, но дясната буза и се оказа Синдром на Стърдж- Вебер. Не ти пиша всичко това за да те плаша, а за да ти обясня, че не всички хемангиоми са "обикновени".
Ето ти един сайт с инфо на български: http://sturge-weber.dir.bg/_wm/diary/diary.php?did=463214&df=46&dflid=3
Дано при твоето бебче не е това Praynig.
П.П. Горбачов също е със синдром на Стърдж - Вебер.

# 5
  • Мнения: 9 973
нашето изчезна след годинката

# 6
  • Мнения: 378
Спокойно, нормално е!
Пламчо има същото V, на челото - вече почти изчезна.Има такива петна и в основата на нослето, на вратлето и на единия клепач - изсветляват с времето!И аз като теб бях нетърпелива да изчезнат по-бързо Wink
Зълва ми е имала на челото до около 3 г .
Да ти е живо и здраво детенцето и само такива да са ви "кахърите" покрай него - да не са по-сериозни!
И нашето беше в основата на нослето и изчезна скоро.

# 7
  • Мнения: 236
И ние си имаме отзад на вратлето и на клепача на едното око. Аз не се притеснявам, защото се забелязват слабо, а и знам от други мами, че изчезват Peace

# 8
  • Мнения: 1 596
Моето бебче има червено петно на челото във формата на буквата "V". Лекарите казват, че е хемангиом и,  че ще изчезне но аз съм много притеснена.   Бебчо е вече почти на 2 месеца, но петното не намалява, напротив.Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?
Не се тревожи,и моят син се роди с две такива петънца(хемангиомчета).Едното на кутрето,другото на вратлето Simple Smile
С времето вече почти не се виждат.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми има такова петно на тила под косичката. Но не е намаляло, само е станало малко по-бледо.

# 10
  • Мнения: 1 054
Племенницата ми имаше на челцето между очите и на клепачите, ако не се лъжа... Сега ги няма... докато не се разплаче Simple Smile Малко повечко като пореве започват леко да личат... За да не се притесняваш нищо не ти пречи да потърсиш второ мнение Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 777
Дъщеря ми имаше в основата на носа и отзад на тила.Тя е на 1.1год. и вече избледняват,даже на тила май съвсем не си личи.

# 12
  • Разград
  • Мнения: 2 102
С времето петната избледняват.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
С времето петната избледняват.
Не всички пета избледняват, още повече, че педиатърката е казала, че е хемангиом.

# 14
  • Мнения: 1 632
Дъщеря ми имаше на окото и педито беше казала, че е хемангиом.
Изчезна!

Общи условия

Активация на акаунт