Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 17 ян. 2009, 17:14 ч.
  • Преглеждания  4 430  Мнения  3  Онлайн  1
Отговори
Моля някой да ми каже: мога ли да продам автомобила ни, т.к съпругът ми е в чужбина с пълномощно заверено от тамошното консулство и какви други документи той трябва да ми завери? Четох за някакви декларации, които придружават пълномощното, но от къде трябва да ги изкарам и те също ли трябва да бъдат заверени в посолството
Благодаря много

Реклама
# 1
  • NL
  • Мнения: 4 363
Няма да съм много полезна,по принцип може да продадеш автомобила с пълномощно,не знам какви др. документи са нужни за чужбина,но знай ,че ако стане нещо,катастрофа или пък блъснат с тази кола някого ще дърпат и вас  Rolling Eyes

# 2
  • Варна.....
  • Мнения: 1 685
Можеш, но освен пълномощно ти са необходими и още две декларации- по чл 264 от ДОПК и по чл. 25 от ЗННД- също със заверка.

# 3
  • София
  • Мнения: 279
Можеш да продадеш МПС-то с договор за покупко-продажба на МПС, който ще сключиш от името на съпруга си на основа на заверено пълномощно и декларации. Декларациите са: една по чл.25, ал.7 от ЗННД и една по чл.264, ал.2 от ДОПК. Пълномощното трябва да е изрично за продажба на МПС-то, трите неща трябва да бъдат заверени в посолството. Декларациите са бланки, всеки нотариус ще ти ги даде. А може би ги има и някъде в интернет.

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт