Моето дете отказва да яде зеленчуци.

  • 3 124
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 375
Не открих подобна тема и ще ми е интересно има ли някой с подобен проблем и как го решавате. Дъщеря ми отказва да яде какъвто и да било зеленчук. Опитвала съм насила, но не става. Или гълта без да дъвче /вероятно за да не усеща вкуса/ или и се повдига и повръща. Това ако са сурови. Ако пък са в яденето, щателно пробира. Дори с плодовете е много претенциозна. Банан и евентуално ябълка може, но за останалите е същото. Незнам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 2 448
Моя е любител на плодовете, но пък от зеленчуците май само по краставиците си пада.
Не се опитвам да го насилвам, защото направо пиши и повръща, ако го насиля да глътне храна, която не харесва.
За зеленчуците специално никак не му се сърдя, защото и аз съм почти така - ако взема да изброявам тези които не ям доста дълъг ще е списъка.  Confused

# 2
  • Мнения: 476
Синът ми е на почти 4г. и с пръчка не би докоснал зеленчук.
И към плодовете му е малко по-различно отношението. Хапва от време на време ябълка, круша, банан и толкоз. Даже с баща му се шегуваме, че той не пипа храна в зелен и червен цвят. След като се правих на маймуна толкова време, за да го накарам поне да опита вдигнах ръце.

Последна редакция: сб, 17 яну 2009, 18:34 от Jolene

# 3
  • Мнения: 2 047
   Моята също не ги яде, с изключение на морков - прояде го като гледа едно филмче за зайче...

# 4
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
Не открих подобна тема и ще ми е интересно има ли някой с подобен проблем и как го решавате. Дъщеря ми отказва да яде какъвто и да било зеленчук. Опитвала съм насила, но не става. Или гълта без да дъвче /вероятно за да не усеща вкуса/ или и се повдига и повръща. Това ако са сурови. Ако пък са в яденето, щателно пробира. Дори с плодовете е много претенциозна. Банан и евентуално ябълка може, но за останалите е същото. Незнам какво да правя.

При нас положението е същото, за жалост.... Sad Само, че аз не я насилвам, защото пак няма да ги докосне до устните си. Започнах да пасирам зеленчуците и така ги слагам в супата, та да не ги вижда, а от плодовете правя фреш и по този начин ги приема. Това мн. ме тормози, защото аз лично съм любител и на плодовете и на зеленчуците........

# 5
  • Мнения: 3 394
защо не пробваш със забавен вид на предлаганите плодове и зеленчуци Hug
и ангажирай детето с приготвянето им Peace

http://www.kidsandcooking.co.uk/DessertsForKids.html







# 6
  • Мнения: 9 973
наистина е добра идея за забавния вид Grinning

# 7
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
При нас и това не помогна....... Cry

# 8
  • Мнения: 2 375
Не съм пробвала този вариант... Rolling Eyes Ще опитам, но знам колко голямо е отвръщението и от всичко зелено и червено... Sick

# 9
  • София
  • Мнения: 2 298
И ние сме така, яде само ориз и картофи, и то само с определен начин на приготвяне. Ядеше ги в супи, а напоследък отказва. Но обича много крем супа и аз се възползвам от това  Laughing обича много и спагети - започнах да ги правя със сос от пасирани зеленчуци - лапа като невидяла, а и на нас с татко й ни харесват.
Но сурови няма как да я накарам да консумира. Тази есен тръгна на градина, но надеждата ми угасна - ако има суров зеленчук върху сандвича, отстранява го и изяжда останалото.

С плодовете - хапва някои - банан, ананас и ябълка, другите само на сок ...

# 10
  • BG
  • Мнения: 1 900
Според мен всяко нещо с времето си ,така че не насилвай детето.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 435
На готвените зеленчуци внука го научих още при захранването, готвех му с много зеленчуци, но ги пасирах и той свикна с вкуса им. А всички зеленчуци в суров вид ги прояде на принципа на забраната.Казвам,че са само за заека и не трябва да ги пипа, а той на инат си ги взима и яде.Скришом си чупи от зелето, ръфа моркови, домати, краставици, чушки само и само да не ги дам на заека. Така прояде всичко, напук на заека...  Joy А за спаначена супа е готов на всичко, дебне ме да се загледам в някой филм и тича в кухнята, скришом си гребе с черпака направо от тенджерата.

# 12
  • София
  • Мнения: 407
 И ние имаме този проблем и със плодовете и с зеленчуците. И съответно често сме със запек. Решаваме отчасти проблема, като правим плодови сокове и обясняваме, че няма да има запек, ако яде плодове и зеленчуци. Peace

# 13
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде и моят син.Той е на почти 4 години.До сега е изял най-много(сборно) 3 банана и 3 краставички(корнишонки).Нищо не иска,даже не познава вкуса на плодовете и зеленчуците,а вкъщи винаги има плодове-поне 2-3 вида и зеленчуци.Опитвала съм всякакви варианти,е,не става.Говорих с педиатър по случая,каза ми да не се притеснявам,ще започнел да яде по някое време.
Иначе наготвени зеленчуци си хапва.

# 14
  • Мнения: 3 932
И наШият mладеж не признава др. зеленчук в суров вид, освен краставица и mорков. Аз обаче mу пробутваm всички останали, пасирани в супа без капка угризение на съвестта.

Общи условия

Активация на акаунт