Повръщане!

  • 6 017
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте,
сина ми е на 3 и от 18.30 до сега е повърнал около 4 пъти - един път много обилно, после имаше половин час зтишие, после още веднъж доста но по-малко от първия път и после през половин час съвсем малко гавно водата която беше изпил междувременно! Сложих му свещичка Вомакур и след нея имаше още две стоамшни спазми но изкава само стомашен сок! лекарката каза след 12 часа да сложа още една свещичка и ако има температура или разтройство да го заведа. през деня беше много весел, играеше си но не искаше да яде нищо! Сега не знам какво да правя до утре в девет ако продължи да повръща толкова интензивно! моля дайте съвет - да давам ли вода или глюкоза или нещо друго? Какво да му дам утре сутрин ако иска да яде?

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Отиди и си купи сироп Натриев цитрат.
Давай му от него.
Купи една банка глюкоза - давай от нея по 1-2 ч.л през 15 мин.
Редувай с друга чашка с вода.
Свари и чай от мента и него редувай с другите неща.

Не трябва да допускаш да се обезводни.
Ако не можеш да овладееш повръщането по-добре го води в болница.

Моя син за 3 часа стигна до такова обезводняване, че .... айде няма да ти казвам да не те плаша.

# 2
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Изцеждаш един лимон и го разреждаш с вода, толкова колкото е сока от лимона, слагаш вътре по една щипка сол, захар и хлебна сода и давай по една чаена лъжичка през около час. Спира повръщането моментално. Нека пие течности, но не го наливай, по малко, на малки глъдки, но честичко.
Сутринта можеш да му дадеш да яде препечена филийка и малко сирене или кашкавал, сварен картоф, обикновени бисквити. В никакъв случай не му давай кисело мляко, защото то предизвиква позиви за повръщане.
Не се паникьосвай, ще се оправи мъничето, още е рано да даваш глюкози и такива неща, това се прави в крайни случаи след продължително повръщане или разтройство и когато е доста обезводнен.
Бързо оздравяване му пожелавам и дано не е нищо сериозно Hug

# 3
  • Мнения: 25 400
Свари и чай от мента и него редувай с другите неща.


Или от джоджен, ако нямаш мента - също помага. Започни с една чаена лъжичка на всеки 15-20 минути, ако не повърне, постепенно увеличи количеството, ще успокои стомахчето.

# 4
  • Мнения: 1 820
От натриевия цитрат и аз съм много доволна.После захранвах с кашата на милупа,но при нас повръщането беше много.Само да пийнеше вода и почваше!Ох,като се сетя,тръпки ме побиват! ooooh!

# 5
  • Мнения: 511
Малко късно видях темата,мое да му вземете хидратин алфа,и да даваш сока от компот кайсии

# 6
  • Мнения: 1 820
Малко късно видях темата,мое да му вземете хидратин алфа,и да даваш сока от компот кайсии
Моята дъщеря от кайсии се подрисква,то само тва им трябва  Peace

# 7
  • Мнения: 478
темата може би е леко стара..сигурно са се оправили с младежа, но да кажа и аз какво ползвам: ампула Degan я изпивам с някакво количество вода или без, тази възможност че може да се изпие ми е казана от гп. В листовката се казва да не се ползва под 2 годишна възраст, и като цяло до 20г. възраст е Необходимо внимание при приемането на Деган     http://www.framar.bg/degan-amp.-10-mg.-2-ml.--1-pid05000656.html

# 8
  • Мнения: 46 403
Хубаво е да се направи преглед, да се установи, че е вирус и после да се дават лекарства против повръщане.

Ако е вирус, може да протече по различни начини, някои са с Т, други без, някои са само с 1 ден повръщане, други с по 3, някои с разстройство и т.н.

Ако разстройството е повече от 3 дни - пуснете изследване.
И аз давам Деган, но таблетки, за деца дозата е по-малка, нека лекарят я определи обаче ...
Ох, дъщеря ми редовно го минава, карала е всичките му варианти, първия път не действах правилно и удължих оздравяването  Tired за следващите пъти прилагах това и действа безотказно!

Цитат на: Birdie
Принципни неща:

*диария повече от два дена изиска посявка. Също и диария със слуз и/или кръв, незвисимо от времетраенето.
*след кратка пауза от 2-3 часа детето се храни с редовната за него храна без неща, които така или иначе не се дават на деца-мазно и пържено, сокове, силно сладки плодове (банан може, но сливи-не), кроасани, солети, бисквити.
Храната се базира на
*супи, бульони, с или без фиде.
*печено без мазнина, готвено с катрофки, морков (но не мазно), тиквички (варени или печени), Варено месо със или без картоф, морков.
*макарони с настъргано сирене или малко кашкавал или без тях
*препечен хляб намокрен в бульон или чай.
*ябълки-варени или печени.
За оводняване-вода или неутрални, незахарни чайове (но не и запичащи)-липа, мента, например, но и не много концентрирани.
Млеката е добре да се разредят 2:3 за 2 дена. Кисело мляко-зависи от детето-някои ги приемат, други не. При по-големите деца спирането на млеката за два дена помага много.

Ако по принцип храните детето нормално у дома, няма какво много да променяте. Колкото по-неподходящо го храните, толкова неща трябва да "изваждате".

Бързо оздравяване!

Общи условия

Активация на акаунт