Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

гр.София

Скъпи мами,
Може би въпросът ми ще ви прозвучи доста объркано, но моя приятелка е в трудно положение и не може да ми обясни точно проблема. С две думи извадиха й бебето със секцио в 37 седмица след като около 10 дни тоновете на детето бяха лоши. Сега детето е в кувьоз и са й обяснили, че не се е захранвало от плацентата. Това се наричало вътреутробна астения или адения - не можа да ми каже точно. Този феномен не бил изучен в България и не се знае какви могат да бъдат пораженията за плода. Много ви моля, ако някой знае нещо по въпроса да даде инфо. Благодаря предварително и на никого не пожелавам да преживее подобно нещо.
Цитирай

Monaco di Baviera

A beb4eto s kakvo teglo se e rodilo?

Az sum s podoben problem, samo oste ne sum rodila. Kagi re4i sum postojanno pod nabludenie - CTG, Doppler i Biometria.  Bebeto mi e s okolo 2 sedmizi po-malko no raste. Taka e ve4e ot 5. mesec.
Za sega vsi4ko e  nared i doktorite ne iskat da burzat.  

V  Germania gi vadjat, stom ustanovjat, 4e ne se hranjat dobre.   Posledstvia, zdravoslovni,  njama.  Very Happy
Ako si dobre s nemskia vig  Arrow  tuk

Pozdravi  Very Happy  Very Happy
Цитирай

гр.София

Цитат на: Bobbylein
A beb4eto s kakvo teglo se e rodilo?

Az sum s podoben problem, samo oste ne sum rodila. Kagi re4i sum postojanno pod nabludenie - CTG, Doppler i Biometria.  Bebeto mi e s okolo 2 sedmizi po-malko no raste. Taka e ve4e ot 5. mesec.
Za sega vsi4ko e  nared i doktorite ne iskat da burzat.  

V  Germania gi vadjat, stom ustanovjat, 4e ne se hranjat dobre.   Posledstvia, zdravoslovni,  njama.  Very Happy
Ako si dobre s nemskia vig  Arrow  tuk

Pozdravi  Very Happy  Very Happy[/quote
Бебето е с нормално тегле - 3100/53см. Немски не знам за съжаление. Когато бях бременна моят лекар ми беше казал, че при  страдание на плода ще се наложи да го извадят по-рано. На нея не й го извадиха по-рано с обяснението, че плодът бил биологично незрял, въпреки, че бил физически зрял.
Цитирай

Аз самата съм се родила с подобна диагноза - оказало се е, "водите" на майка ми са били почти изцяло изчерпани и са ме извадили в края на 8-мия месец. Била съм 2,400 и са ме държали около 10-тина дни в кувиоз и съм изкарала физиологична жълтеница (която май я изкарват повечето бебета). Поражения върху здравето ми няма (поне още нищо не са ми открили, пък са минали 26 години  Wink ).
След като се е родило в 37-ма седмица и при това 3,100 - бебчето на приятелката ти е достатъчно голямо и сигурно бързо ще си навакса. Дано да се оправи бързо и скоро да се прибере вкъщи, а приятелката ти да не се тревожи прекалено (пък и медицината доста е напреднала от моята поява на бял свят до сега).
Цитирай

гр.София

Благодаря ви за отговорите! Дано имат късмет с бебето. Обяснили са й, че било физически зряло, но биологически незряло, което на мен нищо не ми говори.
Късмет на всички!
Цитирай
Zdravei, az imah podoben problem sas malkia mi sin, no mi beshe otlepena placentata.Malkia stoia edin mecec v pediatriata i sega e edno cudesno dete.Ako ne e sedialo bebeto bez kislorod edva li shte ima problem po natam, no lekarite vece kazvat vsicko taka ce ako ne sa i kazali ce ima neshto trevojno moje da e spokoina.
Цитирай

гр.София

Цитат на: maia-k
Zdravei, az imah podoben problem sas malkia mi sin, no mi beshe otlepena placentata.Malkia stoia edin mecec v pediatriata i sega e edno cudesno dete.Ako ne e sedialo bebeto bez kislorod edva li shte ima problem po natam, no lekarite vece kazvat vsicko taka ce ako ne sa i kazali ce ima neshto trevojno moje da e spokoina.

Слава богу за сега бебето е добре-излезе от кувьоза и утре живот и здраве ще го изпишат. Лекарите, обаче, казват, че е още твърде рано да се прецени дали ще има мозъчно увреждане Sad Дано да имат късмет и бебето и родителите му.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.