какво ви правят в болницата преди раждане

  • 17 933
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
На мен ми правиха клизма и бръснене.

# 46
  • Мнения: 374
Мене ме приеха предния ден, защото трябваше да ми предизвикат раждането /преносвах 9 дни/. Вечерта ми направиха клизма и ми казах да не ям нищо, след това си взех душ и почистих косъмчетата, въпреки, че го бях направила и у нас. Сутринта рано ме свалха в предродилна зала, включиха ми системата и слушаха тоновете на бебка. След няколко часа родих моето съкровище!

# 47
  • Мнения: 528
Зависи как ще протече раждането  Peace

На баткото ми се спукаха водите и не ми правиха клизма. Било противопоказно  Rolling Eyes Бях се избръснала у дома.
На малката отидох да ме вкючат на системи, понеже закъсняваше. Прегледаха ме, за да установят дали имам разкритие и ме пратиха за клизма. Въпреки, че се бях избръснала у дома, санитарката каза, че ако прецени пак ще ме бръсне, но нямаше нужда. След това ми направи клизма  Peace

# 48
  • Мнения: 1 763
преглед за разкритие и клизма

# 49
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Общ преглед за разкритие, клизма, видеозон за да видят колко горе-долу е голямо бебето, изследваха ме и за помосимост към разтвора, с който ми пуснаха система и попълване на куп документи ooooh!

# 50
  • Мнения: 2 172
Преглед за разкритие.
Попълване на документи.
Клизма.
Душ (миене).
Абокат със система окситоцин.
Колан за тоновете на бебето (мен просто ме накараха да си държа устройството на корема).
Периодични прегледи и туширане.
Раждане.
Пълна упойка за шиене при евентуална епизиотомия.
2 часа лежиш на леглото на което си раждала.
Местят те в стаята.
След по-малко от още 2 часа ти носят бебето.


Всичко това е за нормално раждане  Peace

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 18:35 от elfi4ka

# 51
  • Мнения: 31 167
Абсолютно нищо не се ми правили за планирано секцио в частна болница. Нито клизми, нито прегледи, нито лошо отношение съм видяла.

# 52
  • Мнения: 2 803
На мен ми правиха клизма и бръснене.
И на мене после ми пукнаха водата и ме сложиха на система.

# 53
  • Мнения: 116
Майчета помагайте!!! Може ли някой да ми каже талон номер 7, които се издава за проследяване на бременността в болница и раждане, колко дни важи. Моят личен лекар твърди, че важи само 7 дни, а от болницата ми казаха, че важи 30. Важно е да знам, защото моя термин е на 16.02.2009 и не знам дали все пак да го искам сега или е рано. От  друга страна ако започна да раждам внезапно, но нямам този документ, също ще е неприятно (предполагам в болницата ще ми създадат проблем)!Извинявам се, че пиша тук, но  по-подходяща тема не намерих Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 23 086
Преглед за разкритие. Попълване на една камара документи. Правиха ми клизма. Бях се избръснала, би ми било крайно неприятно друг да ми направи тази процедура! После - вземане на кръв и гадната система окситоцин. Другото ми е като в мъгла.

# 55
  • Мнения: 8 999
Клизма и бръснене. После преглед за разкритие /или май преди това беше/, а след това - раждането. На който, както му се случи /раждането имам предвид/.

# 56
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Преглед, оформяне на документи, бръснене, клизма. Слушане тоновете на бебето.
А след това ти помагат и да родиш твоето малко съкровище.
Успех!

# 57
Преглед,оформяне на документи, кръвни изследвания (отново!), тонове, бръснене (нямах време вкъщи), клизма, пукане на мехура, чиста система, при пълно разкритие разходки из коридора за да помага и гравитацията, после на магарето и хоп! - бебе.

# 58
  • Мнения: 58
Първо преглед после клизма  евентуално и бръснене ако в къщи не си свършила тази работа в къщи, но май предпочитат да си те обръснат и те ,за да не остане някое косъмче после подпълване на един куп документи и горе долу това . При мен имаше и дълги разходки по коридора но при всички е различно. Леко раждане ти пожелавам.   bouquet

# 59
  • Мнения: 6 713
Перглед за разкритие, следене на тоновете, друго не са ми правили

Общи условия

Активация на акаунт