Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • наоколо
  • Мнения: 55
Здравейте!

Случаят е следния. Жена, която не е започвала въобще работа има дете на година и шест месеца. Плащала си е здравни осигуровки преди раждането и е получавала помощ за отглеждане на детото до едногодишна възраст. Сега отново е бременна в седмия месец и като направихме проверка в НОИ излезе, че няма здравни осигуровки за времето през което е отглеждала детето.

Въпросът ми е сама ли трябва да си внася осигуровките или са за сметка на бюджета. Въобще как стоят нещата?

Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 959
след като не е на трудов договор,значи по чл.40(за физически лица) тя е трябвало да си внася осигуровките.Не се поемат от социалните май  Thinking...въпреки,че ако те съкратят и си на борсата-стажа ти май въреше Thinking

я някойй запознат да каже

# 2
  • Търговище
  • Мнения: 262
И при мен беше почти същото. родих и вземах от социалните по 100лв., но след като родих престанах да си плащам здравните защото си помислих, че са за сметка на държавата докато съм в майчинство- страшно глупава мисъл. И когато детето ми стана на 6 мес. аз се разболях и отивайки в болницата с почудо установих че от 6 мес. нямам здравни осиг.  Добре че съпругът ми беше с мен че отиде и плати още тогава докато ме приемаха в болницата. Мисля че само когато си на трудов договор ти се плащат здравните и то от работодателя, а иначе сами трябва да си ги лащаме, дори и да сме на борсата

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 17 374
една такава ,жената трябва сама да си ги внася здравните осигуровки.

# 4
  • наоколо
  • Мнения: 55
Благодаря на всички за отговорите. Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема





Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт