Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 ян. 2009, 19:43 ч.

разширени бъбречни легенчета

• 1 934
  • 3
  •   1
Отговори
Имам следният въпрос -аз съм бременна в 24г.с. правиха ми скрийнинг и резултатите са мн.добри,феталната морфология показа малки кисти в главичката на детето,които,както каза д-р по всяка вероятност ще се разсеят.Всичко това беше преди повече от месец.Както казах сега съм 24г.с. и при последния преглед ми казаха, че бебето има разширени бъбречни легенчета.Препоръчаха ми консултация и 3D при д-р МАЗНЕЙКОВА, но това ще стане след повече от 2 седмици.Искам да помоля, ако може някой да ми обясни какво точно означава тази диагноза и означава ли тя ,че детето ще има за в бъдеще проблеми с бъбреците?МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ ,ЗАЩОТО СЪМ МНОГО ПРИТЕСНЕНА Cry Praynig

# 1
Много е важно:колко са разширени бъбречните легенчета и какъв е пола на бебето.

# 2
Бебето е момиченце.На направлението пише:'сканират се двустранни pyclectasti в двата бъбрека.данни за кисти в pl.chorioideus.'
BPD 59.5
HC122
AC 199
FL 43.6
ИМА И ДАННИ ЗА PL , CA,но не мога да ги разчета. Надявам се това да ВИ даде повече информация, за да можете да ми отговорите. Благодаря предварително!

# 3
Здравейте!
И аз имам подобен въпрос. В 33г.с съм и очаквам момиченце. При ехографията ми казаха, че едното лигенче е   уголемено, не над нормата но на горната граница(0.44см.) и че трябвало да 3 месечна възраст на детето да го заведем за преглед. Колко е сериозно това положение и има ли вероятност до термина нещата да се оправят? Ако някой може да ми каже нещо по въпроса ще съм много благодарна.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт