Професионални серии за коса - Kerastase, Paul MItchell и др. - 8

  • 57 420
  • 378
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 97
използвам eugene perma

# 16
  • Мнения: 718
Здравейте момичета, и аз да се включа в темичката, ако може, като гледам как приятно обсъждате продуктите направо се изкуших  Hug
Ползвам Керастаз от около 7-8 години, няма нещо, което да не съм пробвала (дори и да не е супер подходящо за моята коса) по професионални причини  Mr. Green
Же, ако ми позволиш да те посъветвам, тази пяна е подходяща за много фина коса, нуждаеща се от обем, предимството е, че може да се нанася и в корена и по дължината за разликата от пяните на tecni.art например. Действително придава обем, има и възстановяващо, не само стилизиращо действие, така че ако косата ти е фина и се нуждае от възстановяваща грижа, продуктът е подходящ  Peace
bomboto мисля, че ако искаш изглаждаща функция най-добре да се насочиш към "дисциплиниращите" серии, които са лис екстрийм/ултим на експерт и Олео релакс на Керастаз ( аз разбира се, бих предпочела Керастаз, зависи коя цена те устройва). Витамино колор-а също са хубавички, но там акцентът е повече върху блясъка на боядисаната коса и запазване трайността на цвета.
irina_boneva   Аз също имам опит с къдриците, за жалост след като родих малко ми се поизправи косата  Confused. По принцип за перфектно оформени къдрици най-добре е да ползваш пълна серия ( важи както за къдриците, така и за всичко останало, когато искаме да постигнем добър ефект върху косата) - измивен продукт+маска/ грижа с изплакване+стилизант. Има серии за къдрици и на Керастаз и на Експерт, ако не искаш цяла серия съвсем спокойно можеш да си вземеш само някакъв стилизиращ продукт от горепосочените линии или от tecni.art - curl memory.
Доколкото успях да разгледам в нета, продават много малко част от линиите на Керастаз, което малко ме учуди. Цените не ги разгледах подробно, но не би трябвало да има разлика, като цяло не би трябвало да има разлика в цените, навсякъде, където се продава Керастаз, друг е върпосът доколко се спазва договорът с фирмата вносител (в договорът има клауза, кяото гласи, че продуктите трябва да се продават на подадените от фирмата цени, не по-високи или по-ниски, е който продава на по-високи си носи своята отговорност).
  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 7 797
Къде продават Darphin в София? В бюти зоната в моловете не са и чували, предположиха, че са по аптеките newsm78


P-r-o-l-e-t, Darphin има в Мола на Стамболийски и в супермаркет Хит.  Peace

# 18
  • Мнения: 65
Записвам се и аз да следя темата. Ползвам предимно Керастаз, но от време на време сменям с Експерта. За шампоаните няма смисъл да казвам колко са хубави, а маските са просто незаменими.  Сега съм на вълна "природосъобразен начин на живот" и вкъщи накупувах козметика, много препарати и тем подобни с натурални съставки, та моя мъж ми сподели, че се радва, че повече няма да има шампоан от 33 лв. (който между другото ползва и той, и аз незнам какъв е проблема с косата му  Rolling Eyes , слага си 2 пъти по пълнааааа шепа #2gunfire и то всеки ден  ooooh! ) или маска от седемдесет, но аз изчерпателно му обясних, че новият ни начин на живот не се отнася за продуктите ми за коса  Laughing Честно да ви кажа, не искам да се правя на интересна, но немога да си представя да си измия косата с Wash and Go, примерно  ooooh! Предполагам се сещате как ще изглежда косата: силно наелектризирана и в същото време хубаво прилепнала за главата. 

# 19
  • София
  • Мнения: 7 797
Lauren, с какъв тип коса си и кои са най- предпочитаните от теб серии на Керастаз ?

А между другото, в салон Лорен до Интерпред ли работиш ?  Blush
Може и на лични.

# 20
  • Мнения: 636
Аз също не съм очарована от TIGI, не са за много изтощени коси ... А да ви питам за Пол Митчел ориентировъчни цени на шампоани и маски, нищо тяхно не съм пробвала до сега   bouquet

# 21
  • Мнения: 54
Аз също много харесвам този продукт на Керастаз и подкрепям мнението,че е незаменим за много фини коси,но защо си мисля,че вече не се произвежда.....или греша?

# 22
  • Мнения: 65
Аз също много харесвам този продукт на Керастаз и подкрепям мнението,че е незаменим за много фини коси,но защо си мисля,че вече не се произвежда.....или греша?

Произвеждат се с пълна пара  Peace , но се купуват от специализирани места (най-често от фриз. салон). В момента сменят опаковката на expert, затова временно няма на някои места.   bouquet

# 23
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Lauren, благодаря ти за съвета. Ще пробвам маска такава пък ще видим.

# 24
  • Мнения: 718
Иля Ами въпреки новите серии, които излязоха аз останах на нутритив, т.е в момента ползвам олео кърл вана + нутридефанс маска, за стилизант слагам различно, или някое кремче от нутри скулпт или нещо от текни.арт. Поне аз съм си открила комбинацията, която на мен ми действа най-добре. Иначе съм къдрава, преди да родя бях много дългокоса и ми трябваше 1 час в банята и много маска, за да успея да се разреша. Сега с бебето ми беше трудно да отделям толкова време за косата си и драстично се подстригах на дълго каре  Mr. Green.

 Може да се обобщи, че всички продукти са хубави, но е важно да се уцели най-подходящия за дадения тип коса. Разбира се, за тези, които ползват Керастаз от скоро е много важно да бъдат компетентно съветвани от фризьора какво точно да изберат, за да са максимално доволни, неслучайно няма брошури на Керастаз, идеята е да те посъветва професионалист какво точно да избереш. Срещала съм и хора недоволни от марката само защото не им е обяснено добре как точно се прилагат продуктите (има си точно определени правила) или пък са били насочени към не особено подходяща за тях серия. Има само един продукт, който не препоръчвам, недоизкусурен е малко: маската олео кърл, предвид, че това е маска за къдрави коси, копито обикновено са сухи и трудно се разресват, маската не е много сполучлива, защото хич не разресва, иначе мирише страхотно.  Peace
kloe Не е спряна от производство, може би ненавсякъде я има.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 797
Lauren , мерси за отговора. Попитах информативно, за да е по- полезно за темичката, да се знае всеки какво ползва и с какъв тип коса е.  Peace

Мисля, че до сега не си писала тук, добре дошла в темичката.  Hug

Последна редакция: вт, 20 яну 2009, 15:54 от Иля

# 26
  • Мнения: 60
Извинявам се, че нахълтвам в темата, но искам да попитам от къде си купувате продукти на Paul Mitchell? Благодаря ви предварително Simple Smile

# 27
  • Мнения: 289
На колко време сменяте шампоана и маската? Аз от май месец ползвам едни и същи и се замислям дали не е време да ги сменя? Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 7 797
Извинявам се, че нахълтвам в темата, но искам да попитам от къде си купувате продукти на Paul Mitchell? Благодаря ви предварително Simple Smile

Linn, продават се само в салони, знам такива в Дианабад и на ул. Шипчески проход близко до Плиска.


На колко време сменяте шампоана и маската? Аз от май месец ползвам едни и същи и се замислям дали не е време да ги сменя? Confused

Gorgeous, аз винаги ползвам 2- 3 серии шампоан и маска и ги редувам, за да не ми привиква косата с една серия.



# 29
  • Мнения: 289
Gorgeous, аз винаги ползвам 2- 3 серии шампоан и маска и ги редувам, за да не ми привиква косата с една серия.

Благодаря за бързия отговор  Hug

Общи условия

Активация на акаунт