Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Мнения: 20
Здравейте, ето че и аз вече съм във вашите редици на кандидат осиновителите. Проблема е там, че нямам брак, а живеем на семейни начала вече 3 години. Разбрахме че няма да можем да имаме свое дете и взехме решение да осиновим. Интересува ме обаче трябва ли задължително да имаме сключен брак при подаването на документите и дали това че нямаме такъв ще бъде някаква пречка. Благодаря предварително и лека седмица на всички.
Цитирай

Вън от пространство и време

Мнения: 2 271
Ако искате и двамата едновременно да осиновите дете, трябва да имате сключен граждански брак (чл. 53 от СК)


« Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 10:53 от Gankata »
Цитирай

Sofia

Мнения: 20
Благодаря, а може ли да подадем документите и след това да сключим брак.
Цитирай

Вън от пространство и време

Мнения: 2 271
На този въпрос само служителите в РДСП могат да ви отговорят. Доколкото разбирам, всяка дирекция си има свои правила и изисквания относно документите.

Успех!   bouquet
Цитирай

Sofia

Мнения: 20
Още един път благодаря.
Цитирай

Sofia

Мнения: 20
И още един може и малго глупав въпрос. Живеем в гарсониера, собствена, това че жилището не е достатъчно голямо дали би създало проблем.
Цитирай

Вън от пространство и време

Мнения: 2 271
Ние на чат го обърнахме май  35

Когато ни разрешиха да осиновим първото дете живеехме в стая и кухня, под наем. Е, споменахме, че строим ново жилище, обаче без документи и никъде в доклада не бе упоменато това.
И сега нямаме документи за апартамента, в който живеем (мила родна картинка - строежът е започнал през 1990 год., а още няма Акт 16), обаче вече имаме второ дете.
« Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 11:31 от Gankata »
Цитирай

Sofia

Мнения: 20
Спирам вече с въпросите и ще се появя отново когато отидем до РДСП, да проверим как стоят нещата.
Цитирай


Мнения: 3 246
ivapetrova, няма пречка да осиновиш  само ти дете, но ще има проучване и за съжителя до колкото ми е известно. Най добре е наистина да се консултираш в РДСПто или в Агенцията за закрила на детето, там ще ти дадат подробна информация, ако идеята е обаче в по - късен момент да се ожените, може да го направите преди подаване на документите, т.к. след това ще се наложи ново проучване за съпруга, ако реши да осиновява и той, така или иначе няма никаква пречка дори и при семейства да подава документи за осиновяване само единият.
Ганката иначе ти е написала няма изискване за имуществено състояние. Желая ти  много късмет  Praynig Praynig Praynig
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.