Отново ангина,помогнете!

  • 21 074
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 820
Много теми пусках по този въпрос и решение все още нямам.
Дъщеря ми се побърка да прави гнойни ангини. ooooh!За 2 месеца това и е трета ангина.А за цялата година вече не знам колко станаха-над 10 са,ако не и повече! CryДавах Санастол,сега почнах хомеопатия-Тонзилотрен,Ехинацея и оксцилококциум.Страх ме е защото знам че ГА увреждат сърцето и бъбреците.Изпи куп АБ,пускахме гърлени секрети.Не излезна нищо,всичко нормално.Нормално пък тя си е все болна.Пусне сополи и след 2 дни е с налепи! WhistlingЩе полудея,момичета.Ако някой има идея какви изследвания още,какви доктори,къде да я заведа,какви подсилващи да давам нека пише.Не ми издържат нервите вече.... Confused

# 1
  • Мнения: 1 817
Да попитам нещо-при гнойна ангина задължително ли има итемпература newsm78

# 2
  • Мнения: 162
Не е задължително.Преди 10 дни малкия ми син беше с гвойна ангина.Наложи се да пие даже втори антибиотик,но не дигна температура.Лекаря ми обясни ,че това е възможно при много отслабена имунна система.Ние често боледуваме и направи ангината без температура-отказа да се храни и започна да говори трудно,поради болките в гърлото.

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
В момента има и такъв вирус Cry
За ангина, но след преглед при хомеопат, на дъщеря си давах енгистол-на Хийл е, композитум. Доволна съм, за 4 дни проблема е решен(но не само с този препарат, пие и други ХЛ)

# 4
  • Мнения: 24 467
Детето посещава ли детско заведение? Ако да- не е за него.
Преди АБ правите ли бактериален секрет? Ако не- не следва да се изписва АБ "на око".
Специалистът УНГ на какво становище е?
Изследванията на кръвта и урината какво показват?
Не, температурата изобщо не е задължителна при ГА, което не омаловажава заболяването, особено ако е често. Четох, че за граница при децата се приемат 4 ангини годишно, след което се насочваме към проблем със сливиците, който се решава от УНГ. Десет ангини са наистина сериозно число.
Още нещо- никой лекар не би предприел лечение, без да установи причината за това често боледуване. Ако го направи- не му се доверявай. АБ, алопатични и хомеопатични лекарства, витамини и т.н. и аз мога да изпиша, това не е лечение.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
УНГ задължително.Проблема може да идва от сливиците.

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Когато преди две седмици малката ми дъщеря направи ангина, педиатърката й назначи кръвно изследване за стрептококи. Правили ли сте такова? Оказа се, че няма, но това била една от причините за чести ангини.
Съчувствам ти, като знам аз какво изживях с тоя страх и детето как се измъчи ... Трябва да откриете истинската причина. Успех и по-малко боледуване желая!

# 7
  • Мнения: 1 820
Преди две седмици бяхме на инджекции,не помогнаха,почнахме и АБ.Всичко мина и днес отново сме на Аб и аз не знам какво да правя, ooooh!Имаме сополи и инфекция в горно дихателните пътища.Личния се съмнява че няма да мине без АБ и за тоза изписа Клацид.Прав е,защото при нея никога не монава без такъв,само дето аз си се надявам и сега се чудя.Да го дам ли или да изчакам?Седи на масата неразтворен АБиотика и се чудя.Няправо така ме гонят нервите че не знам.Пих лексотан,но май вее и той не помага!Да го почвам ли? Cry

# 8
  • Мнения: 20
панева здравейи мойто дете беше като твоето с постоянни гнойни ангини на месец по 2_3 ги правеше и накрая се оказа че е бактериална инфекция и тогава я лекуваха със зинат от 250мг таблетки но и правеха и изследвания и левкоцитите и бяха винаги високи .правихте ли изследвания и аз като теб бях откачила и не знаех какво да правя но сега след аб сме горе долу добре но имуностимулатора не оставям и да ти кажа ли какъв ползвам някой може да го отречено бирена мая от 1месец го давам иначе досега да бяхме се разболяли от аптеката със витамини е.скорошно оздравяване ви желая.

# 9
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
На твое място бих започнала антибиотика. И аз ненавиждам антибиотиците, но за съжаление някои заболявания не могат да минат без тях. Знам - натрупали са се доста антибиотици в последно време и това те притеснява много, но пък ако не го дадеш и се получат усложнения, да не дава Господ? Щом лекар го е предписал, давай й го, пък след като се оправи, идете да й направят изследване за стрептококи, а после - на хомеопат.

# 10
  • Мнения: 24 467
При честа употреба на АБ такъв не се изписва без предварителна бактериална проба, която би установила евентуална развила се резистентност към определен вид. Ако този е такъв? Като го пиете освен да навреди, а заболяването да си остане друго няма да се получи. Пробата се прави преди изписването му. Дори изписван при предходно заболяване АБ не се взима по подразбиране. Големият ми син щеше да си отиде за едната бройка точно по тази причина- изписан АБ, без конкретно изселдване, след което в болницата се установи резистентност към него. От тогава 5-6 години вече поех изцяло здравето му в свои ръце. Не е пил АБ, но пък му правя най- редовно проби, когато кашля или има хрема повече от 5 дни и хич не ме интересува как се чувства и какво казва педиатърката. Оперирахме ужасни сливици след консултации с няколко отделни специалиста, които бяха на едно становище- спешен случай.
Затова питах какви изследвания са правени, кога, какви резултати има /особено от кръв, урина и такава проба/ и какво е мнението на специалиста- УНГ, не педиатъра. Това е много честа ангина и си е повод за притеснение. Трябва да се открие причината. Лечението се прилага след като тя бъде установена. Клацид сега се изписва за всяко дете, минало през пезиатъра, с упорита кашлица и хрема /от опит и разговор/. Не може никой тук да ти каже дали да го пиете или не този точно АБ- нито сме прегледали детето, нито повечето от нас са специалисти. Това е едно от конкретните временни решения, каквито си прилагала до момента редовно. Генералното обаче липсва все още.
Намери читав УНГ специалист.

# 11
  • Мнения: 337
Наскоро си купихме книжка на Христо Мермерски и вътре четох някаква рецепта за ангина, мисля че беше с чесън, ако искаш ще потърся и по-късно ще ти я препиша.
Давай му цитросепт за подсилване на организма и докато е болен нека пие сока на един лимон веднъж дневно. Явно имунитета много е отслабнал.
Когато кашлям много ми помага чай от подбел, много е ефикасен и помага при тежки възпаления и бронхити, опитай и това ако искаш, няма да навреди
http://www.bgflora.net/families/asteraceae/tussilago/tussilago_f … lago_farfara.html
Успех Hug

# 12
Не знам дали някой  е споменал това, което аз ще напиша сега,ако повтарям някого се извинявам. Миналата година аз направих 4-5  ангини. Най-накрая отскубнах едно направление и отидох  при специалист. Взе ми секрет от гърлото,за да установи бактерията- причинител. След това ми написа рецепта и се оправих. Взели ли са му на детенцето такъв секрет? Ако не са посъветвайте се с лекар да направят.

# 13
  • Мнения: 372
А какво е мнението на УНГ-то за сливиците? Здрави ли са? Не може постоянно да са инфектирани. Толкова ангини за толкова кратко време е ужасно. Освен сърцето предизвикват и много артрити. Ако няма бактерии в секретите да не би сливиците да са атрофирали?

# 14
  • Мнения: 131
Опитай с методите на др.Михайлов. Преди 11 години дъщеря ми ,тогава на 2,5 години изкара 13 гнойни ангини за периода от март до декември.Цялото лечение и диета продължи месеци .От дете на което гной та се стичаше в гърлото и болни сливици за които всички доктори бяха на мнение ,че трябва да се махнат,сега е млада госпожица която не знае какво е ангина.Успех!

# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 3 752
Нещо не се отваря.виж тук

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481

Това ми е правено като малка SickНе бих го причинила, особено на дете. И особена полза нямаше, и гадно подобаващо беше Crazy

# 18
  • Мнения: 24 467
За детето ползвах какво ли не- и това, и един куп други чудеса, които не бих ползвала пак с малкото, няма смисъл да си губя времето /неговото- също/. При децата операциите са с пълна упойка /само 3-та сливица по избор е местна/.
След операция повече не е имал проблеми с болести. Оправя се сам, но при нас положението беше зле, е, по- добре от 10 ангини годишно, но си беше лошо.

# 19
  • Мнения: 337
Ето това което намерих и аз:
100 гр. счукан чесън се залива с преварена, охладена вода и престоява 24 часа.
Течността се прецужда, загрява се и се приема на малки глътки на 2-3 пъти. Peace

# 20
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Силно се препоръчва при ангини компрес с извара. Някой пробвал ли го е?

# 21
  • Мнения: 486
Силно се препоръчва при ангини компрес с извара. Някой пробвал ли го е?
Аз го пробвах снощи, малката изкара с него само 4 часа , но е по-добре днес.Довечера пак ще го правя.
П.С. Вчера доста рових тук : http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?p=44027#44027 и си харесах разни бабини рецепти.Опитвам се да избегна АБ.

# 22
  • Мнения: 7 201
...къде да я заведа,какви подсилващи да давам нека пише.Не ми издържат нервите вече.... Confused
paneva,съжалявам отново да прочета за болното ти детенце! Hug Ако не се лъжа ти си от Хасково?Имате мн. добър лекар-хомеопат,д-р Боева.Ако не намериш инфо и искаш пиши ЛС за координати. Peace

# 23
  • Мнения: 1 820
Благодаря на всички за съветите!Страхотни сте!  bouquet
Дъщеря ми днес и вчера няма Т.Леко понакашля само,и сополите са си там-малко понамаляха,но все още има.
Дано не забравя да отговоря на някой въппрос.И така-последният пък когато беше на иджекции и АБ пускахме КК-левкоцитите бяха много високи-33,при норма 10.След няколко дни пуснахме нова всичко беше в норма.Водих я на специалист УНГ,правихме гърлен секрет.Резултата беше отрицателен.Лекарят каза че сливиците и са доста уголемени за възрастта и ще трябва да се махат.
Всъщност от там идвал проблема.
Още не съм почнала АБ,мисля да изчакам поне още 1-2 дни.Не знам.Страх ме е вече.И ми е много объркано! CryСмятам да я заведа при д-р Михайлов,днес ще му звънна да запазим час.
От Хасково сме да.Вчера една приятелка ми каза за д-р Боева.Не я бях чувала до сега ,но мисля и там да идем.Благодаря ти Mam4е !Имам и тел.

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
За секретите от носа можеш да слагаш на често сребърна вода-продава се в аптеките, може да прави и гаргара при ангини, има я под формата на течност и се поставя с капкомер, или на спрей-но става само за орално пръскане, накрайникае като на дезодорант.

# 25
  • Мнения: 20
за нослето единствено и най безобидно са коларгола те помагат и на гърлото

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Лекарят каза че сливиците и са доста уголемени за възрастта и ще трябва да се махат.
Всъщност от там идвал проблема.

Не бързай с това. На малката ми дъщеря също са й уголемени сливиците и някои лекари веднага предложиха да ги махнем. Не се съгласих и отидохме на хомеопат - изрично ми забрани да вадя на детето сливиците, защото като ги няма, нищо не може да спира по-сериозни инфекции като пневмония например. С хомеопатично лечение е възможно сливиците да се свият и вече не правят такива проблеми.

# 27
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
за нослето единствено и най безобидно са коларгола те помагат и на гърлото

Не съм съгласна, коларгола е алопатичен медикамент, не бих казала, че е по-безобиден от колоидното сребро-но все пак, всеки има право да си избира как да лекува детето си.

# 28
  • Мнения: 7 201
С хомеопатично лечение е възможно сливиците да се свият и вече не правят такива проблеми.
Peace Съгласна съм с това мнение.Сега прилагам това лечение на сина си.

# 29
  • Мнения: 1 820
Другата седмица сме на хомеопат.Коларгола и аз не го слагам.Не е препоръчителен,но всеки си знае. Hug
Ние вече сме по добре,има малко сополи,но се надявам да минем без АБ този път.Сега слагам само солена вода и сребърна.Определено има ефект.Бяха зелени,сега са като вода и много,много по малко! PraynigНаправо няма да повярвам! Praynig

# 30
Няма за какво да се притесняваш. Като по малък нямаше път в който да ме боли гърло и да не е ангина и така една година за 3 месеца 4 пъти иначе по рано в годината по 2 пъти- веднъж лято, веднъж зима. След тази година обаче до сега което са поне 4 години никакви ангини. Боли гърло не боли няма. Пожелавам ти и при вас да стане така. Ако можеш мажи гърлото на детето с йодасепт. Маха налепите и дезинфекцира и антибиотиците който на мен са ми помогнали са Клацид СР и Фромилид. За сърцето вообще не се притеснявай - увреждания има само ако е хванато много късно или пък не се лекува. Аз при всичките ми ангини койта са 15 или повече нямам никакви проблеми на поредния сърдечен преглед. Не се притеснявай, а за успокоение ако искаш го заведи при доктор Огнян Попов в ВМА. УНГ е и е човека който ми махна 3 сливица но по съвсем различни причини - тъй че не се притеснявай.  Peace

# 31
  • Мнения: 2 480
В предишна подобна тема засегнахме въпроса за билките. Можете да прочетете какво сме писали.
Не зная какво е "йодасепт", но ако е "йод", той унищожава сливиците, не ги лекува! Както и нишадърът! Все едно, че са извадени!

# 32
  • Мнения: 1 820
йодасепт е йод,но е по слабо,не гори толкова.Използва се за рани в хирургията. Peace
Надявам се да го израсте и да не се налага да вадим сливиците.Почвам сериозно с хомеопатия,превантивно не превантивно,каквото трябва ще правим.Благодаря ви момичета!  bouquet

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Не се притеснявай, а за успокоение ако искаш го заведи при доктор Огнян Попов в ВМА. УНГ е и е човека който ми махна 3 сливица но по съвсем различни причини - тъй че не се притеснявай.  Peace
Аз преди години водих дъщеря си при д-р Попов  и не съм изобщо доволна. Прегледа беше повърхностен. Задължително иска снимка, но точно при определен човек те праща и не минава по каса а тогава ни взе 25 лева за снимката. Сега нямам идея колко е тарифата. За мен това е бизнес.

# 34
Ми за Огнян Попов не знам как са вече нещата, но при мен действието се развива преди 12 години, тъй че може и да са се променили обстоятелствата. Тогава никаква снимка не е искал - видя сливицата (третата) пробва да я лекува за алергична набъбналост ма като не стана работата я извади. След това зарасна за няма и 3 дни - мен нито ме е боляло нито кръв нито пак е пораснала. Но нямам впечатления от скоро тогава беше мн добър и си разбира от работата. А за йодасепт разбрах, че са го спряли и са направили поредната дивотия - пуснали са няква глупост йодповидон. Нито гори нито нищо - това е лекарството което е спасявало антибиотика не веднъж. Има йод в него ама количеството е минимално и сичките ми сливици са си на място нито са се стопили нито нищо - даже вече като ме боли гърло сам се мажа. Гадна е ангита знам и боли гърло много ма ще се оправите. Ако не е тайна на колко години е детенце? Аз се пооправих на 12, 13 някъде.

# 35
  • Мнения: 1 820
Сашо не ме отчайвай така,чак към 12 -13 год ooooh!Дали ще съм жива не знам  LaughingДетето е на почти 2 год.Малки сме още за вадене на сливици,а и се надявам да се разминем.
ivben права си че си е чист бизнес това,за съжаление,още повече когато става дума за деца  Sick

# 36
  • Мнения: 2 070
МАЛКО ВСТРАНИ ОТ ТЕМАТА,НО НИЕ СМЕ С НЕПРЕКЪСНАТА КАшЛИЦА И ,ЗАДНИ ХРЕМИ.ОКАЗА СЕ ,чЕ ПРИчИНАТА Е ГАСТРОЕЗОФАГИАЛЕН РЕФЛУКС..КОГАТО ЕДНО ЗАБОЛЯВАНЕ НЕ ПОДЛЕЖИ НА ЛЕчЕНИЕ ИЛИ ПЪК СЕ ПОВТАРЯ НЕПРЕКЪСНАТО,ТРЯБВА ДА ТЪРСИМ ПЪРВОПРИчИНАТА.

# 37
paneva, не се притеснявай излишно. Знам, че е трудно майка да гледа детето си болно, но ще се оправите. Но не давай на детенце всеки път антибиотици, защото колкото по-често толкова по резистентни стават ония гадни бацили. Почва се с пеицилин (Аугментин, Амоксиклав, др.) след това са макролидите (Фрромилид, Клацид, др.), след това цифалексини (Зинат и др.) и накрая недай си боже стане пневмония трябва да лекуват с изкуствени антибиотици (Тианам и др). Първо са ужасно силни, второ са скъпи - Тианама например е към 400 лв флакончето а под 5 флакончета не минава работата. Тъй че давай с по разллични методи - на мен много ми помагашe йодасепта, но малките деца не са особено търпеливи и ще ти поскъса нервите докато и отвориш устата и намажеш гърлото, но така всички налепи остават на клечката с йодасепта. Пробвай също ако искаш с боарон (Boiron) май така се казваха хомеопатичните из аптеките. А за ваденето на сливци хич не се притеснявай - правят го след 7 или 8 ангини за годината и то само ако се съгласиш, но честно да ти кажа тва ми е един от най-щастливите моменти в живота. Що сладолед изядох тогава- цялата сладоледена индустрия работеше за мен  Grinning Grinning Mr. Green и то докторите ги накараха наще, защото така зараствало по бързо. Ех голям кеф беше. И зарастна всичко за няма и 3 дена. Колкото по малко е детето толкова по малко боли. Дано не стигате до там ама не се шашкай и не го изживявай излишно.   bouquet  bouquet

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
paneva  защо не заведеш детето в Транспортна болница. Там има добри специалисти УНГ. Добре е да се погледне от добър специалист все пак. Аз преди 2 години водих моето дете при д-р Френгов, защото правеше много отити. Той ни помогна. Много майки си водят децата при него. Чувала съм, че и Зайков е добър УНГ специалист и той е в Транспортна болница. Все пак трябва да се започне някакво адекватно лечение. То АБ е най лесното да се изпише когато детето се разболее.

# 39
  • Мнения: 1 820
Ох,ivben не знам и аз вече къде да я заведа.Мислим да ходим до София за да и видят сливиците,но ми се иска поне да се постопли малко.Защото сме от Хасково и ще трябва и да преспим там.Иначе бих послушала съвета ти за транспортна.Много добри отзиви чувам за там.Благодаря ти   bouquet

# 40
  • Мнения: 2 908
Йодасепт се произвежда още-има го навсякъде.Ние нали ходихме в София на УНГ-заявиха ми,че е много малка за вадене на каквито и да е  сливици,не се трогна доктора от факта-две вирусни,една гнойна,бронхит и пневмония в рамките на 4 месеца.Тогава всъност бяхме с пневмонията и доктора не пожела да и погледне сливицата-била така или иначе уголемена,след като детето е  болно.Така ми каза и специалист УНГ-в Габрово и УНГ-в Троян-аз вече не знам защо попадам точно на некадърници?Или явно са прави всичките...На 4-ти януари махнахме абокат с Медоцеф,който бихме 13 дена,мина и всичко,правихме инхалации с Вентолин и Мукосолван-всичко ок-и сега от две седмици е пак със запушен нос и неможеща да диша-секрети-няма нищо-на което не вярвам.Очаквам скоро-ако не преборя носа-нова ангина.Пo време на пневмонията изолирахме в носа-Стрептококи пневмоние-докторката ни каза,че явно има остатъчни бактерии,които предизвикват сега пак нещо...Откачам.

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 19:57 от Супер мама

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох,ivben не знам и аз вече къде да я заведа.Мислим да ходим до София за да и видят сливиците,но ми се иска поне да се постопли малко.Защото сме от Хасково и ще трябва и да преспим там.Иначе бих послушала съвета ти за транспортна.Много добри отзиви чувам за там.Благодаря ти   bouquet
Може да не ти се налага да преспивате ако доведеш детето до София. Лекарите започват да преглеждат мисля, че беше след 10.30ч. А Транспортна болница е точно до гарата, няма да има нужда и да се лутате по градския транспорт.

# 42
  • Мнения: 1 820
Дали трябва да записвам предварително някакъв час?Или направо отивам?
Ще видим как ще го нагласим,но ще ходим.
Супер мама надявам се всичко да е наред при вас и този път да не се стига до ангини и т.н.Дано детето се оправи бързо и е здраво! Hug

# 43
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Очаквам скоро-ако не преборя носа-нова ангина.Пo време на пневмонията изолирахме в носа-Стрептококи пневмоние-докторката ни каза,че явно има остатъчни бактерии,които предизвикват сега пак нещо...Откачам.


Опитвали ли сте крем бакторбан-той се слага локално в нослето, на една клечка за уши се поставя колкото главичката на карфица и се мажат с различна клечка всяка от ноздрите, 2 пъти дневно-сутрин-вечер, след като се прочистили предварително носа със сребърна вода.Доста е скъп, около 25 лв. го намерих последния път, но при нас поне помага, когато има бактерия в нослето.

Общи условия

Активация на акаунт