Търся хубава рецепта за гофрети

  • 24 135
  • 15
  •   1
Отговори
# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Това е моята рецепта:

3 яйца
2 ч.ч хладко мляко
2 с.л. масло или маргарин, разтварят се в млякото
малко по-малко от 2 ч.ч. брашно
1 бакпулвер
1/2 ч.л. захар

Ето тук и резултатът:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101773&pid=4363309

# 2
  • Мнения: 5 001
Потърси рецептата на Тандури....Тя е най-добрата рецепта.....
Съжалявам,но не мога в момента да дам линк....Ако може някой да удари едно рамо и да го сложи...    bouquet

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Да се запиша да следя,че все нещо не мога да им докарам.Сместа я правя,но ми е проблем самото изливане във формата.Четох,че се пълни със смес до ръбчетата,но като направя така отгоре гофрета е като суров.Слагам малко повече,тогава пък излиза от формичката.Не можах да я намеря тази мярка.
Марулка,гофретника ми е със същата форма,моля те да ми обясниш как ти стават толкова красиви гофретите?Имаш ли определено количество смес за един гофрет?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Потърси рецептата на Тандури....Тя е най-добрата рецепта.....
Съжалявам,но не мога в момента да дам линк....Ако може някой да удари едно рамо и да го сложи...    bouquet

Ето я рецептата на Тандури Simple Smile

А аз правя по друга рецепта от същата тема - на lidiana:

Цитат
1ч.ч прясно мляко
1 ч.чвода
2 яйца
2ч.ч брашно
1 щипка сол

Прясното мляко трябва да е топло.Към него се добавя водата и 2 жълтъка и солта.Брашното се пресява и се добавя и то към тази смес.Отделно се разбиват белтъците.Прибавятсе на пяна към другата смес.Мажа гофретника с масло съмо първия път.По същия начин правя палачинки в тиган

Както казва lidiana, никога не можеш да объркаш нещо, винаги се получават  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз най-харесвам класическите Лиежки гофрети:

80гр масло
4 яйца
250гр брашно
20гр бакпулвер
250мл мляко
1 щипка сол
50гр захар

Разбъркваш брашното със солта и бакпулверът. Добавящ бавно и бъркайки жълтъците, стопеното масло и млякото. Прибавяш внимателно разбитите на сняг белтъци със захарта. Загряваш си гофретника, намазняваш го леко и ги печеш. Излизат 8. Ядат се веднага и горещи  Simple Smile



Имам една рецепта за гофрети с пушена сьомга  Mr. Green Не съм се осмелила да я пробвам все още  Laughing

Последна редакция: пт, 06 фев 2009, 11:52 от Блонди

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Блонди ,правилно ли разбрах ?!?! Една гофрета я печеш 20 минути?!?! ooooh!
Аз лично нямам гофретник,имам обаче огромно желание да си купя,още повече ,че събирам откак съм във форума рецепти за гофрети.Обожавам ги,преди години само по улиците продаваха,но като ,че ли ставаха доста по бързо от 20 мин. Thinking

# 7
  • Мнения: 27 524
Не съм се доизразила, права си - 20мин е цялото печене на това тесто за около 8 гофрети  Peace

# 8
  • Мнения: 1 906
Аз имам гофретник и съм го ползвала точно веднъж. Нямаше две еднакви гофрети  ooooh! . Вие с какво мерите  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508
Не меря, директно сипвам с черпак на око, колкото да покрие цялата плоскост  Simple Smile

# 10
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488


Тази рецепта съм я пролвала и е наистина страхота

# 11
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не съм се доизразила, права си - 20мин е цялото печене на това тесто за около 8 гофрети  Peace
Абеи аз си помислих,че има нещо тука.....че то 20 мин.егати.....ще умра докато ги чакам,ама викам си ,може пък и така да е.....затова попитах Thinking
Твоят гофретник каква марка е ,и каква мощност ?Ако не те затруднявам с въпроса.....защото искам да си купя,но някои жени от форума не са доволни и то защото стават много бавно,от порядъка на 10тина мин.за 1 гофрета,което на мен лично ми се вида доста време,няма да имам нерви да чакам толкоз дълго Close

# 12
  • София
  • Мнения: 3 789
Потърси малко из форума, доскоро се пишеше в темата за гофретите

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте, дами! Ето моята рецепта за гофрети надявам се да ви хареса. Simple Smile
3 яйца
1 к. кисело мляко
1чаена лъжица сода бикарбонат
1/3 чаена чаша олио
1 щипка сол
1 щипка захар
брашно, до получаване на хомогенна смес, по-гъста от палачинкова

ПРИЯТЕН АПЕТИТ!   bouquet

# 14
  • Мнения: 5
Ето как изглеждат моите гофрети!

Общи условия

Активация на акаунт