Дете ми е на 2години и половина и не говори ? Какво да правя ?

  • 3 982
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Здравей те!  Grinning Детето  мие   на 4години  разбира  всичко . Брои до 10 , но му е трудно да състави  изречение. Когато  кажа  нещо той го повтаря . Иначе  пее песни казва стихчета. Запомняги  много  бързо ,но все сще не енаправил  изречение .Само  веднъш ми каза"Мамо седни  тук" и това  беше . Искам  да  разбера  това да ли е нормално. newsm78

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 10:50 от doca

# 16
  • Мнения: 753
Имам пиятелка, лекарско семейство, на което детето проговори на 4год.На мен все ми беше неудобно да я питам и когато проговори я питах.Тя каза, че в родата имало такова"нещо",братовчедка и била така.
В момента детето е на 6 год, много говори и е напълно нормално.Само дето го пусна на детска градина по-късно, защото се притесняваше.

# 17
  • Мнения: 1 820
Здравей те!  Grinning Детето  мие   на 4години  разбира  всичко . Брои до 10 , но му е трудно да състави  изречение. Когато  кажа  нещо той го повтаря . Иначе  пее песни казва стихчета. Запомняги  много  бързо ,но все сще не енаправил  изречение .Само  веднъш ми каза"Мамо седни  тук" и това  беше . Искам  да  разбера  това да ли е нормално. newsm78

Ти какво разбираш под изречения?Щом пее песни,казва стихотворения,брои и говори,какъв е проблема? newsm78

# 18
  • Мнения: 292
Имам братовчедка,чието дете на 5 не казваше думичка.Майката е лекарка-притесняваше се,но казваше че всеки човек се развива индивидуално.На 5 годинки,детето така се отпусна,че никога не би си и помислил човек,че това дете се е равивало по-различно от останалите!
Не мисля,че под 3 годинки говоренето или по-точно липсата му,е проблем!

# 19
  • Мнения: 38
И моят син проговори на 4 години. И аз се притеснявах, но явно не е трябвало. Мисля, че щом разбира всичко, няма страшно.

# 20
  • Мнения: 2 908
И ние вървим по твоя път LaughingСпрях да се шашкам-чува добре,така,че ще проговори все някога.Всичко разбира,абсолютно всичко,но не желае да говори.А и ходи на ясла,която до сега не и повлия за това...

# 21
  • Мнения: 6
Благодаря ви много на всички  bouquet ,че ми отговорихте и разбира се ,че най-вече ме успокоихте. GrinningБЛАГОДАРЯ ВИ!!! Simple Smile

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Иван проговори много късно. Преди да започне да говори не чувах думи. Най - много мама и тата. Но когато започна се отприщи изведнъж. Хубави цели думички, дори кратки изречения. Беше на 3 или 3 и нещо.

# 23
  • Мнения: 455
Моето момиченце проговори към 3 годинки...аз също умирах от притеснения, но все пак  се успокоявах, че баща и е проговорил късно...А и наистина момчетата проговарят по-късно, като най-вярно според мен е , че всяко дете си е индивидуално и се развива по свой ритъм!!! Няма място за притеснения!!!  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 58
големия ми син до 2г и 2м не казваше нищо само мама и тати ,но извежднъж проговори и то много правилно , сега малкия е на тази възраст, но все още думите му са от една сричка ,която понякога означава няколко неща (като например:БО-означава, бос, боли и боцка),но всичко си разбира, просто не може да му се обърне езика,но и това ще стане, още е рано за притеснение според мен

# 25
  • Мнения: 294
Поне до 3 - 3 и половина не мисли за това!
Голямото ми момченце беше на 2 когато се роди малкия!
Нали се сещаш как изобщо не знаех по кой свят съм и не обръщах внимание, че не говори!
Той гледаше телевизия!МНОГО!Да, не е хубаво, но гледах и бебето!  Blush
Не проговори до 3 изобщо, но затова пък знаеше всички букви!Питаш за буквата и той ти я посочва!И най-трудните и тях знаеше!

Тогава гледаше кръстословицата на Къци и там едни момичета обръщаха едни букви!
После гледаше Руска рулетка; Стани богат!!!Не знам кое го кефеше, но помня, че от 16 - 20:30 забравяхме за него!

Проговарянето беше изведнъж!Още гледа много и всичко учи наизуст!!!Най-големият шаш беше като чух, след като е изказал целия филм, разбира се "Музика и песни Джон Ричардсън!"  Shocked
Това хубаво, но около 80% говори с цитати  Shocked
Ако беше едно дете, щях да се вторача и да съм го замъкнала на аутиски доктор!
Добре, че с братчето си говорят нормално!

Общи условия

Активация на акаунт