Разнообразяване менюто на едногодишно дете

  • 34 244
  • 86
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 390
запис... да се ориентирам ...

# 76
  • Мнения: 229
Много полезна темичка, включвам се и аз.
И ние преди 1 седмица направихме годинка и аз благодарение на тази темичка сверих часовника си. И аз така като авторката на темата си мисля, че храня детето си еднообразно. Вижте нашето меню

6 часа - 180 ам
9,30-10 ч  натурално кисело мляко с бисквитки и плодово пюре, или грис с мляко, или плодово кисело мляко с бисквитки .. кус кус и попара неще да близне, овесени ядки също, корнфлейкс също .. малко сме капризнички  ooooh!
13ч-14 ч сме на готвено, аз готвя, защото няма дк тук
малки порции супа, манжа и десерт
като супата ако е постна, манджата е местна или обратното ..застройвам супата не винаги де с кисело мляко и жълтък
а десерта е най често кремче готово на несле, или правено от мен ванилия, грис мляко или мляко с ориз или кварк :аналогия на обезмаслената извара: с плодово пюре или ванилово кремче, понякога данонино ако имам или плодово готово кваркче, или бисквитена торта - кремче с бисквитки натрушени
преди сън, някъде към 15 ч сме на мляко с някаква добавка, иска си го детенце с шишето заспива много лесно, като под добавка слагам каша млечна или безмлечна, а тук и продават добавки зърнени за мляко на основата на различни ядки овесени, ръжени,царевица, малко ориз, просо и тн, които са без захар и са като безмлечна каша ..

понеже спряхме от 3 месеца да ядем каши в чист вид както си трябва използвам да ги добавям в различни манджи, десерти или в йогурт или млякото ... много ми е мъчно това че не ги яде, четох насам натам и всички казват че 1 път на ден е много полезно зърнена каша ..

така че минаваме вече на вечерното хранене към 19ч-20 ч когато ядем супата от обяда, винаги си правя по-голямо количество за да има и за вечерта със сухарче или хлебче пасирано

и преди лягане към 9 ч му правя стандартно шише с чай и вътре добавка зърнена, която ви споменах по-горе или с 2 бисквитки от бързоразстворимите .. изцоква го и заспива

будим се все още през нощта към 3 ч за мляко тогава изпива към 150-180 мл чисто ам

опитвам се да готвя разнообразно, гледам рецепти в нета за манджи, супи и десерти ..
натъпкала съм си фризера с  различни видове меса, най много готвя телешко, пуешко, пилешко, агнешко и конско ..свинско от време на време, и риба през 2 седмици някъде и то само много прясна риба тон, но тя ми е малко не по- джоба ..
яйце все още не съм въвела белтъка, чудя се кога ли трябва да го направя? също така за мюслитата ме е страх от стафиди и лешници понеже чета че са големи алергени
прясното мляко съм го вавела едва от 2-3 седмици и то само в грис с мляко или ванилото кремче .. чудя се дали мога да правя и други десерти с него, като че ли още ме е страх ..дали основателно или не, още се ровя по форума за мнения ..

тааа пак се опасявам, че с липсата на каши, не правя менюто много пълноценно ..много ми тежи това, купувам и хвърлям, какво му стана на моя дечко, така добре си ги хапваше и толкова много ги обичаше преди

# 77
  • Мнения: 1 669
Достатъчно разнообразно е менюто ви. Не се притеснявай за кашите Peace

# 78
  • София
  • Мнения: 15 219
Не знам как си давала кашите преди. Опитай да добавяш в тях плодово пюре или пасиран суров плод, ако не си го правила досега. Иво само така ги харесваше.

# 79
  • Мнения: 229
Не знам как си давала кашите преди. Опитай да добавяш в тях плодово пюре или пасиран суров плод, ако не си го правила досега. Иво само така ги харесваше.

изпробвано е
преди ги давах чисти с вода, и ако са безмлечни с плодово пюре или пасиран плод и с ам
пробвала съм да слагам малко кварк или ванилово кремче или кисело мляко в тях па не, не и не
само в млякото и в чая пробутвам
ааа да забравих да спомена, само бисквитена каша ядем ..но пак не в чистия си вид, в добавка към кисело мляко и плодово пюре ..
абе трагедия

# 80
  • София
  • Мнения: 15 219
Не е трагедия, спокойно.  Simple Smile
Твоето бебе не е единственото, което не харесва каши.

# 81
  • Бургас-Несебър
  • Мнения: 56
моята щерка също не харесва кашите от кутиите, но аз й правя кис.мляко с бисквити или млечно-брашнена каша солена( със сирене) или сладка(със захар).И по двата начина много и харесва.
рибата я дават през седмица от ДМК, но когато аз правя за нас(хек, скумрия, херинга, цаца) - също не пропускам да и дам. Прясно мляко давам от 8-9 тия месец - подсладено или с бисквити
Белтък от твърдо-свареното яйце(10мин) давам след годинката.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 777
ssieber,по какъв начин предлагаш конското месо?За първи път чувам и ми е интересно.Това месце не е ли жилаво?

# 83
  • Мнения: 25
Много хубава тема сте подхванали-и аз все си мисля че ни е еднообразно менюто, предимно закуските-за обяд и ве4еря от нашето ядене или по скоро ние ядем от неговото,защото предимно с него се съобразявам. Сутрин ме подканя да слизаме-долу-каша и като му направя,нещо от скоро не я яде много-сигурно вече му омръзва

# 84
  • Мнения: 229
ssieber,по какъв начин предлагаш конското месо?За първи път чувам и ми е интересно.Това месце не е ли жилаво?

не, не е жилаво. стековете, които ги продават тук са много крехки, ммммм ... дояде ми се и се сетих че не сме яли отдавна
ми аз го готвя като телешкото .. между другото конското месо не остъпва пред телешкото!
в бг знам 100% че го има в пикадили, но не съм купувала от него

Ние между другото за 1 месец си променихме менюто изцяло ..стана още по-еднообразно  Sick
Ядем малко по-добре каши,  1 път на ден се случва
Спряхме да ядем киселото мляко с бисквити и плодови пюрета неще да вкусне изобщо! овесени ядки също! кремчетата също!
Избиха ни 4 кътника и имахме период с 2 седмици диария, бяхме на лечебно мляко ..после бавно но славно се захранихме, но количествата, които ядем са Многоо малки Crossing Arms

ето ни менюто сега

6 ч  АМ с една лъжичка джуниър дринк на нестле /добавка за мляко със зърна и вкус на чоко или ванилия/
9-10 ч опитвам да пробутвам каша или някакъв плодов кварк
13-14ч  давам готвено /супа или манджа постно или местно / и нещо за десерт - крем, грис или нещо такова
17-18 ч АМ
преди сън 20 ч пие 120 мл чай с бисквита или 2 лъжици някаква каша
преди сън мляко неще и неще ... абе  Close
3 ч през нощта си иска АМ

Количеството на ам си е 150 мл от 7-8 месеца, повече неще, само сутрин и вечер от време на време му правя по 180 м ама рядко изпива
иначе като сме на зъбеизбиване само ам и нищо друго неще

между храненията хапва малко сухарче или бисквита или коричка хляб  - играе си основно с храната
и по половин ябълка гризка си сам

ужас  Naughty

Много е еднообразно, но той просто ми отказва всичко, много се притеснявах, но укротих топката. Чакам го докато ми се размрънка за храна

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 20:29 от ssieber

# 85
  • Мнения: 1
здравейте искам да споделя моят голям проблем с храненето на дъщеря ми.тя е вече на 1 година но все още продължава да проявява инат към храненето с лъжица.не иска да яде и супи а желае само бисквити с мляко ,овесени ядки и мазани филии с пастет,крем също яде но като види купичката и лъжицата и почва да плаче.моля дайте ми някакъв съвет какво да правя.(а иначе на 9 месеца проходи и има 6 зъба но и на гърне отказва да сяда) newsm78 newsm78 Praynig newsm12

# 86
  • Мнения: 3 114
Рано е за гърне. Децата на тази възраст, нито имат контрол, нито разбират какво се иска от тях. И да разбират, така родителите ги карат да стискат - нещо, което им е крайно трудно, защото нервната система не е достатъчно зряла за това. Нервите, които контролират отделителните органи не са завършили развитието си и не е възможно да има съзнателен контрол. Ако детето ви свърши нещо в гърнето ще е чиста случайност. По-ранното слагане на гърне нанася много вреди, дори и на формирането на бъдещия характер. Във физиологично отношение - може да доведе до нощно напикаване в по-късна възраст. Също и неспокоен сън.

Последна редакция: сб, 22 дек 2012, 02:22 от Michael@

Общи условия

Активация на акаунт