За бала се стегни, в Чехия се развихри - 9.та тема

  • 13 657
  • 277
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда...
Отидохме на похотовост ... доктора даде антибиотик и за двете, отивам в аптеката, чичкото ми вади антибиотиците, гледам с основна латка пеницилин ...newsm34
айде обратно на похотовост, искам друга рецепт за други антибиотици, сестрата стара баба в пенсия, вика ами той пан доктор винаги пита госпожо, вие защо не казахте че сте алергични ... аз й викам, не не е вярно, не е питал за алергии, тя не, той винаги пита, а аз ... и какво му отговорих като ме попита - спомняте ли си... накрая доктора ни прекъсна  Mr. Green да спреме и двете веднага  Mr. Green
Та  даде ни друг антб., и ще го почвам днес по късно...
На Емата сливиците са много червени, и от тях си държи тази висока Т., е оная младата докторица в петък и тя ми вика, ами много червено гърлото, ама нищо друго не виждам и не чувам... ще изчакаме... аз пък патица такава не се сетих веднага... Емата от четвъртъка е на по 2х брумика денне, вече и толкова не яде, как не се сетих че е е заради гърлото ... много яд ме хвана на мен си... да се бях опнала на младата още в петък, нямаше да се дочакам днешния ден...
а за дребното не е ясно от къде е тази т., от дрисъка ли от що ли ... но пък и има на бронхите уж налепи вече, та и на нея антибиотик...

та така от нас...

Десита
гледам и ти си от лудите глави  Wink Mr. Green много ни става весела темичката ...

Раде
ама ти и младо девойче си била  Whistling и да не казваш  Mr. Green

Днес точно в аптеката гледах мукоплант, и баличките мукоплант с мастичка - Ани като вашите... по нататък ще си взема, днес да добавиме сиропите който вече седмица смучат, мъж ми си купи за него си разни спрей за хрема, парален, нурофен, тинтири минтири, 1000 кч... в аптека отдавна не бях оставяла на раз толкова...

Марте
с какво пътувахте? Сега махнаха Скай до София от Прага не лети ... много ме е яд, и завиждам на Брненки за Виена  Twisted Evil Mr. Green
Как е махалата? Аз не разбрах мин. път вашия татко чех ли е или бг? Коя ви е докторката?

За Прага тоя стоп став егати ужаса...ама то ще бъде така и навсякъде както казва Десита... школки, школи... всьо...

та така...
до скоро

# 46
  • Мнения: 4 717
само набързо да кажа, че в Кауфланд и Интерспар май беше продават едно сирене German дето е великолепно, по-добро и от Фета Heart Eyes
пробвайте, ще ви хареса

# 47
  • Мнения: 2
Ох, Ели, яд ме е, че сте вифасовали антибиотиците, ама щом иначе не може, кво да се прави, дано поне да доведад до скорошно оздравяване. Информирай ни, стискам палци.

Нашият татко е чех, но да се похваля, много добре е проговорил покрай мен БГ  Whistling . Аз съм завършила чешка филология (славистика в СУ), та се запознахме в Прага, докато бях на стаж тук, да си пиша дипломната работа по чешка литература...преди седем години. Кристинка е с двойно гражданство (четох, че тук се обсъждаха гражданствата по едно време, та да кажем и ние как сме Simple Smile ), българското го изкарахме лятото, докато бяхме в София, много бързо и лесно стана, викам си, що пък не, а на всичкото отгоре и породне от БГ страна получих  Grinning. Още не сме се оженили, няма време за това... Mr. Green

Иначе, до БГ пътувахме със самолет. Да, от Прага не летят, като не е сезон, та ние летяхме от Виена!!  Laughing. Направихме си една скскурзийка, нашият чешки дядо е ентусиаст и си ни закара дотам и докара обратно, К. през цялото време спа, много добре се получи Simple Smile.


Дез, и ние ходим на плуване, страшно сме доволни  Hug. Поздравления за бързите раждания, на мен 3 дни ми се разказа играта  Laughing. За Нератовице, супер!

Поздрави. Ели, пиши как се развиват при вас нещата.

# 48
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ели яд ме е за антибиотизите,ама майната му да се оправят па после ги натисни на пребиотици.Аз давах на Бубако пред 2 седмици-Рая й се размина да чукна на дърво,ама и на двамата още им давам Мултисаностол вит.
За БГ аз вече имам резервирани билети от Виена-Пътуваме на 22.05 живот и здраве

# 49
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда
аз пък съм доволна че най-после ни дадоха антибиотика  Rolling Eyes Емма май вече си перманентно нон стоп с 38  ooooh! дано утре започне да се оправя. ... че не знам вече Tired
Двете ми деца от сряда до неделя изпиха шише Панадол, шише Ибопрофен, шише Робитусулвин - или нещо такова, половин шише Спиропент, едно шише капки синекод... и ефекта е НУЛЕВ...
Така че възлагам големи надежди на тоя антибиотик  Confused

Уф с две деца до Виена ама хич не ми се търкаля  Rolling Eyes лятото ще има до Бургас ... ама и от Бургас до София не ми се ходи сама с двете...

Раде
за цяло лято ли пак?

Марте
знам си аз че чехите лесно научават бг - само се чудя на Десита защо го е жалила нейния голям син  Mr. Green
Ама аз и няколко мацки учили в бг чешка фиология познавам  Mr. Green
Една Ирина с брат Сашо - заедно съм работила и с двамата в Булгариятур
и една Йорданка - тя пък бачкаше в Александрия, после в преводите на ехххх избяга ми от устата, като тръгваш с 147 от реката към вас, май на 2.рата спирка беше или 3.тата - Скриванек - сетих се  Mr. Green
и разни други но с тях сме били на здравей и здрасти само... ама за Мартина не си спомням  Mr. Green

Иначе Нератовице е доста известна породнице, май и Л. Била беше раждала там - нали?

Ох мацки ... писна ми от болести, искам мореее  Mr. Green

# 50
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ние сме само за 2 месеца на БГ-Татко-Владко има РД на 02.08 и на 25.07 летим спатки.А за Виена с децата,еми те спинкат защото полетите ни винаги са от 06:30 и тръгваме ноща че са близо 250 км. но не съм сигурна с точност.И така не е толкова страшно  Wink  като занам че ще си отпочина па и до морето ще скокнем еиииииииии вече се размечтах  Crazy Crazy Crazy
Айде бъдете здрави,аз ще згушкам тия мойте пухчета и ще лягаме  Joy

# 51
  • Мнения: 6 390
с какво ходите то до там???Владо ли ви кара, или и 4.мата заедно патувате?
Аз един път съм пътувала от Виена, с автобус, прекачване има в Брно, няма директен от Прага до Виена - с две деца да се прекачвам и на автобус, и на самолет ... не ща...
Следващия път с влак ще се ходи до Виена, а там пък някак си на аерогарата...
На мен ми е проблема да стигна до самолета... после лесно ...
а с количка, чанти, шишета и Емата - си представям прекалено цветно нещата и не тръгвам  Mr. Green
а още повече тези тъпи ранни пътувания - цяла нощ трябва да висиме на аерогарата защото по това време нищо не може да ни закара...
въобще не става ...тази година не знам дали ще ходя с деца на бг...Емата с баба си ако ходят... и това ще е май...

# 52
  • Мнения: 10 011
Какво е станало с полетите Прага-София? Знам че русенци пътуват Виена-Букурещ. Аз не че съм хукнала с тоя корем нанякъде...Пък после как ще се влачим цялото котило не знам.

# 53
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен    bouquet
Мале Ели, дано живнете малко от тоя антибиотик, при вашия случаи май е добре да го пиете.

Аз слагах на Дени свещички Панадол, че от сиропите не сваляше Т и даже прибегнах до стария трик, - с чорапки намокрени с оцет и вода.Ефекта при нас настъпва много бързо така.
Ние сме добре вече, ама тоя грип много гаден беше, сутринта съобщиха 100% епидемия в оххххх....айде де забравих....както и да е....

Ние,  нямяме търпение, да дойде Четвъртък да получим свидетелството за преминаване във втори срок Mr. Green.Ванеска ми вика, лелее мамо, ако имам някоя 2  Grinning, а аз еми няма нищо маме, втория срок ще я поправиш Wink
Да, да аз няма да имам 2, защото по-всичко си имам 1 , ми отгораря тя:party:, та ще видим как ще е , голямо вълнение е при нея Joy и то ...приключваме 1 срок   Crazy

Ама, аз незнаех, че тук може да ги върнат децата в детската градина,  след неуспешен 1 клас-това казаха на родителската.
Аз , см спокойна де, Госпожата много хвали Ванеска, чете гладко,
 смята,говори само чешки....., дано и за напред да е така, ще съм много щастливи с таткото.

Момичета,  аз най-накрая се престраших и ще ставам шофьор Mr. Green

А по повод БГ и ние живи и здрави,  лятото ще сме там, тати Дани си ни кара с колата, остава ни и идва след 2 месеца за море и тогава се прибираме всички тук в Будьовице.
Чао, че май понаписах #Crazy

# 54
  • Чехия
  • Мнения: 97
Прага-София нама полети на Skyeurope,само Виена-София.На мен биледите ми излизат около 6000 крони отиване и връщане.
Владо ни кара до Виена и майка ни чака.
Ели в самолета можеш да качиш каквото си поискаш щом си с бебе.Аз винаги си купувам сок и вода за Бубако и кафе за мен,но за Рая си качвам АМ на прах,в шишето вода и чая и кроасани и преснидавка дажа-няма проблеми.Никой нищо не ти казва.Миналата година даже ги помолих да ми затоплят яденето на малката.,просто нямаш грижи

# 55
  • Чехия
  • Мнения: 97
Ели,измисих ти маршрут   smile3521 smile3521
гледай сега,намираш си транспорт до Будейовица,тука ще спите и сутринта Владо товари всичке циганета и техните майки и ни изсипва на Виена,а кво ша каеш   newsm53 newsm53

# 56
  • Мнения: 6 390
ХАХАХАА
Вие с микробус ли сте  Mr. Green
тогава ще се замисля  Mr. Green

Сега се сетих, преди все пътувахме от Братислава, там по лесно, и по нормални часовете за летене бяха, и пряка линия има Прг-Бр. и всичко ок, но последния път май се връщахме през Виена, и в Брно, един рейн не ни взе, друг не ни взе, а то беше някаква жега адска, всичко пълно, абе лудница някаква, Емата й се спеше яката ...заспиваше права, накрая се набутахме в един автобус, в който имаше правостоящи пълно чак до Прага...
та така, не ми харесва Виенско пътуване  Mr. Green

Иначе то е ясно че може да качиш всичко, ама трябва да тръгна един ден по рано от Дечин за да мога да се кача в самолета  Mr. Green а по пътя къде се прави мляко, бурканчета с пюрета се дават и се мие насрано дупе и прочие удобства от първа ръка  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 4 717
мале вие сте започнали да кроите планове за летни пътешестеия Mr. Green, не е ли още рано?

Ели, бързо да се оправяте, пиши има ли вече подобрение от антибиотика.
Аз нямам и представа какво се дава след него, Ради - я сподели, моля те?

Ани - браво на Ванеска, ама докато им свикнеш на оценките ще падне смях,а? Изобщо не предполагах, че връщат в детската, не че ще има ефект де... глупаво е според мен, то едно дете като не е готово да приеме знанията от 1ви клас и да го връщат ще направят по-лошо, най-много да му убият желанието за по-нататъка...

Ние цял ден хайманосваме, днес Несито пипна ютията и сега има мехурче на пръста ooooh!, голям рев падна.

Ради - а Миси с вас ли ще пътува? И нея ли ще я водите на море Crazy да й види дупето пясък и жега

Леле, като ме хване глад за сладко ... Twisted Evil

# 58
  • Мнения: 2
Ели, е, ти ше ме убиеш! Йори я знам и аз , заедно работихме в Александрия, аз работих за Александрия 2 години  Laughing А сега работя в Скриванек  Grinning Grinning Grinning. 5 години, сега съм по майчинство де Simple Smile

# 59
  • Мнения: 55
Привет мами,

Влизам колкото да се обадя, че сме добре. Имахме баба на гости една седмица. Мислех си, че с баба ще съм по-свободна и ще ви чета редовно, но стана точно обратното.

Изчетох старата тема, но новата още не съм я почнала. Добре дошли на новодошлите   bouquet

Ели, в четвъртък като се засякохме и трите бяхте болни. Оздравяхте ли?

Толкова за сега. Поздрави на всички

Общи условия

Активация на акаунт