Ваксина Превенар

  • 30 340
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 419
Абе айде стига с таз задължителност.6то не ходи6 да списва6 някъде дето не те знаят.

Абе....не е много тактично да се включваш като не си в добро настроение.
Искам Превенар да бъде ваксина поета от здравната каса, искам да не се плаща за ваксини, искам да са задължителни и това е!!!

# 61
  • Мнения: 2 761
Абе айде стига с таз задължителност.6то не ходи6 да списва6 някъде дето не те знаят.

Абе....не е много тактично да се включваш като не си в добро настроение.
Искам Превенар да бъде ваксина поета от здравната каса, искам да не се плаща за ваксини, искам да са задължителни и това е!!!

Даже съм в страхотно настроение,особено пък като видях този стар познат отново,след като се бе6е изнесъл уж от форума.

Ми ти много може да иска6,но не си ти 4овека дето да ре6ава в другите европейски страни кое да е задължително и кое не.След като са препоръ4ителни,зна4и има не6то сму6тава6то в поголовното ваксиниране.Ама ти като си толкоз надъхана не се стискай и си пла6тай от джоба,какво 6те 4ака6 на държавата(ЗК)да се грижи за това..

# 62
  • София
  • Мнения: 3 099
Сега вземи да ни осветлиш има ли нещо смущаващо в евтаназията... Щото има хора, които искат да могат да я избират за себе си и смущаващото е, че обикновено това е регламентирано като "забранено".

# 63
  • Мнения: 8 585
@omega
Не пиши глупости, не се излагай. Не пиши простотии с хъс, нахалство и груб, просташко-махленски език.
Просто си замълчи, щом не си в час.

# 64
  • Мнения: 419
Абе айде стига с таз задължителност.6то не ходи6 да списва6 някъде дето не те знаят.

Абе....не е много тактично да се включваш като не си в добро настроение.
Искам Превенар да бъде ваксина поета от здравната каса, искам да не се плаща за ваксини, искам да са задължителни и това е!!!

Даже съм в страхотно настроение,особено пък като видях този стар познат отново,след като се бе6е изнесъл уж от форума.

Ми ти много може да иска6,но не си ти 4овека дето да ре6ава в другите европейски страни кое да е задължително и кое не.След като са препоръ4ителни,зна4и има не6то сму6тава6то в поголовното ваксиниране.Ама ти като си толкоз надъхана не се стискай и си пла6тай от джоба,какво 6те 4ака6 на държавата(ЗК)да се грижи за това..

Не съм човека, който решава  - да, но това трябва ли да ме кара да спирам да искам?  
Темата е друга..

# 65
  • Мнения: 8 585
"Превенар" е революционна по ефект ваксина срещу пневмококови инфекции от 7-те серотипа, покриващи се от ваксината.
Скоро ще е в обръщение 12 валентна ваксина.
С масивното приложение на "Превенар" изчезнаха отитите, тежките пневмонии и менингити във възрастта до 2г възраст причиняващи се от ваксиналните щамове Пневмокок. Ваксината наистина е революционна по ефективност. Прави се със схема 2,4,6 и трета доза 12-15 м възраст, макар че някои Европейски страни я правят и в схема от 3 дози. Ваксината е актуална до 5 годишна възраст! Пневмо 23 НЕ е ефективна във възраст до 2-3 годинки и въобще не е ваксина за масова употреба.

Ваксината е задължителна във всички календари на развитите страни.
Тоест, покрива се от касите, прави се задължително и наравно с другите ваксини.
"Задължително" не бива да се тълкува в болшевистко-комунистическо българското тълкуване на тази дума, асоциращо се с насилие,принуда и/или тъпи комунистически рефлекси от близкото минало.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 428
Защо Превенар се препоръчва за деца до 5 год.?  С развитието на имунната система при децата до 5 год. ли е свързано или с нещо друго? Моят син например е на 5 1/2г., значи ли това, че ако му направя тази ваксина сега тя ще е неефективна и е безсмислено? Или ще е вредна?

# 67
  • Мнения: 8 585
Защото дотогава е наистина нужна имащо се пред вид че след тази възраст децата могат да се защитават срещу тези щамове Стрептокок.

Не е практика на тази възраст да я правите, освен ако нямате специален проблем.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Здравейте!
Давам на сина ми Лимфомиозот и провеждаме курс на лечение с Бронховаксом, можем ли да му сложим ваксината при това положение?
Колко време след боледуване и приемане на АБ е подходящо да се сложи Превенар?

Благодаря!  Hug

# 69
  • Варна
  • Мнения: 428
Благодаря Ви за отговора, Birdie.

# 70
  • Мнения: 8 585
Здравейте!
Давам на сина ми Лимфомиозот и провеждаме курс на лечение с Бронховаксом, можем ли да му сложим ваксината при това положение?
Колко време след боледуване и приемане на АБ е подходящо да се сложи Превенар?

Благодаря!  Hug

Да, можете.
1 седмица, въпреки че няма ясно такова изискване.

# 71
  • Мнения: 433
Аз я сложих на малкия ноември месеци съм адски доволна NaughtyПрепоръчвам я с две ръце Peace

# 72
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Тук в Гърция ваксината се поема от здравната каса.
Решила съм да я сложа на малките, както реших след много четене и им сложих Пентаксим.
Бърди, дъщеря ми навърши 1година преди 5дни, синът ми навърши 3преди месец. По каква схема да им ги сложим?
Благодаря предварително за отговора!

# 73
  • Мнения: 1 014
Искам да дискутираме следното нещо.
Доколкото разбрах дете, при което е установено с изследвне на секрет от нос/гърло стрептоток (пневмоние в нашият случай), може де се ваксинира в Превенар, след като се излекува. При следваща посявка не се изолира стрептокок. Това обаче не означава, че той все още не е там, най-вероятно количеството на бактериите е толкова малко, че на лабораторна посявка не растат.  При това положение:

1. Няма начин категорично да се докаже, че бактериите са изтребени "до крак", за да ваксинираме с Превенар.

2. Ако все пак е излекувано детето - правим ваксина за нещо, с което организмът вече се е сблъскал и се очаква, че сам е създал имунен отговор.

Търся отговор на ето тези въпроси, за да мога да направя реална приеценка на ситуацията.

# 74
  • Мнения: 1 820
Искам да дискутираме следното нещо.
Доколкото разбрах дете, при което е установено с изследвне на секрет от нос/гърло стрептоток (пневмоние в нашият случай), може де се ваксинира в Превенар, след като се излекува. При следваща посявка не се изолира стрептокок. Това обаче не означава, че той все още не е там, най-вероятно количеството на бактериите е толкова малко, че на лабораторна посявка не растат.  При това положение:

1. Няма начин категорично да се докаже, че бактериите са изтребени "до крак", за да ваксинираме с Превенар.

2. Ако все пак е излекувано детето - правим ваксина за нещо, с което организмът вече се е сблъскал и се очаква, че сам е създал имунен отговор.

Търся отговор на ето тези въпроси, за да мога да направя реална приеценка на ситуацията.

На вторият ти въпрос-ваксина е създадена за неща който са лечими.В смисъл,ако даден менингит напр е не лечим,тази ваксина естественно не предпазва за него.
Далеко съм от мисълта че се създава имунитет с едно разболяване,или с една доза ваксина! Peace

Общи условия

Активация на акаунт