Аборт в много ранна бременност

  • 8 833
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Пуснах темата и в раздела за HPV, но не съм убедена, че е за там, затова искам да ви попитам и вас дали сте чували нещо по темата. Случая е следният. Преди няколко дни по време на полов контакт ни се скъса презерватива, консултирах се по телефона с гинеколог, тъй като бях на планина, дали да потърся и да изпия хапче за спешна контрацепция, но тя ми каза, че не е желателно, тъй като съм пила преди 3 месеца по същият повод. Обясни ми, че мога да отида в кабинета й веднага след закъснението, ако има положителен тест, за аборт (сравнително скоро съм раждала със секцио и все още ми е рано за второ бебче), по някакъв абсолютно безвреден по нейните обяснения начин. Обясни ми, че се прави дори без упойка. С някаква много тънка канюла се прониквало и траело не повече от 10 минути. Обаче нещо ми се струва малко странно, без кюретаж, без нищо... кабинета й е частен, не се намира в някаква клиника или нещо подобно  Thinking, малко ми е съмнително, иначе не съм с лоши впчатления от нея, но все пак, знам ли. Вие чували ли сте някой да е минавал през тази процедура? Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 405
 Нямам представа за толкова "безобидна" и бърза манипулация... newsm78. Има вариант с определени back up хапчета, но за това, за което обясняваш ти незнам, още повече, че тук става въпрос за "механична намеса", т.е  инвазиално , в теб. Ще ми бъде интересно обаче да разбера от други дали има подобен вариант наистина. Предполагам обаче, че щом гинеколожката ти е споменала за този вариант значи е така...ама знае ли човек. Вече в нищо да не вярваш и да нямаш доверие  #Crazy
 Иначе ти пожелавам да не ти се налага да умуваш над възможните варианти, които имаш...
 П.С Ето затова винаги трябва да имаш под ръка Escapele....

# 2
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Не,не съм чувала за подобни глупости и със тия неща шега не бива!Не си рискувай здравето!
Аз бих сменила лекарката Naughty!

# 3
  • Мнения: 6 274
И аз не съм чувала нищо подобно...
Недей да рискуваш, а потърси второ мнение...
  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Консултирай се с истински лекар.
В клиника.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
наистина ли гинеколог ти го каза това?  Shocked

# 6
  • Мнения: 9 973
това нещо ново ли е  Thinking

кюртаж не се прови в ранна бременност,защото няма плацента,но другото звучи абсурдно...и колко ще ти вземе? Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 10 233
...
 П.С Ето затова винаги трябва да имаш под ръка Escapele....
Авторката скоро е взимала спешен контрацептив. А и аз от ескапеле-то какви проблеми си навлякох!  Stop
Изчакай и веднага след закъснението иди на друг доктор.
Безболезнено проникване в матката  Shocked, боже, че мен ми е неприятно една цитонамазка да ми вземат, добре, че е бърза процедурата. 10 минути да те ръчкат без упойка... Sick

# 8
  • Мнения: 521
Не съм чувала...Дано да не се стига до там,но ако се стигне потърси второ мнение,че без кюртаж...и да те ръчка там без упойка... newsm78

# 9
  • Мнения: 194
Преди месец правих аборт в много ранна бременност,тъй като и аз раждах секцио и доки ми беше казал,че е хубаво да мине година за следващо забременяване.На мен ми направиха манипулацията с вакуум.Всичко мина за не повече от 15 мин,но си бях с упойка.Не съм чувала за такъв метод Rolling Eyes,какъвто са ти предложили и съм на мнение да посетиш друг гинеколог.

# 10
  • Мнения: 1 629
Сигурно е възможно да има такава процедура при положение, че е ранна бременност. И може би няма упойка, защото плода е лесно достижим. Все едно да си на преглед и ти ръчкат фалопиевите тръби, аз така си го обяснявам. Баба ми е гинеколог и стига с пръсти до там без проблем Peace

# 11
  • Мнения: 2 746
Сигурно е възможно да има такава процедура при положение, че е ранна бременност. И може би няма упойка, защото плода е лесно достижим. Все едно да си на преглед и ти ръчкат фалопиевите тръби, аз така си го обяснявам. Баба ми е гинеколог и стига с пръсти до там без проблем Peace

Съгласна съм с това мнение. Има такива процедури, чувала съм. За щастие, не се е налагало да ги изпитвам на свой гръб.

# 12
  • Мнения: 1 554
не съм чувала Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 4
Благодаря за бързите отговори, със сигурност ще се консултирам и на друго място, въпреки, че се надявам да не се наложи. Наистина обаче ми стана много чудно до колко е достоверно всичко това. Иначе, някой ме беше попитал за цена, но все още не ми я е казвала, защото не съм ходила в кабинета да се ме прегледа и да ми обяснява по - подробно, но като разбера ще я напиша.

# 14
  • Мнения: 9 390
Тази лекарка май е измислила нова процедура! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт