Активия

  • 14 063
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 695
Е, защо да не може?Друг е въпроса, че има много по хубави млека от Активиа Peace
Peace

# 46
Така - в Активия има всчко друго, но не и живи микроорганизми. Под въпрос е дали има и мляко, ама мисълта ми беше за слабителното действие - колеги микробиолози си поиграха да изследват Активия и установиха, че съдържа екстракт от Сена /разстение с леко слабително действие/. Не е вредно, но не е това, което рекламират.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Никъде не пише, че Активия не може да се консумира от деца. Така, че може да даваш спокойно. Друг е въпроса какво съдържа и здравословен продукт ли е ?

# 48
  • Мнения: 657
Давам всеки ден защото все е запечена - никакъв ефект.
Възможно ли е да има екстракт от Сена вътре Close хм, ако е така това води до ленивост на червата.

# 49
  • Мнения: 2 448
Не го вярвам това за Сената изобщо. Имала съм периоди да ям всеки ден Активия, както и по продължителни да не ям изобщо от нея, никаква разлика не намирам, нито пък слабителен ефект във въпросното мляко. Или пък да води до лениви черва.

# 50
  • Мнения: 3 886
На нас активията ни деиства но ми казаха че за деца не е била добре.Малката много се запича.Пробваите с ЛАКТУЛОЗА-МИП  корема не привиква и не се пристрастяват червата към нея

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
не виждам проблем дете над 2г. да консумира Активия.
колко има слабителен и регулиращ ефект е друга тема,но не е вредна.то вече кое кисело мляко е полезно ако някой ми каже ,ще бъда много благодарна.
по книгите пише и добри педиатри са ми казвали,че децата не бива да консумират млека с висока масленост.около 2% било най-добре.не искам с никой да споря и не искам никой да се впряга,само казвам какво съм чела и какви съвети ми дават няколко различни педиатри.май истината е по средата...

# 52
  • Мнения: 6 441
Не,не бих дала,ако трябва да решевам за моето дете.
Бих предпочела обикновени кисело мляко. Peace

# 53
  • Мнения: 2 960
На малкия не бих давала Активия-струва ми се още малък.На него давам кисело мляко Елена !!
Дъщеря ми е по-голяма и от време на време изявява желание да си купува-разрешавам и.

# 54
  • Мнения: 317
аз му давам с мюсли и много му харесва(на 3г е )и не съм забелязала някакъв проблем newsm78

# 55
  • Мнения: 2 110
И аз до сега не съм посмяла да давам на децата си Активия. Мислех ,че е за хора с проблемни кореми. А, нали казват ,че на Данон млеката са със сухо мляко?! Thinking

# 56
  • Мнения: 7 201
А, нали казват ,че на Данон млеката са със сухо мляко?! Thinking
То има ли вече такива без сухо мляко?! Tired

# 57
  • Мнения: 2 110
А, нали казват ,че на Данон млеката са със сухо мляко?! Thinking
То има ли вече такива без сухо мляко?! Tired

 Crossing Arms Няма ! Тези които не са със сухо мляко ,са с  палмово масло и какви ли не боклуци !
Съгласна съм ! Права си !

# 58
  • София
  • Мнения: 1 262
Аз много харесвам Активия и малката я предпочита пред други млека, които смятам за по-полезни за нея. Но понеже имам съмнения за качествата на това мляко, гледам да нямаме вкъщи, за да не изкушавам дребната.

А за Сената вътре - не вярвам, тъй като при мен тази билка има мигновен ефект, който за жалост липсва след консумация на Активия  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 3 360
Не често ,но давам .Не мисля,че може да навреди-все пак е кисело мляко Wink

Общи условия

Активация на акаунт