Отново относно захранването

  • 1 413
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 469
а не може ли плодовото пюре да замести следобедното хранене разбъркано с няколко /3-4/ лъж/ АМ,ТАКА НЕ СТАВА ЛИ ПЪЛНОЦЕННО?

Според мен да. Поне така го правя понякога и синът ми си издържа по 4часа до следващо хранене.  и зеленчуковите ги правя така.

ако млякото е разтворено - да, но иначе сухо адапте в пюрето не е хубаво да се дава

# 16
  • Мнения: 2 960
добре де синтъ ти като гледам е на 3 месеца, нали? преди да навърши 4 месеца не е хубаво да му даваш каквото и да било, различно от АМ или кърма.
освен удвояването на теглото, бебето трябва да пие повече от литър мляко на ден, което да не му е достатъчно и да е изчезнал рефлекса на избутване на езика Peace
Peace

# 17
  • Мнения: 345
Благодаря за отговорите. Ох незнам...А сега имам и друг проблем - много яде /като количество/ и вече незнам какво да правя. Бебе гладно не се държи, но това е хала ви казвам. Откакто се роди е ящен и е удвоил /почти/ кг и е пораснал с 14 см. Яде през три часа/хубавото е, че яде 5 пъти/ по 180 /вода, без АМ, с Ам става незнам точно колко/. И днес ново 20 - след като се нахрани започва да реве за още. То аз май като втора тема отговорих, ама ще ме извините Hug Някой от вас има ли такъв проблем?
Да и ние сме така и аз вече започнахх да захранвам.Давам зеленчуково пюре.Отначало само картофено с мляко, а вече ранни моркови и картоф,което не значи че съм изместила хранене с млякот.е. след млякото наобед след 30 минути давам и малко пюре.

# 18
  • Мнения: 396

А защо, не започнеш с каша или зеленчуково пюре? Иначе, плодовото пюре, по-принцип се предлага между храненията.

Не е задължително да действаш точно според препоръките на педиатъра!
Изчакването е умен ход!
Аз започнах със сокче в 10:00 - 10:30 и след седмица започнах да давам зеленчуково пюре в 13:00 - 13:30 /картоф....морков , тиква..ит.н. прибавяни лека полека /

# 19
  • Мнения: 36
А със какви пюрета започнахте,домашно приготвени или готови?????????? Thinking Thinking Thinking

# 20
  • Мнения: 577
с готови.

# 21
  • Мнения: 36
А как се спряхте на марката,от три дена обикалям по магазините и се чудя какво да купя!!!!!

# 22
  • Мнения: 577
Еми първо захраних на Хипп130гр. 1.мека ябълка после 2.ранни моркови и след това 3.ранни моркови с картоф 4. тиквичка с картоф 5.тиква с картоф.
Може да започнеш с моркова а не като мен с ябълка.
На гербер пак има и на тях си пише за захранване.

# 23
  • Мнения: 36
Аз смятах да започна с картоф, но сега се замислям дали да не започна с тиква.

# 24
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
започни със зеленчук
плодово пюре е сладко и после отказват зеленчуците-това се случи при нас
и аз съм чувала, че е така Peace
при нас плодовите пюрета връщаха коликите

# 25
  • Мнения: 36
А мога ли да давам плодови и зеленчукови паралелно,Т.е започвам със зеленчуковите на обяд и постепенно въвеждам и плодовите преди или след обед.Много съм объркана, помагайте.Моля. Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 21:59 от zlatenceto

# 26
  • Мнения: 146
Защо бързаш с захранването?Бебчето ти е много малко още,изчакай поне месец още  Naughty

# 27
  • Мнения: 36
Ще изчакам да стане поне на 4,5 мес. и тогава ще започнем със  захранването,просто в момента събирам инфо.

# 28
  • Мнения: 146
Браво  Peace.А за въпроса ти е по добре да започнеш с зеленчуково пюре,макар че аз дадох първо плодово.

# 29
  • Мнения: 1 080
Благодаря за отговорите. Ох незнам...А сега имам и друг проблем - много яде /като количество/ и вече незнам какво да правя. Бебе гладно не се държи, но това е хала ви казвам. Откакто се роди е ящен и е удвоил /почти/ кг и е пораснал с 14 см. Яде през три часа/хубавото е, че яде 5 пъти/ по 180 /вода, без АМ, с Ам става незнам точно колко/. И днес ново 20 - след като се нахрани започва да реве за още. То аз май като втора тема отговорих, ама ще ме извините Hug Някой от вас има ли такъв проблем?
Да не ти е много голяма дупката на биберона, че става така - трябва да е по - продължително храненето, за да има бебчо усещане, че се е нахранил добре.

Общи условия

Активация на акаунт