Отново относно захранването

  • 1 416
  • 31
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Здравейте на всички. Вчера бяхме на контролен преглед и педито ми каза да започвам със захранването. Казах й, че мисля да изчакам още месец. Дотук добре. Обаче тя каза като започна захранването да е с плодово пюре, като давам по 1-2 лъжички между две хранения. Нещо като десерт. Но на мен не ми е ясно нещо... Нали целта на пюретата е постепенно да се изместват храненията, а знам, че с плодово не се замества. То хубаво като десерт, но това няма ли да повлияе на следващото хранене, в смисъл може да огладнее по-късно или откъде да знам и аз. Нещо много сложно ми идва това със захранването. Прочетох всички статии и теми тук, но така и не разбрах как точно става, когато се започне с плодово пюре. Извинявам се предварително ако ви се стори много глупав въпросът ми, но искам да съм подготвена предварително. Само да допълня - само на АМ сме.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Спокойно можеш да го даваш и преди млякото. В началото 2 л, на ледващия ден 3-4, по-следващия 5-6 и т.н. до едно малко пюре (120 гр). Като стигнете 120 гр си даваш на което искаш хранене (обикновенно наобяд или следобед 1 пюре и останалото количество мляко (примерно ако ядете по 200 гр даваш едно пюре и 80 мл мляко).

# 2
  • Мнения: 1 062
А защо, не започнеш с каша или зеленчуково пюре? Иначе, плодовото пюре, по-принцип се предлага между храненията.

# 3
  • Мнения: 344
Не е задължително да започнеш с плодово пюре.Аз започнах със зеленчук.Като повъведа тях ще започна с плодовите пюрета.Както са ти казали другите даваш по лъжичка , две , три , докато стигнеш количеството на цяло бурканче.Да , плодовото ще го даваш като десерт , то няма да замести хранене.

# 4
  • София
  • Мнения: 15 194
Може да започнеш с плодово пюре (правилно си решила да изчакаш още  Peace ), но аз на твое място бих захранила със зеленчуково.
Плодовото, дадено между храненията, във всички случаи ще отложи следващото хранене. Аз, общо взето, чисто плодово пюре съм давала само в началото-при захранването. След това-добавено в каша или в кисел, или ако по някаква причина е трябвало да забавя даването на следващото мляко.

# 5
  • София
  • Мнения: 119
аз също по съвет на педиатъра започнах с лъжичка - две плодово пюре ... но когато реших да дам зеленчуково малкия го отказа ... буташе с език, плюеше .... сега съм принудена да му слагам по половин лъжица от адаптираното мляко в пюрето за да го яде

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Благодаря за отговорите. Ох незнам...А сега имам и друг проблем - много яде /като количество/ и вече незнам какво да правя. Бебе гладно не се държи, но това е хала ви казвам. Откакто се роди е ящен и е удвоил /почти/ кг и е пораснал с 14 см. Яде през три часа/хубавото е, че яде 5 пъти/ по 180 /вода, без АМ, с Ам става незнам точно колко/. И днес ново 20 - след като се нахрани започва да реве за още. То аз май като втора тема отговорих, ама ще ме извините Hug Някой от вас има ли такъв проблем?

# 7
  • София
  • Мнения: 119
Ми ние сме същите ... на 6 месеца сме ... ядем по 4 пъти на ден - 180 вода + АМ .... като на обяд е 1/2 зеленчуково пюре+100мл АМ ....  в 10 давам плодово пюре - 1/3 от бурканчето ...
Малкия плаче като му свърши млякото ... не мисля че му е малко ... просто не може разбере че се е наял .... веднага след като извадя шишето му давам  бибата ... малко помрънква и като се оригне чак тогава разбира че се е наял ....

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 12:36 от JlegeHo-cTyDeHa

# 8
  • Мнения: 577
Спокойно можеш да го даваш и преди млякото. В началото 2 л, на ледващия ден 3-4, по-следващия 5-6 и т.н. до едно малко пюре (120 гр). Като стигнете 120 гр си даваш на което искаш хранене (обикновенно наобяд или следобед 1 пюре и останалото количество мляко (примерно ако ядете по 200 гр даваш едно пюре и 80 мл мляко).

Започнах с ябълка, морков,круша и после картоф

# 9
  • Мнения: 9 973
започни със зеленчук
плодово пюре е сладко и после отказват зеленчуците-това се случи при нас

# 10
  • Мнения: 7 298
а не може ли плодовото пюре да замести следобедното хранене разбъркано с няколко /3-4/ лъж/ АМ,ТАКА НЕ СТАВА ЛИ ПЪЛНОЦЕННО?

# 11
  • Мнения: 577
а не може ли плодовото пюре да замести следобедното хранене разбъркано с няколко /3-4/ лъж/ АМ,ТАКА НЕ СТАВА ЛИ ПЪЛНОЦЕННО?

Според мен да. Поне така го правя понякога и синът ми си издържа по 4часа до следващо хранене.  и зеленчуковите ги правя така.

# 12
  • Мнения: 4 433
а не може ли плодовото пюре да замести следобедното хранене разбъркано с няколко /3-4/ лъж/ АМ,ТАКА НЕ СТАВА ЛИ ПЪЛНОЦЕННО?
Може да,правила съм така.

# 13
  • Мнения: 14 469
добре де синтъ ти като гледам е на 3 месеца, нали? преди да навърши 4 месеца не е хубаво да му даваш каквото и да било, различно от АМ или кърма.
освен удвояването на теглото, бебето трябва да пие повече от литър мляко на ден, което да не му е достатъчно и да е изчезнал рефлекса на избутване на езика Peace

# 14
  • Мнения: 1 372
Въпросът ти не е глупав! Не се извинявай! Първо - много добре си направила че искаш да изчакаш и моят съвет е да изчакаш дори до шестия месец! Според мен започни с оризова каша- една две лъжички и после увеличаваш. Ако днес например дадеш 20 гр оризова каша а детето трябва да изпие на едно хранене 180 мл АМ, даваш 160 мл АМ и съответно 20те грама каша. С всеки изминал ден увеличаваш порцията, ако разбира се виждаш че няма проблем и на детето му понася.  В началото едно плодово пюре ще му стига за едно хранене.

Общи условия

Активация на акаунт