Всеки ден с наслада си говорим за Елада – 17

  • 41 081
  • 289
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 178
Аz дойдох уж да питам нещо, а виж каква стана не мога да се спра  Embarassed, но ще се опитам zа последно да обобщя моя опит и zнания в проблема имена идокументи  Wink
Не приемането, приемането или добавянето на съпружеската фамилия е личен иzбор и не би следвало да подлежи на обяснение.
Закона в България допуска и трите въzможности и в двете посоки. Това обаче не винаги е било така, в комунистическа България жената е била длъжна по zакон да приеме фамилията на съпруга. Иzключения се допускали в определени случаи(творци, лекари, юристи). Сега това положение е отменено и никой в никоя професия не е длъжен да приеме или не приеме съпружеската фамилия. Сключването на гражански брак е събитие, което по zакон подлежи на вписване в регистрите за гражданско състояние. Когато бракът е сключен в чужбина българските граждани са длъжни или  да предадат или изпратят на българския дипломатически или консулски представител в тази страна акта zа сключен брак или да го представят направо на длъжностното лице по гражданското състояние в общината по постоянния си  адрес с легализиран и заверен превод на български език. Въz основа на тоzи документ се иzдава български акт zа ключен граждански брак. В него zадължително се упоменава фамилия след сключване на брака И както бе в моя случай ме попитаха при съставянто му дали желая да приема фамилията на съпруга ми. Ако при съставянето на акта сте променили фамилията си пак по zакон сте длъжни в срок от 30 дни да се снабдите с нови документи за самоличност. Никоя държава след това не може да откаже да приеме новите ви документи. Ако някъде се наложи (а това може да стане и в България) да докажете раzликата в имената това се праи с Удостоверение zа идентичност, което се иzдава от общината по постоянното ви местоживеене. Ако ще се полzва в чужбина се снабдява с апостил, превод и при необходимост легалиzация.
Надявам се не съм ви отегчила  Peace

# 211
  • Мнения: 213
Добро утро  Hug

Котарана, много точно  Peace Все едно чух моите хора от офиса да дават правни консултации   Party Нека си стои постът, да е от полза на всички идващи да питат  Wink

 Hug

# 212
  • Мнения: 334
Хайде, няма ли някой да се похвали с покупка от разпродажбите? Mr. Green

# 213
  • Мнения: 213
Аз съм си затворила портмонето (стисссссс)  Wink Wink Wink Целият кеш отиде по депозити с високи лихви в БГ  Thinking Да не чувам хвалби за покупки  Joy Joy Joy

Купувам само разни дрехи за мъжа ми, ама няма какво толкова да се хваля, на него му стоят по-добре  hahaha

П.С. Повечето хубави мъжки дрехи, които виждам из София са с произход Истанбул  Mr. Green

# 214
  • Мнения: 334
Браво на теб! Спестовно дете Peace

Турски дрехи има хубави, да, само че качественото е по-скъпо и затова в БГ се внасят често боклуци и затова всеобщото мнение за техните стоки е негативно. Имам спомен от едни доста скъпички боти от зората на демокрацията, ужасно шик, на които им се отлепиха подметките на третото обуване.

А в Египет в един магазин бях намерила хубави и ужасно скъпи (на фона на общата евтиния) дрехи. Продавачката с такава гордост ми съобщи, че са внос от Турция, все едно са от Италия Grinning

# 215
  • Мнения: 213
Браво на теб! Спестовно дете Peace

Турски дрехи има хубави, да, само че качественото е по-скъпо и затова в БГ се внасят често боклуци и затова всеобщото мнение за техните стоки е негативно. Имам спомен от едни доста скъпички боти от зората на демокрацията, ужасно шик, на които им се отлепиха подметките на третото обуване.

А в Египет в един магазин бях намерила хубави и ужасно скъпи (на фона на общата евтиния) дрехи. Продавачката с такава гордост ми съобщи, че са внос от Турция, все едно са от Италия Grinning

Ефхаристоооо  bowuu Ами не знам, спомням си майка ми като се върна от Италия миналото лято, донесе ми доста неща (и паста  Laughing Laughing Laughing) но накрая ми тикна едни 100 евро, "да си купиш нещо хубаво от Истанбул".

 Тези турски дрехи, които бях видяла в София, бяха по-скъпи от вноса от Гърция (шити в Пакистан и Индия) Wink Взех му на моя блузи от магазин на Леви'с, такива хубави шарки и десени, рядко съм виждала из нашите магазини, все едни убити (а те пък тези истанбулско производство толкова да пасват на вкуса на моя, че няма второ мнение).

Той затова се смее, че най-голямо удоволствие ще ми достави да го обличам с всякакви дрехи, които си избера измежду неговите. Кукленска работа  Laughing

И така  Hug

# 216
  • Мнения: 1 372
Аз ще се похваля с покупки от разпродажбата - купих на детето рокля за рождения ден. Има още месец до събитието, но аз съм от хората които предпочитат да организират и изпипат всичко и ми харесва да съм подготвена от рано. И още някоя и друга парцалка пак за детето.

# 217
  • Мнения: 2 149
Хайде, няма ли някой да се похвали с покупка от разпродажбите? Mr. Green
Аз тези дни обикалях магазините.Блузки за мен,спортен часовник(нищо особено,че моя инфинити се развали),гривна,за малката спортни обувки Wink Уж нямах нужда от нищо,ма те едни евтини,грехота човек да не изхарчи малко парички Laughing

# 218
  • Мнения: 558
без снимки не може  Naughty
аз си взех палто-светло сиво, кафяви ботуши, а бях тръгнала за черни (9см ток-мислех, че са към 5, но адски удобен, все едно са манолос  Wink), рокля, туника и очила. Може да ги видите тук

# 219
  • Мнения: 213
без снимки не може  Naughty
аз си взех палто-светло сиво, кафяви ботуши, а бях тръгнала за черни (9см ток-мислех, че са към 5, но адски удобен, все едно са манолос  Wink), рокля, туника и очила. Може да ги видите тук
Супер са! Супер  Party Палтото е чудесно - явно тези колани по-смъкнати надолу сега са на мода. Аз от София точно в най-големия кучешки студ миналия януари си взех италианско черно кашмирено палто с такъв колан, който се закопчава, и по-малък, закопчаващ се на шията  Blush Ако не го закрепиш, Дзвънка до ухото ти  Laughing Laughing Laughing Правят ги за ишлеме тук по италиански кройки  Peace

Ботушите ми са със съшия тип ток, 8 см. Но са черни и с капси  Mr. Green Знаеш и колко висок става човек с такъв ток тц, тц А за ефирните дрехи  Heart Eyes

Аз пък взех нещо за Лесвос в стил мебели от стъкло&кристал, не върви за квартирата ни тук. Като го снимам ще постна да си кажете мнението  Wink

# 220
  • Мнения: 14
Както обикновено по разпродажби се раздадох за подаръци, но то при мен това си е болест, лечение няма открито досега Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Купих си доста изгодно великолепни обувки бордо на фин ток и ми пасват перфектно (което е чудо с моити краченца Flutter) Имам две слабости: обувки и бель, от тях никога нямам достатъчно Joy Joy Joy И за да закръгля сумичката, добавих елегантни черни боти, защото бях останала без такива, напоследък нося само високи ботуши на ток, повече подхождат на зимния ми гардероб Peace
Мъжът ми ме изненада с дрешка: палто в свегло бежово с доста интересна и кокетна кройка. Като кукленско е, така и не разбрах как ми улучи размера от раз без да ме пита или да ме мери (а може и тайничко да ме е измерил, знам ли Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes)...

# 221
  • Мнения: 213
Калимера, момичета   bouquet

Ето нещо свежо като за сутрешна гледка  Wink

http://www.picvalley.net/u/1084/842752203.JPG
Ръчно изработен стенен часовник-огледало от кристал. Уникат  Sunglasses Моите приятели много държаха именно аз да го взема, независимо за коя къща. Цветът е по-ярък изумруден, но на тази светлина изглежда по-дискретен  Wink Ще видим дали ще се хареса на нашите хора в Лесвос, исках да е общ подарък, а не да взимам по нещо за всеки  Hug

Хубав петък  Heart Eyes

# 222
  • Мнения: 2 149
Azalee честити покупки Wink Много ми харесаха ботушките ти Wink
ThracianLina  много е оригинален часовника,със сигурност ще се хареса Wink

# 223
  • Мнения: 334
Честито за покупките Hug
Лина, супер е!
А аз вчера отново се прибрах с празни ръце. За един час преди да затворят, нищо не можах да избера.
Иначе миналата събота излязох за ежедневни дрехи и се върнах с официална рокля Laughing
За разлика от други пъти, когато излизам за дрехи и се прибирам с обувки Mr. Green
Ама това имаше, това си купих. Ще я снимам после.
А от вчерашното обикаляне по магазините за обувки основно, приятелката ми си търсеше ботушки (Azalee страхотни са твоите) установих, че е пълно със страхотно изглеждащи на пръв поглед, но изкуствени и малко съмнителни по качество обувки.

# 224
  • Мнения: 14
 MaryJane, съмнителното качество е нещо, с което наистина не трябва да се правят компромиси. Лошото е, че в днешно време високата цена не е гаранция и за високо качество, за съжаление Twisted Evil  Бившата ми шефка в България си беше купила преди години богуши за 500 лв. и ощи при първия опит за обуване ципът отиде Mr. Green
Аз миналия сезон се изръсих сериозно за чифт много елегантни Clarks и не са мръднали, като нови са. Останалита ми ботушки са гръцки Flutter но съм доволна. Кураж в търсенето, ще попаднеш на нещо, сигурна съм Flutter Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт