Какви са "екстрите", които болницата предлага при раждане?

  • 3 922
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте мамита. Интересува ме какви "екстри" предлагат болниците при раждане (знам, че всяка болница е различна), но на вас какво допълнително са Ви предлагали (за колко пари). И колко струва таткото да присъства на раждането. И дават ли той да е в пред родилна зала?
Ми споделете.....

и да добавя -  бащата колко време може да е с мен и до  къде го допускат  newsm78


Моля Ви без злобни нападки и заяждане. Praynig

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 21:32 от laysi

# 1
  • София
  • Мнения: 23 072
Срещу 2400 лв. получих следните екстри - система окситоцин, некадърно сложена упойка, която не ме хвана, но за сметка на това упои бебето, епизиотомия, скъсване на плацентата, ревизио, бебе с асфикция и огромна загуба на кръв.
Благодарение на страхотните неонатолози бебето ми е живо и здраво, пък екстрите се забравят.
А иначе таткото можеше да е с мен през цялото време срещу 150 лв.
(става дума за Токуда)
П.П. Не е заяждане, исках да кажа, че не винаги наличието на телевизор и тоалетна с реотани на седалката са определящо за едно раждане. Пък и престоят в болницата е някакви 3 дни, та няма защо да се изживяваме като принцесата и граховото зърно.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 20:16 от tonkabonka

# 2
  • София
  • Мнения: 12 554
П.П. Не е заяждане, исках да кажа, че не винаги наличието на телевизор и тоалетна с реотани на седалката са определящо за едно раждане. Пък и престоят в болницата е някакви 3 дни, та няма защо да се изживяваме като принцесата и граховото зърно.

Отдавна не съм чела по-точно описание на собствените ми мисли!   bouquet

По темата - Раждах в Окръжна болница в София. Не съм плащала нищо. Оперира ме шефката на родилно отделение. Не съм й платила нищо, не ми е искала нищо. Купих й подарък. Екстрите - пълна упойка, перфектно отношение от страна на гинеколози и незадоволително такова от страна на неонатолозите към детето ми.
Таткото беше в залата до краката ми по време на секциото. Не сме плащали.

# 3
  • Мнения: 1 174
Аз съм от Горна Оряховица и раждах там. Екстрите, които предлага болницата са ВИП стаи т.е. самостоятелна стая с климатик, телевизор, рум сървиз от близкото заведение за бързо хранене, чисто и приятно е в тези стаи. Освен това може да ти идват на посещение по всяко време близки тъй като стаята има достъп директно от вън от стълбището, но брава отвъншната страна няма, може да влезеш само ако някоя от жените вътре те пусне. Това струва 20 лв. на ден, румсървиса отделно. Да присъства бащата струва 150 лв., да си избереш екип 200 лв. НО това не ти гарантира лесно раждане. Аз не съм избирала екип и мъжа ми не е присъствал на раждането /така исках/. Доволна съм от отношението на екипа.  Платих само за престоя в стаята 60 лв. и почерпих екипа, което май всеки го прави - уиски, бонбони такива неща. Според мен е от значение в какви условия  си, вярно че са 3 дена, но за сравнение: жените които бяха в обикновените стаи бяха по две, беше 16 градуса в тези стаи /нямаше още  парно, беше края на октомври/, обща тоалетна и баня за 3 стаи. Нямаш възможност да останеш сам със себе си и се налага да слушаш виковете на тези, които имат контракции.  Отидох в родилно по обяд със контракции на 5 минути и ме настаниха в стаята, където изчаках до 5,30 докато започне същинското раждане. Можех да се разхождам, да говоря по телефона без да се притеснявам че другите ми чуват разговора и тези неща въпреки че принципно са маловажни, много ми помогнаха да не губя присъствие на духа и да родя спокойно и без много паника, а оттам и по безболезнено.  Смятам че 60 лв. са малка цена за това. А и след раждането имах спокойствието да осмисля новото си положение на майка. Всички знаете за какво става въпрос психиката ти е уязвима, имаш тревоги справяш ли се с кърменето, добре ли е детето. Аз поне имах нужда именно от това - да остана сама и на спокойствие и въпросните екстри ми го осигуриха. Когато реша да имам второ дете ще искам пак да се вазползвам от допълнителните екстри.
П.П. Най - добре върви в болницата, където ще раждаш и попитай за тези неща, при нас имаше ценоразпис за тези неща.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 16:33 от rosy_bosy

# 4
  • Мнения: 2 172
Екстри,екстри.....плащане на доктора да седи до леглото ми(по мое желание,той следи цялата ми бременност).
8,50 на ден за Вип стая-телевизор,баня,тоалетна с вряла вода.Можеше да си се къпем колкото си искаме 3 дена * 8,50=25,50 лв.

Ами това е.Упойка по време на раждането не съм ползвала.Само накрая бях с пълна,докато ми шиха епизиотомията,но тя не се плаща.

Цялото ми раждане беше великолепно.Отношението беше страхотно.За тези 25.50 които съм дала получих чудесен тридневен престой  Peace

# 5
  • Мнения: 1 558
Родих в „Св.София“.Не съм плащала нищо и получих освен задължителната система окситоцин страхотно отношение от страна на персонала,просторна стая с още три готини мамчета,много добра епизотомия,защото на следващия ден вече не усещах шевовете.Така и не разбрах кога са ми паднали конците.Всичко беше без упойка и без присъствието на бащата Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 10 312
Най-необходимата битова екстра за мен е ВИП-стая. Защото разполага със собствена тоалетна. В моя случай - на две двойни ВИП стаи, една обща тоалетна. Което е сто пъти по-добре от единствената тоалетна на цялото отделение на "простосмъртните"  ooooh!. Родилка с шевове как стиска си е нейна работа. Раждах в бившата Тина Киркова преди две години, имаше си ценоразпис на ексрите, мисля, че още го има.

# 7
  • Мнения: 1 586
Раждах на ВИП етажа в АГ болница Варна,така реших,защото съм гнуслива и понеже лежах на 4 тия етаж в същата боница за задържане и видях какви са условията.Нямаше кой знае какви екстри но аз и не исках много - беше чисто,бях сама в стая,имаше климатик и телевизор и добро отношение от страна на персонала.Това ми беше достатъчно,ако имам второ дете пак там ще раждам!Тогава беше 720лв. преди 2 години.

# 8
  • Мнения: 329
Срещу 950 лв. ме оперираха по спешност (секцио) с избор на екип, перфектна операциа, рана зашита все едно че са шили лице,  и всеки ден от престоя ми в болницата нон-стоп лекарката която бях избрала пращаше някой да види как съм или имам ли нужда от нещо, ако не можеше да дойде сама.Ако бях искала и Вип стая щеше да ми струва още 150 лв. някъде, но не ми се седеше сама.
Мой съвет е обаче да си провериш ценоразписите във всяка болница и като наближи раждането също, защото аз докато бях бременна два пъти се промениха цените, от началото до края на бременността.Така че първо избери болница и евентуално лекар и после следи регламентираните цени (за другото всеки взима различно) Peace Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 17 591
2000.
Секцио. Направено "като по учебник". Друго... не ми е трябвало.  Wink

# 10
  • Мнения: 174
Прави сте, че са само 3 (или 4, или 5) дни и не е кой знае какво, обаче пък на места условията са толкова кофти, че кравите бих си държала там. Не е редно човек да се примирява с всичко.
Зависи от болницата, която си избрала. Секциото ми струваше 1600, срещу които получих най-важното - много внимание и лично отношение. Стая с две легла и избор дали бебчето да е при мен. Баня и тоалетна, които делях само с още един човек. Чистота и тишина (или пък телевизор, ако ти е много тихо, че те само спят в началото Wink ). След раждането още две безплатни посещения при неонатолога. Вярно, че и без това можех да мина, ама запомних първото си раждане като прекрасно изживяване.

# 11
  • Мнения: 9 814
И аз като Нана раждах в бившата Окръжна болница в София.
Никой не ми е искал пари. Родих нормално без упойка /отказах я/.

# 12
  • Мнения: 9 973
Не е заяждане, исках да кажа, че не винаги наличието на телевизор и тоалетна с реотани на седалката са определящо за едно раждане. Пък и престоят в болницата е някакви 3 дни, та няма защо да се изживяваме като принцесата и граховото зърно.

нищо не платих и съм доволна,иначе щеше да ме е яд,че си давам парите на вятъра.Платил-неплатил,отношението едно и също Peace....Шейново

# 13
  • Мнения: 177
Тези 1500 - 2000лв. за секцио или обикновено раждане в частни клиники ли е?

# 14
  • Мнения: 9 814
Тези 1500 - 2000лв. за секцио или обикновено раждане в частни клиники ли е?

По принцип трябва да са за раждане в частна клиника.
За съжаление братовчедка ми плати точно преди месец на касата на болницата една определена сума за избор на екип и отделно на това даде още толкова на лекаря, който я изроди.
Е на това му викам "екстра" на болницата.

Общи условия

Активация на акаунт