Право на детето на стая

  • 3 459
  • 62
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 201
Подочух, че имало някаква наредба може би на Агенцията за закрила на детето според която всяко дете трябва да има собствена стая. Или примерно могат да са по 2 в стая, но само ако са от един пол.
Някой знае ли нещо по-подробно по въпроса?
Моля, помагайте, че съм намислила едни неща.

# 1
  • Мнения: 7 263
Това означава ли автоматично, че ако живея в двустаен апартамент нямам право на 2-ро дете  Twisted Evil
"Всичката Мара втасала......"  - казваше баба ми навремето Confused Crossing Arms

# 2
  • Мнения: 1 134
Ами щом за домашни любимци приеха минимална площ, с която да разполагат... Mr. Green
Не съм срещала подобен нормативен акт, но ако го има - какво, наистина - същите тези законотворци ще осигурят ли петстайни апартаменти на многодетните семейства?  Crazy
Или ще вземат по 4 деца от всяка къща във Факултета, за да ги настанят в собствените си домове?!  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 958
Сега следва и да ми предоставят петстаен апартамент......

Ако съсредоточат малкото си останал мозък, за да обучат себе си и служителите си да работят професионално ще е по-добре........ Whistling

# 4
  • София
  • Мнения: 38 201
Ох току-що изчетох ЗЗДетето и не намерих нищо. Sad

# 5
  • Мнения: 7 263
Не съм срещала подобен нормативен акт, но ако го има - какво, наистина - същите тези законотворци ще осигурят ли петстайни апартаменти на многодетните семейства?  Crazy
Или ще вземат по 4 деца от всяка къща във Факултета, за да ги настанят в собствените си домове?!  Laughing

Не е истина как си отцелила 10-ката и в двата случая съм "ЗА"  Peace

# 6
  • Мнения: 9 814
Нормално е да има някакви такива наредби.
То и за кокошките в курниците въведоха такива изисквания, мисля че, беше по 2 кв.м. на пиле....
Все пак сме в ЕС, друг е въпросът кой спазва тези наредби и кой следи дали се изпълняват.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 201
Ама никъде не мога да го намеря черно на бяло!

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Ако това е истина - не откриват топлата вода. Просто преоткриват комунизма.
Навремето нашите са получили 3-стаен апартамент именно защото сме 3 деца от двата пола - всеки пол да си има стая.
Сега пък контактуваме с една баба, която ми разказа много интересна история : Навремето им се е полагала гарсионера, защото са с едно дете, момче. Посторили са блокове около тях и те побързали да си направят второ дете с горещо желание да е момиче, за да има дадат 3-стаен. Пак и се е родило момче и получили двустаен.  Grinning
Ако могат да осигурят нужните жилища на минимални /общински/ цени или минимален /общински/ наем съм съгласна.   Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 38 201
За съжаление ние си изгърмяхме патроните за общинско жилище.
Та сега търся някаква друга възможност.

# 10
  • Мнения: 4 290
Може би е препоръчително? Чак пък наредба...
Иначе, аз също смятам, че децата трябва да имат собствени стаи, особено ако са разнополови. Ние за сега не можем да си позволим този лукс, но се надявам до няколко години да купим по-голям апартамент.

# 11
  • Мнения: 3 394
каквито и наредби да има, никой няма да ти влиза в къщата, за да гледа кой къде спи.
Пък и не могат да те задължат да си продадеш примерно 2-стайния апартамент за 3-стаен само и само, за да имат разнополовите деца отделни стаи. То това би било рай естествено, но всеки според кесията си Crossing Arms

И аз имам едно момиче и чакам бебе момче, тъй че и мен ме чака подобен проблем един ден, но това няма да е скоро.
Пък и имаме 2 огромни стаи + хол, тъй че един ден децата в собствени стаи, а ние с тати в хола-знам ли..........или на хотел Mr. Green

# 12
  • София
  • Мнения: 38 201
А ако нарочно си поканя социалните вкъщи за да видят че детето ми няма стая?

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще ти го вземат.  Laughing

# 14
  • Мнения: 4 555
Моето е едно и си няма собствена стая, а смятах две да гледам в този апартамент  ooooh!

Според мен децата до началото на пубертета се кефят да са повече и да са заедно. Идеята за лично пространство се появява в пубертета, когато започнеш да се чувстваш различен от целия свят.
На мен ми се струва тъпо да насаждат на децата от най-ранна възраст този индивидуализъм и дистанцираност, което според мен води до отчуждение... даже не тъпо, ами тъжно

Общи условия

Активация на акаунт