Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте Smile
Купих щука, но ми се иска този път да направя нещо по различно от панирана.
Така, че много ще се радвам да споделите някои идеи:)
« Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 19:04 от Mpulle »
Цитирай

в Бургас

Щуката най ми се нрави пържена. Нищо, че е нездравословно...
Цитирай

out of space

На мен пък ми харесва най-много печена в тава. Само с малко мазнина и сол.
Цитирай

Erica а като я печеш цяла ли я слагаш или пак я режеш на парчета?
Цитирай

Ние харесваме щуката по следния начин: в тавичката в която ще се пече ястието се запържва / аз задушавам/ няколко глави лук. Когато е готов се маха от огъня и се добавя 1 връзка магданоз и се разбърква. върху лука и магданоза се реди рибата на шайби и се залива със заквасена сметана разбита с вода . Подправки слагам само сол и черен  пипер. Ястието се пече на умерена фурна до готовност. По този начин щуката става супер Crazy
Цитирай

ММММ musiiv звучи доста добре Smile Ще пробвам:) Колко сметана слагаш долу горе?
Цитирай

Варна.....

Аз я правя на сол, във фурната- солта "изпива" мазнината на рибата и става много лека и приятна..
Цитирай

ММММ musiiv звучи доста добре Smile Ще пробвам:) Колко сметана слагаш долу горе?
Зависи от количеството, но горе - долу колкото да покрие рибата.
Цитирай

срещу летището

Ние харесваме щуката по следния начин: в тавичката в която ще се пече ястието се запържва / аз задушавам/ няколко глави лук. Когато е готов се маха от огъня и се добавя 1 връзка магданоз и се разбърква. върху лука и магданоза се реди рибата на шайби и се залива със заквасена сметана разбита с вода . Подправки слагам само сол и черен  пипер. Ястието се пече на умерена фурна до готовност. По този начин щуката става супер Crazy

musiiv   bouquet, благодаря ти!
Не се бях сещала, че може и така.
Много е трудно да докараш тая суха риба на вкус на фурна. Аз до сега съм я мариновала поне два часа предварително със зехтин и подправки.
Цитирай

Аз май само пържена я правя  Blush
Цитирай

Аз я правя на сол, във фурната- солта "изпива" мазнината на рибата и става много лека и приятна..

аз така пека пиле Smile
но не съм пробвала за риба newsm78 Странно, но на мен щуката като че ли не ми се струва мазна, даже по скоро суха  newsm78

Вчера я правих пак панирана  Embarassed но този оър панировката беше сусам+царевично брашно. Пирво топнах рибата в яйце, после в панировката и пак в яйцата. Стана много хубава  Peace Следващия пут на ред е рецептата на  musiiv   Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.