Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Здравейте ,мили мами.От скоро моето дете пишка само сутрин в 8 и вечер в 8.Много съм притеснена и моля ако някоя от вас е имала подобни проблеми да сподели.Днес пуснахме изследвания на урината-отлични.езнам какво да правя.Предварително ви благодаря.
« Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 18:18 от gerigeri »
Цитирай

София-Дружба 2

Здравей.
Какво мисли личният лекар на детето?
Детето посещава ли детско заведение?
Пие ли достатъчно течности през деня?
Водихте ли го да му видят бъбреците?

Оправи си заглавието.
Цитирай

Да-ходи на ясла.Пие си течности както и преди.Личната каза че изследванията са отлични-да давам повече течности.Незнам дали има значение,но в момента е с бронхит-лекуваме се,но не е вдигала температура,за да си мисля за обезводняване.Не сме преглеждали бъбреци-даже незнам как се прави и при какъв лекар.
Цитирай

София-Дружба 2

Като сте с бронхит, да не би да пие Суметролим? Когато се приема Суметролим трябва да се приемат доста големи количества течности.
Сестрите в яслата пита ли ги дали като е там пие достатъчно течности?
Щом личната смята, че няма проблем- изчакай и наблюдавай детето.
Ако се наложи проследяване на бъбреците се посещават детски нефролози и уролози,
но стигне ли се до там- лекарката ще ви насочи.
Не се притеснявай, наблюдавай детето и помоли сестрите в яслата също да го следят.
Цитирай

благодаря ви за съветите-така ще направя
Цитирай

И моята пролета беше така,сега пишка по 4 пъти,незнам на какво се дължи,отнима не се притеснявай.Ние точно тогава махахме памперса.
Цитирай

София

Моето дете е на 7г.Откакто се е родила зимата в студа е така.Според мен е защото не приема достатъчно течности.Правихме и още в началото изследвания-нищо.Всяка зима си е така при нас.Пишка по2-3 пъти дневно.
Цитирай

И моята е така .Не пие много течности .
Ако я карам да пие много течности ходи на често
Цитирай

А по колко вода пие?И кога я пие?

Защото ако изпие примерно 100мл. и до 1час не отдели урина си е за притеснение, но най-вероятно не пие вода.
Цитирай

Ние винаги сме били така
Цитирай

София

А по колко вода пие?И кога я пие?

Защото ако изпие примерно 100мл. и до 1час не отдели урина си е за притеснение, но най-вероятно не пие вода.
Това за първи път го чувам.Моята дъщеря си пие примерно 1чаша на обяд,пък пишка вечерта.
Цитирай

София

Сега като се замисля и моята дъщеря пишка само по два пъти на ден,като понякога го прави с подсещане от моя страна.
Цитирай

Благодаря ви мами.Други случчаи като нашия ме правят малко по-спокойна,макар че не мисля ,че е нормално децата ни да пишкат по 2 пъти на ден.
Цитирай

София

Според мен се стиска.
Дъщеря ми прави така и трябва да я подканям, за да се изпишка или вече като не търпи отлагане...

Аз, между другото правя същото  Blush Гнус ме е от обществени тоалетни и изобщо от всички, освен нашата в къщи и стискам по цял ден. Това е много вреден навик, затова трябва да му се говори на детето, ако забележиш, че действително това е причината.
Цитирай

София

Давай повече течности на детенцето и го подсещай да ходи да пишка. Дъщеря ми забравя, че и се пишка понякога. Иначе ходи средно около 4-5 пъти на ден.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора