Прием в детски градини в Пловдив

  • 47 569
  • 792
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 127
Zorri,това,което казваш звучи обнадеждаващо!И ние ще се редим пред Мир и Чучулига!Преди малко звънях и в двете градини-в Мир записването е на 6ти януари,молбата я дават от там,плюс акт за раждане-копие.А в Чучулига ми казаха,че записването започва след 11 януари.Явно не се приемат документи само 1 ден,както в Мир и повечето други градини.
Чудя се от колко ли часа да заемем позиции...казваш вие сте били от 5.30....Аз съм чувала приятелки от други квартали от 12.00-1.00 през нощта отивали...Това ми звучи абсурдно...ми то направо ще се вкочаним! ShockedАко има други мами с информация за тези две градини как е било миналата година,да кажат...

# 46
  • Мнения: 8 242
Zorri,това,което казваш звучи обнадеждаващо!И ние ще се редим пред Мир и Чучулига!Преди малко звънях и в двете градини-в Мир записването е на 6ти януари,молбата я дават от там,плюс акт за раждане-копие.А в Чучулига ми казаха,че записването започва след 11 януари.Явно не се приемат документи само 1 ден,както в Мир и повечето други градини.
Във всички градини се приемат молби по всяко време - след "старта"  Laughing
Само дето в повечето местата се запълват още в първия ден.. ако не и в първите часове..
Това не означава, че не можеш да си подадеш молбата и след седмица.. Но познай какъв е шанса да ви огрее в такъв случай..

# 47
Не мога да разбера защо децата на кадровите войници трябва да са с предимство. Това е дискриминация по професия Crossing Arms
Защото има и такива военнослужещи, които нямат на разположение баби и дядовци, а и двамата работят на смени, а пък да не говорим, че се прибират посред нощ, или излизат в ранни зори. И тези двамата не искат също и да си сменят професията, защото им харесва работата. Ама на хората, които не са запознати, им се струва много лесно от страни. Аз смятам, че липсата на детски надбавки за всички деца, е дискриминация спрямо децата! А, да, и ние не сме толкова много.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Сега звъннах в Дъга-много нелюбезно ми заявиха че имало информация на вратата но все пак на 4.01 с Молба и копие от акта.Във Весела Молба+копие от акта.

Някой може ли да ми пише какво горе долу да пише в молбата  Praynig или ако има да ми прати направо файл.

# 49
  • Мнения: 351
Не мога да разбера защо децата на кадровите войници трябва да са с предимство. Това е дискриминация по професия Crossing Arms
Защото има и такива военнослужещи, които нямат на разположение баби и дядовци, а и двамата работят на смени, а пък да не говорим, че се прибират посред нощ, или излизат в ранни зори. И тези двамата не искат също и да си сменят професията, защото им харесва работата. Ама на хората, които не са запознати, им се струва много лесно от страни. Аз смятам, че липсата на детски надбавки за всички деца, е дискриминация спрямо децата! А, да, и ние не сме толкова много.
Напълно съм запозната с "работата" на военнослужещите.  А нали се сещаш, че не само вие работите на смяна и нямате кой да ви помага
Dunaika, MEGI, явно ще се редим по едни и същи опашки, нищо, че шанса ни клони към 0
В градините, които посетих тактично ми се обясни, че дори и да съм първа на опашката тези с предимство ще ме изместят(или тези с големите връзки и пачки)
Да не говорим, че в " Славей" борбата ще е за едно място

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 13:40 от tedi80

# 50
Не мога да разбера защо децата на кадровите войници трябва да са с предимство. Това е дискриминация по професия Crossing Arms
Защото има и такива военнослужещи, които нямат на разположение баби и дядовци, а и двамата работят на смени, а пък да не говорим, че се прибират посред нощ, или излизат в ранни зори. И тези двамата не искат също и да си сменят професията, защото им харесва работата. Ама на хората, които не са запознати, им се струва много лесно от страни. Аз смятам, че липсата на детски надбавки за всички деца, е дискриминация спрямо децата! А, да, и ние не сме толкова много.
Напълно съм запозната с "работата" на военнослужещите.  А нали се сещаш, че не само вие работите на смяна и нямате кой да ви помага
Dunaika, MEGI, явно ще се редим по едни и същи опашки, нищо, че шанса ни клони към 0
В градините, които посетих тактично ми се обясни, че дори и да съм първа на опашката тези с предимство ще ме изместят(или тези с големите връзки и пачки)
Да не говорим, че в " Славей" борбата ще е за едно място
Не, ти си нямаш и най-малка представа просто, аман от разбирачи, не се тревожи, всеки чака, и ние също чакаме по опашки, но не чакаме държавата да вземе пари от по-богатите и да ги даде на нашите деца.

# 51
  • Мнения: 351
Представа си имам голяма, заобиколена съм от достатъчно военни. Тук не е мястото да доказваш колко ви е натоварена и отговорна професията, ако искаш се регистрирай и си отвори цяла темичка Mr. Green С това аз приключвам

# 52
Представа си имам голяма, заобиколена съм от достатъчно военни. Тук не е мястото да доказваш колко ви е натоварена и отговорна професията, ако искаш се регистрирай и си отвори цяла темичка Mr. Green С това аз приключвам
Но ти самата не си явно, да не говорим, че зависи и от какви, така че едно е да наблюдаваш, съвсем друго-да участваш. Пък и на теб не ти е мястото тук да казваш кой е дискриминиран по професия, така че и аз приключвам  bouquet  Stop

# 53
  • Мнения: 351
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=2&ct=62&id=19087
Председателят на комисията по образование в пловдивския Общински съвет е на същото мнение Grinning, а моето мнение мога да си го изразявам както, когато и където си искам

# 54
  • Мнения: 2 005
Сега звъннах в Дъга-много нелюбезно ми заявиха че имало информация на вратата но все пак на 4.01 с Молба и копие от акта.Във Весела Молба+копие от акта.

Някой може ли да ми пише какво горе долу да пише в молбата  Praynig или ако има да ми прати направо файл.

Има информация на вратата на Дъга,но не пише какъв тип е молбата.
Ще питам една приятелка,чието дете ходи там на градина,какво е писала в молбата и ще споделя.

И все пак,какви други градини има в район Северен? Не съм наясно,понеже от няколко години живея в Пловдив и тепърва се сблъсквам с този проблем.

# 55
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=2&ct=62&id=19087
Председателят на комисията по образование в пловдивския Общински съвет е на същото мнение Grinning, а моето мнение мога да си го изразявам както, когато и където си искам
Да, виждам, че пък аз съм на едно мнение с него по въпроса за териториалното разпределение на децата-живея пред една от елитните детски градини, а не успявам да си вредя детето в нея, заради някакви "спонсори" и хора от селата, дето на всяка цена искат да си докарат детето точно в тази детска градина.  Не смятам, че трябва да обиколя целия град, за да си заведа детето на ДГ, като тя е пред вратата ми и ако искаш да знаеш аз, за разлика от теб, нямам право на протест - право, което ти като гражданин поне имаш, така че май аз съм дискриминираната, а не ти  newsm78. Даже и сега не се оплаквам, а не мога да разбера на теб какъв ти е проблема.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
dunaika и ние сме отскоро в квартала и Дъга ни е най близко.Други наблизо са Весела(сега ходим в яслата до нея) и Бреза.Космонавт но тя е малко по далече.

# 57
  • Мнения: 351
Проблемът ми скъпа е, че живея точно срещу Славей и от тези с предимството директорката ми заяви да си търся друга ДГ, а отговорът  на другите директорки е същия. На едно мнение сме по въпроса с адресната регистрация.
В "Дъга" молбата мисля , че е по образец.
dunaika, зависи къде точно живееш, но "Пролет", " Марица", "Славей", също са в район Север. Ето ги всички http://detskigradini.start.bg/article.php?aid=9920

# 58
  • Мнения: 8 242
Проблемът ми скъпа е, че живея точно срещу Славей и от тези с предимството директорката ми заяви да си търся друга ДГ, а отговорът  на другите директорки е същия. На едно мнение сме по въпроса с адресната регистрация.
И ние така Simple Smile
И си имахме подобен разговор с директорката от сорта "Моите групи са пълни. Ако измислите нещо, за да намерите място за детето може да обсъдим."  Shocked
Затуй изобщо не се трогнах да подавам молба там..

# 59
  • Мнения: 351
duhi, твоя хубавец къде го записа?

Общи условия

Активация на акаунт