Кое е най-ценното нещо което си донесохте от България?

  • 5 088
  • 65
  •   1
Отговори
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
Пишейки в един друг форум, ми дойде на ум този въпрос. Кое според вас е най-ценното или ценните неща , които си донесохте от България?

За мен това са един камък от Перперикон, картините, иконите, дисковете с музика (ако колата ми можеше да пее, да е запяла вече родопска песен) и пясък от любимото море.

Сега вие сте наред.

# 1
  • Мнения: 3 804
освен децата ли newsm78 Grinning
Донесох си книги и стари бг филми.

# 2
  • Мнения: 3 461
Всичко ценно изнесох, барабар с тъщата. Laughing

# 3
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ама много симпатични теми напоследък, главичките ви раждат толкова идеи...  bouquet
Аз също си донесох любими книги, а и непрекъснато нося, де. Дори сега почнах да си пренасям някоя малка грамофонна плоча. Икона- бе първото нещо, заедно с  книгите и стари аудиокасети, така си и стоят у дома последните, от години не ги слушам, нали из нета намирам също ' парчетата' де обичам. Имам си любими джунджурийки, не ме питайте, още стоят скътани едни дрешки 42 номер, ей така, с които съм дошла и които съм носила с кеф. Чудя се на тая си сентименталност или глупост ли да я нарека, не знам...на моменти ми идва мисълта да ги сложа във ветрина , хихих, майтап, като етнографски музей.
С мъжо обаче имаме едни старинни бабини и дядови нещица, и наистина мислим малка ветринка да заформим. Тук се възхищават на разни 'трофеи' от соц. време, аз сега си ги гледам с друго око, като част от мен и лошо му се пише, ако някой ми ги пипа! Става дума за някоя 'плочка' от плексиглас с надписи от рода ' участник в еди-коя си конференция, в чест на еди кой си конгрес' и прочие, една бандиера росса малка, значки, дори мъж ми си хареса от архивните стари чекмеджета на баба кутийки от фотографски ленти на Орво, ГДР, имам разни руски неща...такива ми ви работи, ама са ми скъпи. Имаме си наши малки кукли с носии,  тук много хора колекционират такива от чужбина. Ние имаме само две за показ и за спомен. Доста нещица имам. Всичко ми е милно и ценно.

# 4
  • Spain
  • Мнения: 3 750
по скоро отдавна ми изпратиха един глинен комплект (които пък в бг хи4 не се та4ат ) за ракия . тази година си купих няколко малки картини с изгледи на стари къщи (страшно ми харесват ) , книги за детето на български . разо4аровах се оба4е много от българските народни приказки - имам един сборник и се опитвах да и 4ета приказки от там ( пък и Гери иска,   илюстрациите наистина са много добри ) но! толкова насилие ,толкова смърт и бои .. бях изумена .. нещо съм отвикнала .
  и като наи голяма придобивка ,  Mr. Green защото сигурно ми е много вкусно да ям Simple Smile едно голямо глинено гюве4е и книга с рецепти . Simple Smile
тази година ми подариха и едно покривало за легло или диван - от тези старите кенарените (баба ми го извади от скирина си ) с наплетено на една кука отдолу - обожавам такива неща но не ми се побра в багажа .
а и се сетих за нещо друго - имаше някаква разпродажба в Икея на 4ерги - но дълги не от тези малките - по 2 метра- точно като българските - купих си 2 от 4исто умиление - надали в БГ бих си постлала 4ерга в къщата  , а тук едната ми е постлана в хола  Mr. Green  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 27 524
Една икона от дърво, правена за нас по поръчка. Гобленът Тайната вечеря. Много книги. Една картина. Колекцията ми от малахит. Пясък от Сахара и лава от Везувий. Сватбеният ми букет. Снимките ми... Ух, много са  Crazy Сега планирам пренасянето на един античен скрин от баба ми  Blush

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз всеки път мъкна книги.

последното ценно Laughing, което си донесох беше тази зима, туршия от на мама. в торбичка.
имахме малък спор с 1/2 за пренасянето й и заплахи,ако протече в куфара какво щяло да се случи.
в крайна сметка той първи си натика гагата в нея после.

# 7
  • Spain
  • Мнения: 3 750
като про4етох еи сега загравието се сетих за верния отговор Simple Smile  Wink
 мъжа ми !  Mr. Green made in Bulgaria  целичкия  Mr. Green не съжалявам и си го употребявам ве4е много години .. износване няма ..все по хубав става

# 8
  • Italia
  • Мнения: 4 492
При идването ми тук си донесох някои книги, снимки,една икона и няколко покривки,плетени на една кука,спомен от прабаба ми ( макар,4е не съм ги слагала никога,понеже не съм фен,но са ми скъпи  Blush ) . Rolling Eyes
Ина4е процесът по пренасянето продължава неспирно: хранителни продукти,подправки,пак книги,разни посуди и какви ли оЩе не джунджурии  Mr. Green

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
той процесът и при нас е безкраен, но  двупосочен Laughing
едно нося, друго отнасям натам, животът ни е и на двете места...
и аз имам една иконка от рилския манастир, която много тача и ми е заела почетно място на рафта в хола.

# 10
  • Мнения: 3 521
Една пластика с хубавото име "Хоро".

# 11
  • Deutschland
  • Мнения: 186
Аз си взех много книги,дискове и снимки естествено на любимите ми хора които оставям в БГ .Това е.

# 12
  • Мнения: 613
Икона, която ми е много скъпа; снимки на милите ми баба и дядо, които са ме отгледали и частица от града на розите, в който съм родена и който винаги стои в сърцето ми.

# 13
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Един плюшен мечок , с който си обикалях навсякъде докато пътувах,книги,чубрица и шарена сол

# 14
  • T"A
  • Мнения: 2 515
С първото идване си донесох книги, снимки и няколко неща, принадлежали на дядо ми, когото много обичах...

Със следващите посещения - глинени гювечета, подправки (шарена сол, чубрица и джоджен)... изобщо храна принасям със всяко посещение  Blush Подобна е ситуацията и с книгите - все си нося по някоя книга. Донесох си и картина на Созопол, подарена ми от приятелка, някои практични неща като спално бельо, а след бъллгарската сватбена церемония - и чашите за шампанско бяха прекарани насам  Grinning Доста са нещата, като се замисля Thinking, вкъщи се усеща, че живее някакъв български елемент  Mr. Green А, да - имам и покривчици (още покойната ми баба ги е пазила)  Peace

Общи условия

Активация на акаунт