Идеи за бизнес в кризата 2009год?

  • 8 789
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
Аз си мисля, че всичко е резултат преекспониран от медиите... да криза има, но какво ще засегне тя в БГ, желязото, скраба, строителството /на което отдавна нещата отиваха натам/.От там нататък всичко е предизвестен стрес... само слушайки новините, един собственик на фирма за текстил примерно, би намалил заплатата на служителите си или би съкратил такива, защото..криза го чака....и накрая кризата ще си я предизвикаме сами

# 31
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Всъщност преди да се заговори за криза някой усещаше ли я въобще  newsm78
След поголовно качване на цени,безразборно отпускане на кредити и покачване на лихвите всеки месец незнайно защо,след изкуствено предизвиканите войни тук и там.....какво друго да стане.Заплатите не придружават съотвените покачвания и народа просто спря да плаща.Ето ти криза.Банките останаха без пари/някои започнаха да фалират/ и пристъпиха съответно към намаляване на лихви....как за 4 месеца една вноска от 600евро стана на 300 така и не разбрах/не говоря за БГ/.Съответно големите фирми започнаха да се замислят.С печалба или не,намаляват работната ръка,заплатите.....страх.И ето ти криза.
Бедните/или средната класа ако я има/ не са спрели да си купуват това,което са купували винаги,т.е. продължават да харчат толкова,колкото получават.Ми за тях криза няма.
Ама толкова измислена ми изглежда тая криза  Thinking
Лошото е,че всички сме потърпевши по някакъв начин  Confused

# 32
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Че то в БГ винаги си е било криза, не сме излизали от нея. Медиите нагнетяват излишно страх и напрежение и човек живее в тревожно очакване, че ще му се случи нещо много страшно.
За бизнес - в сферата на услугите.

# 33
  • Мнения: 447
Ми ето една идея - можете да си отворите погребална агенция ,хората не ги интересува ,че има криза всеки си отива когато му дойде времето.Звучи малко кофи ,но в крайна сметка и това си е бизнес  Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 15 913
Ми ето една идея - можете да си отворите погребална агенция ,хората не ги интересува ,че има криза всеки си отива когато му дойде времето.Звучи малко кофи ,но в крайна сметка и това си е бизнес  Rolling Eyes
Тази ниша е заета от началото на демокрацията от мургавите ни сънародници. Бели там няма да пробият, гарантирам
... само слушайки новините, един собственик на фирма за текстил примерно, би намалил заплатата на служителите си или би съкратил такива, защото..криза го чака....и накрая кризата ще си я предизвикаме сами

Текстилните фирми усетиха първи кризата - още миналото лято. Просто чуждестранните фирми спряха ишлеметата. Намаляха договарянията за следваш сезон на големите текст. магазини и от там стигна до нас. Другото - повечето материали се внасяха от Турция и стана оскъпяване с това, че Турция не е в ЕС.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 064
Не е вярно, че кризата е измислена. Това могат да твърдят само хора, които по една или друга причина още не са засегнати от нея.

Е, кризата си има и добрите страни - цените на всичко падат - който има все още стабилен доход може да почувства и повишаване на покупателната способност.

Съжалявам, че не съм по темата.

А по темата - не бих започнала бизнес сега. Има, обаче, професии, които отбелязват стабилност, даже кярят от кризата - това са психолози, счетоводители, лекари и други подобни!

# 36
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Не е вярно, че кризата е измислена. Това могат да твърдят само хора, които по една или друга причина още не са засегнати от нея.

Е, кризата си има и добрите страни - цените на всичко падат - който има все още стабилен доход може да почувства и повишаване на покупателната способност.

Съжалявам, че не съм по темата.

А по темата - не бих започнала бизнес сега. Има, обаче, професии, които отбелязват стабилност, даже кярят от кризата - това са психолози, счетоводители, лекари и други подобни!

Не искам да споря,но би ли се обоснавала поне мъничко  Praynig
И да,аз все още не се чувствам засегната,защото определено съм от тия,които чакат на заплатата си/не е голяма,а и мъж ми е на борсата за безработни/.
И по темата,дали докато се преквалифицираме в счетоводители,психолози.лекари,финансови консултанти....кризата няма да мине  newsm78

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Защо счетоводителите не ги е ударила кризата? Фалират фирми, а това значи че и счетоводителите губят клиентите си.За психолозите незнам.Лекарите винаги ще имат работа,било то криза или не. Аптеките и магазините за храна също.

# 38
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Интересна тема.
И според мен няма криза. По-скоро има корекции.
Хорта започват да живеят според чергите си и при повечето няма промяна. Реално хората на заплата и тези с успешен бизнес, дори забогатяват - дефлация. Другите ще се преквалифицират.
За мен такава криза е добър момент за започване на бизнес. Клиентите не са по-неплатежоспособни. Само вече ползват само собствени средства или се замислят поради истерията в медиите.
Това е в мнозинството от случаите. Че има засегнати браншове и райони  ефакт, но не е ли така основно с браншове с надути цени и пазари?

# 39
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
....но не е ли така основно с браншове с надути цени и пазари?

Точно за това говорех  Peace

# 40
  • Мнения: 1 740
По въпроса за фалирането на малки магазинчета, честно казано съм против.
Във Варна премахнаха много такива търговски обекти, в които се предлагаше истинска продукция - например зеленчуци. В много от тях обслужването и стоката надвишаваше качеството в пъти от големите супемаркети. Да не говорим за цените. Всичко се прави в тяхна услуга и целта е да бъдат унищожени малките и средни фирми, за да им върви на големите "риби". Мога да дам сума ти и примери за разваления кашкавал на "Пикадили" и смачканите им салати, просто е излишно да се коментира. 
Това е истината, а тя не е от полза за потребителите. За съжаление в такъв свят живеем.

Извинявам се, ако съм се отклонила от темата. Според мен кризата ще ни достигне, защото много работодатели я използват да си съкратят разходите и изкуствено ще предизвикат, както безработицата, така и понижаване на доходите на и без това бедния народ.  Confused     

# 41
  • Мнения: 4 380
срещу 1000 евро давам идея за продукт, който го няма на нашия пазар и ще има търсене.

 Laughing Аз мога да дам идея за повече от един. Очаквам предложения за цена на лични. Mr. Green

# 42
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ventolin, Пикадили не е място където можеш да купиш плодове и зеленчуци, ако нямаш предвид ябълки, но аз личмо не виждам малки магазинчета за хранителни стоки, които да са затворили /или пък да обслужват добре - тези които са мили не издават касов бон обикновено.../ Жалко ако е имало все пак.

Иначе съм съгласна, че работодателите си предизвикват кризата защото орязването на персонала /дали в бройката, дали в парите/ води до намалено качество и затваряне на бизнеса.

# 43
  • Мнения: 236
Не съм съгласна с това,че работодателите ще предизвикат кризата.Ние също сме работодатели-не големи,но до скоро осигурявахме 5 работни места,сега сме с 1 работник!Да така е -кризата наложи съкращенията,но защо?Ами да започнем от увеличаването на лихвите по кредитите.Повечето хора занимаващи се с бизнес са обвързани с кредити и си правиш простичка сметка-пестиш за да оцелееш.Освен това,както виждам някои от вас са забелязали спад в покупателната способност-от страх или от липса на пари няма значение,но е факт.Е тогава как да процедира един работодател-да плаща на работниците,да изнемогва с погасяване на задълженията си към банките,и така колко време ще "остиска"????Всеки се спасява както може...
Така е,гадно е да си без работа,особено в период на криза,но не мисля,че в основата на това са работодателите.Какво направи държавата от началото на кризата за да стимулира работодателя да задържи работните места?Като за начало дори вдигна осигуровките... ooooh!
По темата-не мисля,че момента е подходящ за започване на нов бизнес.

# 44
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има различни работодатели.
Има такива, които съкращават повечко, "че да има резерв" и си поставят бомба за в бъдеще. Или оставят хората на минимална заплата и те работятя минимално съответно...

Общи условия

Активация на акаунт