Какво правите с нещата излезли от употреба?

  • 3 272
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 325
Нищо не съм запазила от сина ми като бебе-дадох всичко на сестра ми,която роди 1.5 год след мен. Колички,проходилки и т.н. подарявах на който има нужда. Сега е голям вече-на 10 год,като му станат вече късички,някои по-хубави дрешки пак ги давам на приятелки на децата. Приятно ми е че има кой да ги носи и след това,иначе ме е жал да хвърлям. Сега за бебка купуваме всичко ново. Предполагам,че пак ще подарявам.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
От дрешките запазих само наистина най-хубавите и незахабени /буквално изглеждащи като нови/. Всичко друго оставих до контейнера. Кошницата за кола ни беше взета назаем, върнахме я, ако не планираш второ дете можеш да я продадеш..

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Дъщеря ми вече е по-голяма и дрехите се износват и ги хвърлям.Като по-малка и запазвах дрешките в найлонови пликове,а една част и раздадох.Запазила съм кошарата за игра,активната гимнастика,слинга,кошницата за кола,може би и количката.Смятам да ги занеса на село.Добре опаковани,пазя си оригиналните кутии.Ще ми се пак да ги ползвам. Laughing

# 18
  • Мнения: 1 629
Малките  дрешки ги опаковам и на тавана заедно с кошницата за колата - и тя е там. Мисля да си ги пазя за следващото Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 372
Селектирам кои дрехи са годни за последваща употреба, изпирам ги изглаждам ги подреждам ги по торбички спрямо възрастта, след което надписвам торбичката, слагам ги в кашони и тях прилежно опаковам и после ги прибирам. Количката също беше изпрана, опакована в големи найлонови чували и я облепих за по- сигурно опаковане. Доста от принадлежностите които излязоха от употреба сега, но могат да се ползват за следващо дете бяха прибрани по кутиите им и сложени на сухо и проветриво място.

# 20
  • Мнения: 1 155
Дадох ги на сестра ми, която ще има бебе! Grinning Grinning Grinning

# 21
  • Мнения: 2 090


Излизат ми от употреба разни бебешки принадлежности които вече не са подходящи за възрастта ни.
Незнам какви точно пренадлежности имаш впредвид,аз освен дрешки на сина ми,столчето за хранене,сгъваемата кошара и проходилката нищо друго не пазя.

Ами за сега ми излезе от употреба столче тип кошницата за кола,но ще има и други.
GALQ79,както писах малко по-напред тези ''по-големи'' неща ги пазя всичките(столче,проходилка,триколка,кошарка,и т.н.),с идеята че ще ги ползвам пак.Ако бяхме решили да нямаме второ дете,бих продала нещата които са в добро състояние(а те всички които съм запазила са такива) Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 3 752
Пера,глада,слагам в найлонов плик и в кашон.После вадя,пера и гладя.Белите действително пожълтяват,тях ги кисна в белина.Освен това има дрешки на които ластиците се късат от стоенето.Някои ги изхвърлям.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Всичко си пазя.В найлончета,изпрани и изгладени.За второто.

# 24
  • Мнения: 1 554
всичко пазя до сега,но има дрешки,разни камизолки ,които не стават за нищо и ще ги хвърлям,иначе най-хубавите му дрешки съм ги отделила в отделна торба и прибрала Peace Количката все още я ползваме,имаме и лятна,проходилката е прибрана,столчето за хранене го ползваме,а столчето за кола вече ни омаля и ще купуваме ново и него ще пазя за второто Crazy

# 25
  • Мнения: 1 045
Ами точно защото си мисля за второ искам да ги запазя.Все пак при първото съм имала финансовата възможност да закупя всичко,докато при следващо знае ли човек?Тогава все пак няма да тръгваме от двама члена,бебка ще си има други нужди и си мисля че нещата ще са по-лесни когато има почти всичко под ръка.
Май да взимам найлоните и тиксото и да започвам опаковката newsm78
Мерси на бързо включилите се
Който има и други идей да дава

# 26
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз пазя всичко. Единствено тези които са се скъсали или повредили ги изхвърлям. С някои дрешки съм услужвала на приятелки за техните бебчета. Сега съм доволна, че съм запазила всичко от баткото. Купувам много малко дрехи сега на малкия.
Всички дрехи са изпрани и прибрани в найлонови торби и в гардероба.

# 27
  • Мнения: 20
Пера старите дрешки и ги събирам в пликове и прибирам в скрин. За мен те имат сантиментална стойност. Никога няма да забравя първото боди, първите чорапки. Всичко съм избирала с такава любов, сърце не ми дава да ги дам на някой. Иначе съм раздавала дрешки, но първите не. Компекта за изписване също ми е от любимите. просълзявам се само като го погледна. Толкова е вълнуващо и хубаво да си майка и да имаш детенце. Сигурна съм, че живи и здрави като тръгне на ясла ще си пазя всяка една рисунка каквато и драсканица да е Grinning

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Като се гладят дрехите пожълтяват, по- добре не ги гладете като ги прибирате.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 518
Всички дрешки са изпрани и изгладени и са в очакване следващо бебче да им се радва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт