Моля за мнение

  • 3 230
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами, извинете ме ако темата не е за тук. Имам нужда от съвет или мнение (каквото и да е то) по повод рожденният ден на детето. Другия месец навършва годинка и на мен ми се иска да направя някакво "мини" тържество. Но....... Аз съм сама, съпругът ми е извън страната, за да изкарва парички за семейството, а ние с малкия се гледаме както можем. В никакъв случай не се оплаквам- описвам всичко това за да бъда разбрана правилно.  И за да бъде истински празник за детето, аз да не се тормозя с шетане, чистене,готвене и всичко останало,реших за себе си,да    направя  блок маса Ще има сандвич хапки, чипс мезета, сладки уиски торта, питка и ядки и още , може би, но сега не се сещам за всичко. Тъй като живеем в панелен двустаен апартамент, единствения начин да събера около 16-20 човека наведнъж (смятам че така може да стане по-весело) е тоззи. Времето по което смятам да ги поканя е около 2 следобед. Мисля също така да украся с балони, надпис ЧРД, цветни картонени чашки, чинийки и шапчици за децата, за бъде празнична атмосферата. Проблемът ми е в това, какво ще кажат хората. Например защо не съм опънала масите, първата годинка на детето е, то какво ще разбере от всичко това, първият рожден ден бил по-скоро за големите отколкото за детето, тъй като то нищо не разбирало и т.н.
Аз по принцип не харесвам такива събирания, особено за дете-месища, салати,ракии, запивки. Не разсъждавам така. Мисля че трябва да се уважи празника на детето и това е. Досега от мои приятелки чух и двете мнения - и за и против. Моля ви дайте мнението си, независимо какво е то. Предварително ви благодаря
Пропуснах да допълня, че близките,от страната на съпруга ми, разсъждават противно на моето мислене. И трябва ли да се събразявам с тях newsm78

# 1
  • Мнения: 4 292
Много добре си решила. Попитай тези, които са против, защо ще идват - за да уважат детето и теб или, за да хапнат и пийнат.
Аз даже и това не бих направила. От години празнуваме в клуб с други деца, а роднините само черпим. Как ли пък няма да им опъвам софрите, ей сега. За мен е най-важно детето да се почувства специално, а не тези около него.

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 11:38 от Клото

# 2
  • Мнения: 221
Моето мнение е че идеята ти е чудесна.От години и аз правя така рожденните дни на децата,но аз не каня възрастни.Синът ми е на 7години и иска детско парти без родители.А колкото до това че е първи рожден ден и трябва да е нещо по-така аз съм на друго мнение.На децата ми не съм празнувала първия рожден ден казаха ми че не е хубаво,а аз съм малко по суеверна и така нямаше парти. Успех и весело прекарване на рождения ден ви пожелавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 324
Защо да се съобразяваш с роднините? Те живеят ли с вас? Пари за рождения ден ще дават ли? В тях ли организираш посрещането на гости? Те ли ще приготвят и после почистват?
Единственото, което мен би ме притеснило е часът на партито - моята дъщеря по това време спеше. Но ти си знаеш сама режима на детето и предполагам, че си се съобразила с него.  Peace

# 4
  • Мнения: 2 270
според мен идеята ти е много добра Peace
Да ти е живо и здраво детенцето!  bouquet

# 5
  • Мнения: 320
Аз съм за  ресторант - така който иска мезета, салати и ракия, който иска кафе и торта. Това е първи РД и предполагам, че всички роднини искат и трябва да присъстват. Двустайният надали ще Ви побере. Спри се на мястото, което да е удобно и за децата. Хубавото на заведенията, е че ще се лишиш от "лукса": примък-отмък, а и определено ще имаш възможност да обърнеш повече внимание на детето си и гостите. Ние първия РД на малката го съчетахме с кръщенето и ресторанта беше наистина най-добрата алтернатива. Относно мнението на гостите: винаги ще се намери някой недоволен.
За мен е найважно детето да се почувства специално, а не тези около него.
 Peace

# 6
И аз като си помисля за този ден ми се иска да отидем с детето на клуб само ние тримката с други деца там, а на роднините като им отидем на гости да им занесем почерпка. хич не ми харесва да ги събирам у дома и да ми врякат на главата и да ми гледат как съм подредила трапезата. А като си знам свеки отдалеч ще започне да ме пита: "Как ще празнуваМЕ?", което МЕ е дразнещо, сякаш по презумция трябва да сме с нея, но досега още не мога да и обясня.
Не зная дали ще убедя съпружеското тяло обаче newsm78

# 7
  • Мнения: 23
Благодаря на всички. Помогнахте ми да съм по-силна или поне да не ми пука. Относно ресторанта - това го бях замислила заедно с кръщенето. Но тъй като съпругът ми го няма всичко това отпадна. попитах и него  какво мисли за тази идея и слава богу я одобри,  но тъй като съм сама започна да ме гризе отвътре какво може да каже някой си

# 8
  • Мнения: 67
Много добре си решила.Ние го направихме кам 4 часа,до към 7,си тръгнаха.Весело изкарване,да е живо и здарво Hug.

# 9
  • Мнения: 2 161
Ние празнувахме първите годишнини точно като циганите-по няколко пъти.На мен тази идея с хартиените шапчици,чаши,чипс и уиски (!) не ми харесва.Защото първата годинка на детето е важна и за другите близки,не само за майката.Тези хора ще пристигнат с настроение,щастливи и с куп подаръци,а ти ще им дадеш да хрускат чипс!А детето ти на 1 годинка му е все тая с кого празнува,защото е бебе.да,рожденият ден е най-вече за близките.Какво лошо има в това?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 735
Каниш тези, които ти си преценила и по начина,който искаш.Правиш р. ден на твоето дете,а не новобранска.Единственият ми съвет е  да сте на клубче/ако има наблизо/ или на пицария примерно,защото с толкова хора и прохождащи деца вкъщи става лудница.







# 11
  • Мнения: 156
Идеята ти е страхотна, не се съобразявай с това кой какво ще каже. Весел празник , да ти е живо и здраво детето и много да те радва Peace

# 12
  • Мнения: 23
Ние празнувахме първите годишнини точно като циганите-по няколко пъти.На мен тази идея с хартиените шапчици,чаши,чипс и уиски (!) не ми харесва.Защото първата годинка на детето е важна и за другите близки,не само за майката.Тези хора ще пристигнат с настроение,щастливи и с куп подаръци,а ти ще им дадеш да хрускат чипс!А детето ти на 1 годинка му е все тая с кого празнува,защото е бебе.да,рожденият ден е най-вече за близките.Какво лошо има в това?
Chanel, извинявай. Верно че поисках каквото и да е мнение, но искам да попитам трябваа да изплатя подаръците с храна ли? И другото - аз нямам намерение да купя чипс за 1 лев или кренвирш Народен за да сложа плънка на сандвича и заедно с това да го наредя и за мезе. Може да е блок маса, но ще бъде изискана (поне ще се постарая)

# 13
  • Мнения: 12 662
На мен не ми харесва идеята, но ти явно си я избрала и си я отстояваш. В края на краищата, решението си е твое.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 123
ами празника е на-вече за теб и детето,така че ти трябва да решиш как да бъде,А НЕ КАКТО МУ Е УДОБНО НА НЯКОЙ ОТ РОДАТА.

Моето дете също става на 1-а година другият месец.За мен това е много голямо събитие.Много време сме чакали това дете,през много неща сме минали.От един месец го мисля как да бъде,къде,каква украса и т.н.И накрая днес ми се сервира,че гостите ми няма да дойдат,точно на този ден отиват в чужбина.
Хубавичко си поревах,но после реших че важното е детето ми да е живо и здраво,пък който иска да ни уважи.

За това си го прави ,както ти е кеф,а не да угаждаш на всеки.

# 15
  • Мнения: 301
Първия рожден ден на сина ми го празнувахме два пъти. У дома поканих бабите (роднините) и готвих, и сервирах. Реших да разделя гостите на две серии - едните очакват точно официална вечеря и т.н. Ми, прежалих се и те останаха доволни. Аз останах само изтощена.  Laughing Но пък детето беше доволно, като че ли му хареса.  Thinking

Отделно с приятелите и децата им отидохме на ресторант. Там аз останах доволна. Не бях обслужващ персонал. Сина ми беше щастлив сред другите деца и даже тогава за първи път ходи съвсем сам без да ме търси постоянно за опора.  Crazy

Т.е. детето и така, и така му хареса. И едните, и другите гости бяха доволни. Аз ... аз съм майката и не ми беше рожден ден.  Laughing

# 16
  • Мнения: 248
Щом това е твоето виждане за празника, какво има да се чудиш. Давай напред и не му мисли толкова.
На мен идеята ми харесва. Единственото, което ме размисля е началният час. 14 часа е време, в което моето бебе спеше, освен това 14 часа е час, който предполага, че ще има сериозен обяд.
Аз бих избрала един малко по-късен час - 16 например, да може до към 19-20 гостите да са си по къщите и да си вечерят у тях.

Тези дето са против могат да си спретнат на следващия ден празник, такъв какъвто те си го представят Wink


Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 14:09 от suncholina

# 17
  • Мнения: 24 467
Както ти решиш- така ще бъде празникът. Едно следобедно кафе с торта е точно толкова приемливо, колкото едно обедно или вечерно надяждане. Домакинът избира.

# 18
vebal, много добре си го измислила.

Не се съобразявай с роднините,прави каквото си си решила смело. След  години  питай детето как иска.

# 19
  • Мнения: 2 161
Ние празнувахме първите годишнини точно като циганите-по няколко пъти.На мен тази идея с хартиените шапчици,чаши,чипс и уиски (!) не ми харесва.Защото първата годинка на детето е важна и за другите близки,не само за майката.Тези хора ще пристигнат с настроение,щастливи и с куп подаръци,а ти ще им дадеш да хрускат чипс!А детето ти на 1 годинка му е все тая с кого празнува,защото е бебе.да,рожденият ден е най-вече за близките.Какво лошо има в това?
Chanel, извинявай. Верно че поисках каквото и да е мнение, но искам да попитам трябваа да изплатя подаръците с храна ли? И другото - аз нямам намерение да купя чипс за 1 лев или кренвирш Народен за да сложа плънка на сандвича и заедно с това да го наредя и за мезе. Може да е блок маса, но ще бъде изискана (поне ще се постарая)
А как ще бъде изискано със сандвичи и чаши от хартия?Не се учудвам,че другите ти отговарят да не му мислиш много и да действаш тъй,както си решила.Но ако човек следва само своите желания,то той сам трябва да си празнува.Когато каниш гости,трябва на тях да им е добре.В момента,в който си се замислила,дали те ще харесат посрещането,вече е ясно,че имаш огромни съмнения.Прословутото българско гостоприемство е вече мит.

# 20
vebal , не се съобразявай с  желанията или съветите  тук.
 Stop

Направи си  рождения ден  на детето  както ти си решиш,че ще е най- готино.
  balloon

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
Много добре си го решила.
Аз по принцип от години посрещам гости по този начин, включително и роднини, щом става въпрос за повече от 6 души.

# 22
  • Мнения: 25 600
Всеки да си празнува, както го разбира, но не мога да не се запитам - това дете не спи ли следобед? И ако спи обичайно по това време, как си я представяш, ако започне да капризничи, да реве и да развали купона? Наистина един по-късен час е по-подходящ, следобедно парти, което не задължава с поднасянето на обяд или вечеря.
Също и не ми се струва подходяща идея събирането на възрастните роднини и приятелите ви с деца. Съмнявам се да се получи нещо положително, освен още една тема тук - как свеки ви развали празника и как не можахте да си побъбрите на спокойствие с приятелите.  Mr. Green

# 23
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
А не е ли възможно в едната стая да отделиш децата а в другата възрастните,за децата да подготвиш по начина ,който вече си решила а за възрастните да си е с хапка и пийка.Разбирам,че всичко е до парите,но все пак така и вълка ще е сит и агнето ще е цяло.Весело празнуване  Peace

# 24
 Ако вземем да мислим дали детето няма да капризничи или реве,по -добре да не правим никакво събиране,дори на ресторант,а ? Така ли, како  Сийке?

 Я стига !  Авторката на темата vebal много добре  си  го е измислила,желая й  весело  прекарване и   нека не  мисли да угажда на  целия свят .   bouquet

Ако  ще  има дребнаво -недоволни  гости,то то  ще си е  проблем  от самите  гости . Като стане детето по-големичко,само ще си каже къде и как иска да празнува.Тогава нека си слуша детето.   Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 23
Първо да отговоря на въпроса за часа (2 следобед) - не съм го решила категорично написах го като ориентировъчен час, а детето няма строго определени часове в които спи. Самия час ще го определя може би ден-два преди самият ден, когато поканя и гостите. Все пак дотогава има близо месец. Надявам се че никой и нищо няма да развали празника, и поради тази причина реших всички да са навееднъж, тъй като са само роднини. А и напълно ми харесва да е по-късен час, благодаря за което.

# 26
  • Мнения: 25 600
Ако вземем да мислим дали детето няма да капризничи или реве,по -добре да не правим никакво събиране,дори на ресторант,а ? Така ли, како  Сийке?


Да, така е за мен. Винаги детето ми и неговото удобство са били на първо място, след това съм мислила на мен кое ми се иска и как ми е удобно. Аз лично и на ресторант не бих отишла с едногодишно дете и не съм ходила. Причините няма да ги изброявам, който иска да се сеща.
Но понеже детето ми е расло с режим, последната ми мисъл би била да му развалям режима заради моя или на някой друг хатър. Особено пък, когато става въпрос за негов празник.
Първата година на сина ми празнувахме също на няколко пъти. Имаше обяд с приятели с малки деца, които си тръгнаха рано да си приспиват децата, та и моето можа да си почине. Вечеря с баби и дядовци, които първо си поиграха с детето, а след като го сложихме да спи, продължиха да празнуват с нас с баща му. Големи празненства тип "малка селска сватба" не сме правили.

# 27
  • Мнения: 24 467
Първият РД на малкото синче прекарахме в наета къща- супер е, гостите са си там цял ден и през нощта, детето- като му се доспи- спи, като му се играе- има двор с ливада и люлки. Останалите гости- всеки си прави каквото и когато пожелае. Препоръчвам горещо.

# 28
  • Мнения: 12 662
Ако вземем да мислим дали детето няма да капризничи или реве,по -добре да не правим никакво събиране,дори на ресторант,а ? Така ли, како  Сийке?
 Я стига !  Авторката на темата vebal много добре  си  го е измислила,желая й  весело  прекарване и   нека не  мисли да угажда на  целия свят .   bouquet
Ако  ще  има дребнаво -недоволни  гости,то то  ще си е  проблем  от самите  гости . Като стане детето по-големичко,само ще си каже къде и как иска да празнува.Тогава нека си слуша детето.   Heart Eyes

Бе, то ако мислим за детето, защо изобщо да присъства. Ако ще угажда на гостите - айде,де. Въобще да не ги кани.
Аз ще съм от дребнаво-недоволните - за мен такова нещо е приемливо само за служебен котейл. когато целта е да се въртиш с чаша в ръка и да срешнеш  колкото може повече хора. 
Но пак казвам - както си е решила.

# 29
  • Мнения: 25 600
Първият РД на малкото синче прекарахме в наета къща- супер е, гостите са си там цял ден и през нощта, детето- като му се доспи- спи, като му се играе- има двор с ливада и люлки. Останалите гости- всеки си прави каквото и когато пожелае. Препоръчвам горещо.

Джуди, идеално е, но не и за зимния сезон. Поне моят син е роден през януари и опасенията от вируси и прочие зимни екстри са ми били от първостепенно значение. Случвало се е половината гости да не дойдат на празника, защото са болни или контактни.

# 30
  • Мнения: 53
Аз съм "за" - ресторант или някакъв такъв тип заведение. Толкова много хора в един двустаен апартамент - не мисля че ще е много комфортно. Най-вероятно хората ще дойдат, ще си поднесат подаръците, ще хапнат прави на две на три и по бързата процедура ще си заминат. Аз поне така бих направила в такава ситуация.

Не мисля, че ще ти излезе много по-скъпо ако ги заведеш на заведение - хем няма да се занимаваш с пазарене, приготвяне,подреждане, посрещане , изпращане и след това чистене. Ти си сама с малко дете - мисли и за собственото си удобство и комфорт. И не разбрах, какво общо има мястото на партито с това, че таткото в момента не е в страната?!

# 31
  • Мнения: 2 414
Аз съм "за" - ресторант или някакъв такъв тип заведение. Толкова много хора в един двустаен апартамент - не мисля че ще е много комфортно. Най-вероятно хората ще дойдат, ще си поднесат подаръците, ще хапнат прави на две на три и по бързата процедура ще си заминат. Аз поне така бих направила в такава ситуация.

Не мисля, че ще ти излезе много по-скъпо ако ги заведеш на заведение - хем няма да се занимаваш с пазарене, приготвяне,подреждане, посрещане , изпращане и след това чистене. Ти си сама с малко дете - мисли и за собственото си удобство и комфорт. И не разбрах, какво общо има мястото на партито с това, че таткото в момента не е в страната?!
Подкрепям. Peace

# 32
  • Мнения: 24 467
...Джуди, идеално е, но не и за зимния сезон. Поне моят син е роден през януари и опасенията от вируси и прочие зимни екстри са ми били от първостепенно значение. Случвало се е половината гости да не дойдат на празника, защото са болни или контактни.

Моето голямо чудо също е януарче.  Grinning За него първите две години си избрахме вечерни гости у нас. Пак ако то иска- спи, ако не иска- играе. Ако бях сама и нямаше кой да ми помага може би бих избрала и аз следобедното тортено парти, пак вкъщи, че ми е по- удобно заради децата, когато са малки. С големи вече- на заведение ми е най- добре.

# 33
  • Мнения: 23
И не разбрах, какво общо има мястото на партито с това, че таткото в момента не е в страната?!
Ако съпругът ми си беше тук изобщо нямаше да се чудя какво да правя - просто щяхме отидем на заведение и това е. Дори щяхме да направим кръщене. Но сега съм сама. Аз по принцип не харесвам такива домашни събития и то с толкова много хора, за 7-8 души - ОК, но гостите са двойно повече. И това ме затормози, затова и поисках мнение. Все пак за първи път ми се налага да мисля за празненство на детето ми. Достатъчно ми е мъчно, че съм сама, че съпругът ми няма да присъства на първата годинка на детенцето ни, и това чудене ме довършва. Лично аз когато отида на Рожден ден на дете, не отивам защото да ям и да пия, а да си поднеса подаръка, да го видя как се радва, да си хапна торта и това е. Но това е моето виждане. И се радвам че не съм единствена

# 34
  • Мнения: 12 662
[
Ако съпругът ми си беше тук изобщо нямаше да се чудя какво да правя - просто щяхме отидем на заведение и това е. Дори щяхме да направим кръщене. Но сега съм сама. Аз по принцип не харесвам такива домашни събития и то с толкова много хора, за 7-8 души - ОК, но гостите са двойно повече. И това ме затормози, затова и поисках мнение. Все пак за първи път ми се налага да мисля за празненство на детето ми. Достатъчно ми е мъчно, че съм сама, че съпругът ми няма да присъства на първата годинка на детенцето ни, и това чудене ме довършва. Лично аз когато отида на Рожден ден на дете, не отивам защото да ям и да пия, а да си поднеса подаръка, да го видя как се радва, да си хапна торта и това е. Но това е моето виждане. И се радвам че не съм единствена

вебал, разбирам, че ти е трудно, че мъжа ти го няма. Но ти не искаш мнение, искаш потвърждение на твоето мнение.
Ми щом не харесваш, защо го правиш. Да не мислиш, че гостите няма да усетят.

# 35
  • Мнения: 23
[
Ако съпругът ми си беше тук изобщо нямаше да се чудя какво да правя - просто щяхме отидем на заведение и това е. Дори щяхме да направим кръщене. Но сега съм сама. Аз по принцип не харесвам такива домашни събития и то с толкова много хора, за 7-8 души - ОК, но гостите са двойно повече. И това ме затормози, затова и поисках мнение. Все пак за първи път ми се налага да мисля за празненство на детето ми. Достатъчно ми е мъчно, че съм сама, че съпругът ми няма да присъства на първата годинка на детенцето ни, и това чудене ме довършва. Лично аз когато отида на Рожден ден на дете, не отивам защото да ям и да пия, а да си поднеса подаръка, да го видя как се радва, да си хапна торта и това е. Но това е моето виждане. И се радвам че не съм единствена

вебал, разбирам, че ти е трудно, че мъжа ти го няма. Но ти не искаш мнение, искаш потвърждение на твоето мнение.
Ми щом не харесваш, защо го правиш. Да не мислиш, че гостите няма да усетят.
Мадам Х, може и така да се каже, явно искам мнение за това дали съм "права" в случая. НО аз нямам предвид че не искам да посрещам гости или че изобщо неискам. Просто не харесвам и не одобрявам за празник на дете да се опъват такива софри. Искам да направя заради детето си нещо като тържество (за някои може да не се изразявам правилно) да бъде празнична атмосфера. Това че съм сама (още веднъж - не се оплаквам) неоправдава решението ми, разбиранията ми са такива. Но ако не бях - решението е едно - на заведение. А що се отнася до гостите - мисля че няма какво да усещат, щом са поканени - значи са добре дошли

# 36
  • София, откъм тъмната страна
  • Мнения: 246
Гледай на теб да ти е удобно и лесно и естествено да е весело за детенце. Аз винаги също много съм се чудила тия роднини като че ли идват не за да уважат събитието, а за да се натъпчат като за последно. Аз също мисля като теб и така и направих първия рожден ден на сина ми. Естествено като се подготвях за тържеството имаше въпроси от сорта - ама няма ли да има за всеки отделна порция  Laughing, е у нас да не е ресторант. Преценила съм, че на детенцето ще му е по-добре в домашна обстановка, направила съм шведска маса, който каквото иска да консумира, от тук нататък не ми пука какво ще си помислят роднините с остарели разбирания. Това си е твоят дом, твоето дете и другите трябва да се съобразяват с теб, а не ти с тях. Всеки има право да посреща гости както той си прецени, а ако на тях не им изнася да се оплачат на арменския поп ако искат... А що се отнася за картонените чашки това е най-добрият вариант - после направо в коша, и без това ще имаш достатъчно работа след това с чистене и подреждане. Още повече че си сама. Така че действай както си го решила   bouquet

# 37
  • Мнения: 2 414
А какво пречи да отидете на заведение и без мъжа ти?

# 38
  • Мнения: 22 430
Не съм чела отговорите на останалите, но ще ти кажа аз какво направих за първият рожден ден.
И честно казано ама изобщо не съм се интересувала какво мисли този, или онзи, или бабите, или някой друг.
Направих детски рожден ден за детето - 10приятелчета с майките им.
И вечерта се събрахме най-близките, само бабите, дядовците и 2те лели.
Така няма сблъсък на интереси, нито сърдити.
А да събираш 20човека и деца в 2стаен апартамент, ми се вижда убийствено.

# 39
  • Мнения: 53
А какво пречи да отидете на заведение и без мъжа ти?

Да бе - и аз това се питам  newsm78!

# 40
  • Мнения: 23
А какво пречи да отидете на заведение и без мъжа ти?

Да бе - и аз това се питам  newsm78!
На този въпрос ми е трудно да отговоря. Дойде ми идея, хареса ми, осмелих се да я отстоявам и също така поисках мнение. Както казах денят е през февруари, т.е. има време А и сега се замислям че и за мен и за детето ще е по-удобно вкъщи. Все пак сред толкова много хора може да се чувства по-спокоен като е удома

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 16:55 от vebal

# 41
  • Мнения: 53
Ами тогава - весел празник !
Да ти е живо и здраво детенцето и да ви носи много радост  Hug.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 123
аз лично не си представям РД на детето в ресторант,поне не и с моето дете.Ми той няма изобщо да стои в количката или в столче,ще трябва да ходя само по него и ще бъде егати РД.

# 43
  • Мнения: 1 303
1-вия РД на моето дете празнувахме в тесен роднински кръг,защото попрочетох,че  на тази възраст гюрултия,хора клоуни  Mr. Green,много украси  и др. не се отразяват много добре на мъничето и кротката обстановка е за предпочитане.За ресторант и дума да не става.

А какво е "блок маса"  Flutter Simple Smile Peace

# 44
аз лично не си представям РД на детето в ресторант,поне не и с моето дете.Ми той няма изобщо да стои в количката или в столче,ще трябва да ходя само по него и ще бъде егати РД.

angels_zg ,и аз  така  с моя палавник,ама не само за първи,ами и за втори  РД . newsm62

 vebal, за зимен  РД  си е  най-добре  и  удобно  у  дома според мен  точно както  си си  решила. Ако не дойдат всички поканени,много важно.  Детето и без това няма да има спомени за първия   РД,така че  не е зле да  имате  повечко снимки. Моя пораснал вече син  много се кефи на  такива от времето,когато е бил бебе.

# 45
  • Мнения: 1 199

Аз ще съм от дребнаво-недоволните - за мен такова нещо е приемливо само за служебен котейл. когато целта е да се въртиш с чаша в ръка и да срешнеш  колкото може повече хора. 
Но пак казвам - както си е решила.

Ама вие направо ме изумявате Shocked Наистина ли отивате на нечий празник с мисълта да се наядете и да си избиете с храната парите за подаръка? Shocked Друго за което недоумявам е защо се смята че почерпката на коктейлни начала не трябва да е изискана? Аз тук най-вече на такива съм ходила, може да се направи и с много изискани ястия, на красиво украсена маса. Какви чипсове за 1 лев, какви пет лева? Tired Това просто дава свобода човек да яде когато, каквото и колкото поиска.
За рождения ден на детенцето - едва ли с толкова много гости ще се постигне ефектът да е празнично и приятно на детето. Цялата тази суматоха и суета ще бъде много изнервяща и натоварваща за него. Имам три деца, първи рожден ден с много гости правих само на първото. При третото беше най-добре - с две семейства с бебета на тази възраст, семейството и една баба и това вкъщи. Третия път беше просто перфектно - хем имаше достатъчно нови елементи за да му е интересно на детето, хем новото не беше толкова много че да се превъзбуди и изнерви.

# 46
  • на майната си
  • Мнения: 425
Ще го направиш така, както на теб ти е удобно. На заведение не бих отишла с толкова малко дете, и като си представя цялата суетня около него, то изнервено... - натоварваща картинка. Опъването на софри ми е неприятно, еле пък като са събрани стари и млади на едно място. Според мен хорското мнение не бива да те касае. Дъщеря ми е февруарско бебе, на 1-ия РД събрах най-близките и повече не повторих - нося да се почерпят на тези, които и уважават празника.
От тогава - детски купон, който има желание да я поздрави - намира време и начин. Не робувам на роднинско мнение.

# 47
  • Мнения: 221
Идеята за ресторант на мен лично не ми допада.Все пак като се прави рожден ден на дете трябва да се помисли първо за децата.Къде ще играят в този ресторант?Или ще обикалят масите и ще дърпат покривките? Наистина е удобство за майката,но не мисля че и за децата.А и както вече писах по-нагоре  на детски рожден ден според мен трябва да присъстват най-вече деца,а не цялата рода.Това все пак не е кръщене или сватба.Аз поне така правя каня само деца,а който от роднините иска да уважи детето може да дойде когато си поиска,а не веднъж в годината на рождения ден.

# 48
  • Мнения: 230
Първата година на сина ми празнувахме също на няколко пъти. Имаше обяд с приятели с малки деца, които си тръгнаха рано да си приспиват децата, та и моето можа да си почине. Вечеря с баби и дядовци, които първо си поиграха с детето, а след като го сложихме да спи, продължиха да празнуват с нас с баща му. Големи празненства тип "малка селска сватба" не сме правили.

За мен, това е най разумното решение.

# 49
  • София
  • Мнения: 53
Ако детето е проходило, и ако ще има и други деца, според мен е по-добре да го направиш в детски клуб. Така ще има кой да наглежда децата и ти ще обърнеш внимание на гостите. Почерпката пак ще е тип коктейл. И най-добре е да сутринта след 10, или след обяд след 4, за може твоето, а и другите поканени деца да са отпочинали и готови за игри.

# 50
  • Мнения: 12 662

Аз ще съм от дребнаво-недоволните - за мен такова нещо е приемливо само за служебен котейл. когато целта е да се въртиш с чаша в ръка и да срешнеш  колкото може повече хора. 
Но пак казвам - както си е решила.

Ама вие направо ме изумявате Shocked Наистина ли отивате на нечий празник с мисълта да се наядете и да си избиете с храната парите за подаръка? Shocked Друго за което недоумявам е защо се смята че почерпката на коктейлни начала не трябва да е изискана?

Не. Отивам с мисълта, че може до поседна. А пък изисканост и коктейлни начала с баби и дядовци  в 2 стаен апартамент - Пази Боже, сляпо да прогледа.

# 51
  • у дома
  • Мнения: 965
Мадам Х - много грубо! Нито познаваш авторката, нито я знаеш как живее!
Моят въпрос е защо толкова много гости??? 20 човека - еми, че това си е една сватба!
Първия РД на моята дъщеря беше у дома - само с бабите, дядото и лели и чичовци! Това е - най-близките хора, които искрено се радваха на повода, а не си гледаха в чинията.    Peace

# 52
  • Мнения: 12 662
Мадам Х - много грубо! Нито познаваш авторката, нито я знаеш как живее!
Моят въпрос е защо толкова много гости??? 20 човека - еми, че това си е една сватба!
Първия РД на моята дъщеря беше у дома - само с бабите, дядото и лели и чичовци! Това е - най-близките хора, които искрено се радваха на повода, а не си гледаха в чинията.    Peace

Ми тя сама каза, че живее в малка панелка. Ако ти не четеш, сигурно нямаш време.Иначе си го казала същото. Защо толкова гости.
Не ща да ходя на гости на коктейл.

# 53
  • у дома
  • Мнения: 965
Ами никой не те и кани!  Laughing

# 54
  • Мнения: 12 662
Ами никой не те и кани!  Laughing

Да, бе. Ама канят много други. Щом не ви харесва.... дгд.

# 55
  • Мнения: 1 199
На поднасянето на храната на коктейлни начала характерното е само това, че храната не се слага предварително в чиниите на гостите, а всеки гост си взима чинията и си избира сам какво, кога и по колко да сложи в нея. Може да се направи както с чипсове за 1 лев, така и с изискани ястия. Обикновено това изисква по-голям избор от ястия отколкото при стандартното поднасяне на  храната. И изобщо не е задължително да стоиш прав Laughing Може пак да си има красиво подредени маси, просто изборът е твой от кое и по колко да си вземеш.     
Само че аз друго не разбирам. Гледам и от отчетните теми, виждала съм много снимки на тържества по случай първи рожден ден - ами че някои пълнят големи ресторанти с гости, при условие че рожденичето не само че нищо няма да разбере от това, ами дори ще се натовари. Панаир на суетата и еснафщината Sick  Точно тип селска сватба, при която приоритетът на домакините е да демонстрират материално благополучие. Може и ресторантът да е много луксозен, пак си е селска сватба, селянията вирее навсякъде.

# 56
 Още едно мнение.Просто да те накара да се позамислиш.Май няма да са ти от полза само-"Давай, идеята е чудесна", нали?
  Спомена ,че ще каниш роднини/ това предполага баби, дядовци също/.Колкото и да са млади, едва ли ще се чувстват комфортно на парти с хартиени  чаши...И да се чудят къде да седнат, с коя ръка какво да държат..Просто са друго поколение.

Идеята за такова парти е супер НО да се направи в топло време, на открито,на двора на къщата примерно, с подредени, красиво украсени маси, да е удобно на всички поканени.
  А в апартамента едва ли е достатъчно мястото да се разхожда човек, и да е удобно за детска игра.Малко като гости за 15 минути ми звучи.И не заради яденето, не ме разбирай грешно.Хората ще искат да си говорят, да се видят.Ако са приседнали / мястото не предполага свободни разходки,нали/ някъде  из  стаята,крепящи хартиени чинии,как ще си общуват? И като финанси една блок маса излиза в пъти повече. По добре е торта и кафе с толкова гости ,но  с хубави прибори и на маса.

Весело изкарване на празника !

# 57
  • Мнения: 568
На мен ми е интересно помогна ли ти темата за решението.

Първия рожден ден на дъщеря ми празнувахме в детски кът на заведение и вечерта в къщи с роднини.Все пак  е първо внуче от двете страни и щеше да е кофти да ги лиша от тази радост.

Общи условия

Активация на акаунт