Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна/София

Здравейте,

искам да ви попитам, дали ви се е случвало при изследване на урина да открият следи от белтък,това било индикатор за леко повишаване на албумина в организма. Вчера пуснах нови изследвания. Докторът каза, че стойностите не са за притеснение, но аз все пак се притеснявам, може ли да увреди това детето? Казаха ми, че трябва да се лишавам от сол и кисело изцяло, аз не че досега много съм яла, но се е случвало.

Надявам се да си кажете мнение

Благодаря ви предварително!
Цитирай

Оileán na leipreachán

Щом лекарят е казал, че не е притеснително, значи е така... Peace
А и щом сте пуснали още едни изследвания, значи той не е немарлив и се интересува от състоянието ти...
Цитирай

На планетата Земя

Конкретно аз не съм имала проблем, но виж какви препоръки намерих (мисля, че е подобно на това, което са ти препоръчали):

Въпрос: Бременна съм в 5м. с второ дете. С първата си бременност имах високо съдържание на \"Общ белтък \"в кръвтта и диагноза \"токсикоза \", лежах доста на системи. Кажете ми на какво се дължи това и как да го избегна? Нямам албумин.

Отговор: Избягвайте кравето мляко, сладките храни и изделята с глутен. Консумирайте преди всичко пресни плодове и зеленчуци, бобови, козе сирене и риба. Пийте много чай от мента и в последния месец чай от лист на маслина. Вземайте добавки с магнезий с повечето храни, например от 200 до 250 mg 3 пъти дневно. Също така приемайте и мултивитамини веднъж или 2 пъти дневно, често вземайте и ацидофилус култури и други лактобактерии, но не в краве мляко. Недостигът на магнезий по време на бременността, може да бъде причина за високи нива на албумина в кръвта.
Цитирай

На планетата Земя

ето, още една подобна тема намерих:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=9999 … age;topic=28083.0
Цитирай

Варна/София

аз съм в 28 г.с., досега единственото, без което немога са плодовете. Ям, неограничени количества, даже в началото много повръщах и само фрешовете ме спасявах. Чак сега се появиха тези следи, през другото време изследванията ми бяха много добри. Ще изчакам в пон-к резултатите, иначе вземам магнезиев препарат 2 пъти на ден, пия Матерна, както казах ям плодове, може би това, че от време на време пия айрян или си хапвам по някоя морковче от туршия се отразило. Ще гледам да се ограничавам вече от тези неща. Единствено за бебчо се притеснявам, дано на него не му се отразява.
Докторът каза, че принципно от висок албумин се подуват краката, а аз нямам такъв проблем, затова според него е малко количество, а и това означавала думата "следи" в изследванията. Дано всичко да се размине  Sad

А, вярно ли е, че и сирене не бива да ям, докато съм бременна:( ??

Благодаря ви!
Цитирай

Албуминът е просто белтък, съдържащ се нормално в кръвта. Наличието му в урината може да означава, че работата на бъбреците е затруднена по някаква причина - инфекция, високо кръвно налягане и т.н. По време на бременност хормоналните промени в тялото сами по себе си могат да доведат до временни проблеми с кръвообращението и съответно в работата на сърцето, белите дробове, отделителната система (например повишено кръвно, затруднено дишане, лошо храносмилане, запек и т.н.). Обикновено тези проблеми са без трайни последствия за майката и не се отразяват по никакъв начин на бебето. Така че само по себе си наличието на албумин в урината, особено в такива малки количества, не е повод за притеснение - просто бъбреците временно работят на повишени обороти и от време на време правят по някой мъничък гаф.

Понякога обаче белтъкът в урината, съчетан с други симптоми - високо кръвно налягане (140/90 или повече), задържане на вода (силно подуване на крака, ръце, лице) и главоболие - може да е симптом на прееклампсия (токсемия, или високо кръвно налягане причинено от бременността). Прееклампсията е сериозно заболяване, което може да предизвика забавен растеж на плода, преждевременно раждане и сериозни постродилни проблеми за майката.

Твоят лекар вероятно е поискал допълнителни изследвания, за да провери дали не започваш да развиваш точно прееклампсия. Щом албуминът е толкова малко, а ти нямаш никакви други симптоми (блазе ти, между другото, аз съм подута като балон), значи вероятността е минимална, няма повод за притеснение. Просто спокойствие, пий повечко вода за да подпомогнеш бъбреците, и ограничи соленото и киселото, те могат да повишат кръвното налягане (но не ги спирай съвсем, особено ако пиеш много вода - просто хапвай с мярка).

А за сиренето - не бива да се яде сирене, което е приготвено от непастьоризирано мляко (например съвсем прясното, меко сирене, което се продава пролетно време по пазарите) защото има известна опасност млякото да е било заразено. Ако искаш да ядеш непастьоризирано мляко или сирене, трябва първо да гш загрееш до такава температура, че да закипят (сиренето да започне да прави мехурчета) - това успешно унищожава евентуална зараза. Кравето и овчето сирене, които се продават в супермаркетите, обикновено са от пастьоризирано мляко (често това го пише на опаковката - провери съдържанието) така че спокойно можеш да си ги ядеш.   
Цитирай

в страната на чудесата

следи в урината може да има при различни състояния, даже при банални бактерии. НО не може задължително да се приеме, че има повишение на албумина в кръвта, без да се изследва. това е смешно - ако урината показваше, нямаше да се взима кръв за изследване...
аз смятам, че при балансирано хранене, допълнителните витамини носят излишни рискове, вместо ползи. и ги пиех нередовно. ама то има много теми, които обсъждат проблема.
не знам защо не трябва да ядеш сирене... в твоя случай е разумно, все пка пиеш магнезий и ти трябва достатъчно калций.

Докторът каза, че принципно от висок албумин се подуват краката, а аз нямам такъв проблем, затова според него е малко количество, а и това означавала думата "следи" в изследванията.
  hahaha няколко лева струва изследването за албумини общ белтък в кръвта.
Цитирай

Варна/София

Здравейте момичета,

благодаря ви за бързите отговори.

Излязоха резултатите от стерилната урина, оказа се, че следите са причинени от по-обилно вагинално течение. Сега трябва да слагам овули 3 дена Гино Певарил и пак да ходя на преглед. Докторът каза, че често се случва при бременност. Дано всичко да е наред, ще правя каквото трябва, в крайна сметка важното е, детето ми да е добре.
Цитирай

При мен се получи същото на изследванията в 12г.с.- имах минимални количества белтък в урината. При следващите изследвания резултатите от стерилна урина, показаха, че следите са от по-засиленото вагинално течение, което при бременност е напълно нормално явление.

Важното е ти самата да се чувстваш добре. Лека бременност!!!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.