колики или обрив

  • 505
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Моля ви споделете  Embarassed денс ни изписаха от родилното и то се скъсва да плаче без причина  Rolling Eyes през деня си спинка спокойно и вечерта край рев и рев .
Каква може да е причината може ли такова млако бебенце да има колики .
И какво да правя утре сутринта чак ще бъда при педиатър но до тогава то мъничето ми се мъчи  Cry има и някакъв лек ибрив по телцете ?
А дали може да е и от това какво сън яла.Търси да суче постояно и след като си хапне през кажи речи 15 мин и се нааква с една такова зелено ако .
Оф моля кажете нещо  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 1 979
Първо се успокой! Няма да се шашкаш Simple Smile
 Hug честито ви бебче!   bouquet
Бебетата реват по ред причини, може и колики да са, може и да му е топло, да му е мокро на дупето, да иска  а да не може да заспи и т.н. Няма да забравя мойта Лили как се късаше да реве отначало (и аз с нея Cry)
Обрива може да е от претопляне, а може и да се  е проявило т.нар. бебешко акне, но нека лекарката ви я прегледа.
И нека да си суче детето постоянно( то това му е кефа на него) и според мен е напълно нормално и наакването през 15мин. Само гледай акото да е златисто жълто -това  е за здраво дете. Обаче ако е зелено, то бебето може да е настинало и да е с диария.
Няма страшно - утре на лекар, а засега гледайте да се гушкате и да се успокоите.

# 2
  • Мнения: 920
Честито бебче. Да ти е живо и здраво. А иначе - спокойно. Първо за акото - до края на първия месец цвета на акото не трябва да те притеснява. Ще се мени в гамата зелено.кафяво. За сега е зелено, защото все още се прочиствате. После в следващите месеци ще позеленява при всяка нова храна...а моят синковец си ака постоянно зелено заради сока от ябълки. Това че ака на всеки 15 минути...ми супер - не му е тежко на коремчето. До края на първия месец храносмилателната система все още се развива, за това ака така често и в различни цветове. Това че плачка - ами първо му е ново на детенце обстановката в къщи. Спането през деня и плача или активността през нощта са свързани с това че бебето се ражда с обърнати познания за деня и нощта. За това ти трябва да го научиш кога какво е. Например аз когато сменях памперс през нощта и го хранех не говорех, но виж рез деня си говорех, потармалачквах го. През деня се глижех да спи на светло и не пазех тишина, докато за през нощта - тъмно и...е не чак пък съвсем тихо. Та такива работи. Ще свикнеш. Знам че сега още се чудиш какво да си го правиш това мъниче, но скоро ще станеш най-добрия специалист....няма да се притесняваш. А обривчето - ако са едни големи червени плюски са от претопляне. Посвали някоя дрешка и завивка....знам че бабите наоколо все гледат да го наметнат  Laughing .

Успехи и не забравяй, че никой не знае по-добре от теб кое е добре за твоето бебче.

# 3
  • Мнения: 513
Благодаря ви момичета наистина доста се бях притеснила  Sad
Наистина се оказа от жегите на мъничето му беше горещо ама баба му се чуди какво по напред да му сложи отгоре то и терлички върху ританките ли не беше какво ли не беше . Измихме го бебока нахраних и от 1 до 5  спинка като пън  Laughing
Трудно е найстина , но вярвам че скоро ще се науча и няма да плачкам и аз с няго и да се чудя какво му е .А пък и тези баби значи каква ли диагноза не му поставиха вчера - колики имала да съм и давала еди кво си аз и и казвам нека лекар да го види и тогава няма аз на моя глава да решавам и ето на вчера ако му бях давала нещо за колики щеше да е напълно излишно .

# 4
  • По-близо до звездите
  • Мнения: 274
 GrinningЗдравей, Сам!
Честито бебче!!!!
 Моят син вече е на цели 5 месеца (кога ли минаха?!).
Още си спомням първите дни, когато се чудех какво ли точно му става, когато плаче. Слава Богу, той не е от ревливите деца, но също си имаше свои изпълнения.
Разбрах за обличането и пазенето на детето много неща и то не от бабите (да са живи и здрави!), но от приятелки и от спезиализирана литература за бебета. Този сайт ще ти помогне много - тук всички са със стаж и опит; можеш да се поинтересуваш и за хубава детска литература - аз ползвам книгата на Д-р Спок и съветите на списание МАМА. 
За обличането най-важното е ДА НЕ ПРЕТОПЛЯШ бебето! Ако на теб ти е горещо (при 35 градуса отвън), помисли то как се чувства. Исината е, че както го свикнеш, така и ще бъде. Трябва да съдиш по себе си - ако на теб ти е добре само по тениска, на бебето с жилетка и терлици ще му се струва, че се задушава в собствен сос.Simple Smile) И по отношение на спането: не е нужно да го завиваш с много дебели завивки - все пак е лято! Всички тези неща, предполагам, вече ти ги е казал и бебешкият доктор.
Бебето не е направено от крехък и чуплив материал. То си е всъщност едно истинско и живо ЧОВЕЧЕ и се нуждае от същите неща, от които и ти - храна, баня, спокоен сън (на нормална температура - кой спи през лятото с дебело одеало?!) и много, много любов от мама и татко!

Пожелавам  на теб и твоето бебче весело и щастливо плаване из дебрите на израстването!
 С много прегръдки и окуражение: ЕДНА ЩАСТЛИВА МАМА Peace

# 5
  • Мнения: 5 577
Честито бебе!!!
Да ти в здраво и весело, а на теб бързо възстановяване!

Оттук натам ти предстоят много ревове и безсънни нощи, не се притеснявах, нормално е!
Натам минава.

Успех, другите мами са дали полезни съвети!

# 6
  • Мнения: 181
Честито бебче!!! Да ти е живо и здраво и много да те радва!!!

Един съвет - ограничи малко територията на бабите. Аз моите ги допуснах наоколо чак един месец след раждането. Тамън и аз се оправих след хормоналните промени и вече разсъждавах по нормално. През първия месец можех да изтърпя само мъжа си наоколо.
Сега като ги гледам какви съвети ми дават направо се чудя как сме оцеляли всички от нашето поколение  Grinning Grinning Grinning Е всичко си има обяснение - нещата се попромениха а и те постаряха и не помнят много неща.

# 7
  • Мнения: 5 228
В тези жеги вечер и на мен ми идва да рева, а представяш ли си какво й е на малката душичка. Обличай и завивай бебето възможно най-лекичко, до колкото е възможно в стаята, в която спи да не е много топло. Бабата я посъветвай тя да си обуе търлъци през август. Бебоците много мразят жегата. А за коликите - възможно е и съвсем малко бебче да има. Дъщеря ми от първия ден в къщи има колики.

# 8
  • Мнения: 3 360
ЧЕСТИТО БЕБЕ!Да ви е живо и здраво и само да ви радва!!!  bouquet

# 9
  • Мнения: 513
Много ви благодаря момичета отново  Laughing ,  но ми се струва много трудно  Embarassed и постояно си поплаквам без причина.Дано да отмине това състояние .
Радвам се че го има този форум за да има и с кого да споделя .

Общи условия

Активация на акаунт