Запек при 2 годишно дете

  • 18 379
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,
Детето ми е на 2 години и според мен до сега е хранено и захранвано правилно (кърмено до 1.3месеца като първите 6 само на кърма, не съм давала още шоколад,чипс и от повечето вредни неща), но често се е случвало да има запек още от бебе.
От 4 дни има запек, защото иска да се изходи,напъва се,но не става нищо Sad Последните дни яде само круши,ябълки, супи и пие много прясно мляко, но няма ефект. Днес се притесних сериозно,защото се събуди и ми каза,че я боли коремчето.
Не знам какво да и дам за да я разхлабя вече,но си мисля,че се запича от прясното мляко. Питането ми е има ли АМ което има разхлабващ ефект или някоя храна която да действа на 100% ?

# 1
  • Мнения: 1 217
Давай киви,тиква,компот от сливи,вода от овесени ядки.
Ябълките запичат.
Моето дете всеки ден яде маслини и те много добре му се отразяват на стомахчето.
Прясно изцеден сок от портокал.
След тези храни Калоян винаги си свършва работата.

# 2
  • Мнения: 21
polina-malina  благодаря, а дали е възможно прясното мляко да я запича?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
Да, възможно е.
Моят син също се запича от прясно мляко. Давам му да изпива не повече от 250мл дневно (и то не всеки ден), но и толкова да изпие-пак има проблем с изхождането.
Иво през последните месеци много хареса Активия айрян-има в кофички, има и в шишенца. Той предпочита тази в шишенцата. С бифидус е и му действа добре.

# 4
  • Мнения: 1 558
Компота от сливи има разхлабващо действие Peace

# 5
  • Мнения: 1 059
Изабел, така като гледам колко разхлабващи храни яде се чудя да не би запекът да е психологически(дано не е, но да не би от скоро да е без памперс или пък да е тръгнала на ясла?).Виждам,че от бебе се изхожда трудно,но да не би да е почнала да се стиска като моята дъщеря,която в момента е на 2 г. и 3 м.
Иначе от дългия ми опит и борбата със запека  препоръчвам киви (или грозде, но сега не му и сезон) на гладно сутрин и някакъв фреш-круши,портокали,мандарини.В супата на обяд слагам чаена лъжичка овесени трици, а сирене,кашкавал и кис.мляко рязко съм ги ограничила,от време на време яде Активиа.Давала съм всякакви лекарства и препарати, но дано на вас не ви се наложи!

# 6
  • Мнения: 707
Защо питаш за АМ с разхлабващ ефект? Нали детето пие прясно мляко newsm78 ?

Даваш ли мюсли? Пие ли достатъчно течности?
Може да попиташ педито какво ще те посъветва.

# 7
  • Мнения: 8 242
Броколи и овесени ядки действат безотказно  Peace
Ябълките запичат ако са печени.. Сурови на гладно никак не запичат Simple Smile

# 8
  • Мнения: 21
Благодаря ви много за съветите. Днес успя да се изходи след като и дадох затоплен сок от сини сливи.
Мисля,че проблема идва от млякото , а тя адаптирано беше отказала за известно време,но исках да пробвам някое пак.

# 9
  • Мнения: 405
 Зачести консумацията на пресни плодове, сокчета, супички... И другите вече са ти дали съвети за плодове, които биха спомогнали за "отпичането" Laughing . Намали сухарите / ако ядете такъв/, сухите сандвичи ...

# 10
  • Мнения: 5 940
Храна, богата на фибри би трябвало да разреши проблема. Овесени ядки, сурови плодове и зеленчуци. Достатъчно течности.

# 11
  • Мнения: 9 973
в краен случай дуфалак Confused

Общи условия

Активация на акаунт