Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пловдив

Здравейте майчета. Много ще съм благодарна ако някой може да ми помогне с моята чуденка. Малката ми фъстъчка е на месец и половина и сме изцяло на кърма. Обаче забелязвам че от 3 дни насам памперса вече не е напълнен преди всяко хранене, а е просто по- скоро като изцапан с ако, отколкото наакан. Иначе я храня през 3 часа с изключение на 12 и 3 вечерта. Храня я само от 1 гърда по 20 минутки а на следващо хранене сменям гърдата. Притеснително ли е това?

И дали някой знае за колко време се пълни гърдата с кърма?

Предварително благодаря.  Hug
Цитирай

Според мен, е по-лесно и за майката и за  бебето, когато кърменето се диктува от бебето. Т.е. да яде винаги колкото и когато поиска. Като пусне първата гърда, предложи втората, ако е още гладно, пак първата и т.н. Следващото хранене започва с последната предложена гърда.
По мое мнение, нощната ви пауза е прекалено голяма,  именно нощем нивата на хормоните са най-високи и лактацията най-стабилна.
За пълненето на гърдата - първо тя не се изпразва  Wink Колкото се суче толкова се образува, ако се суче по-често, по-често ще се образува  Smile Дори се образува докато бебето суче Smile))
С този режим, който се опитвате да въветете на бебето на 3 часа по 20 мин и голяма нощна пауза повечето бебета имат проблем.

Успешно и приятно кърмене  Hug
Цитирай

София

До колкото прочетох в статиите за кърмене, гърдата произвежда 75% от изцеденото количество в рамките на един час след това.И аз пробвах да му установя режим на малкия , но осъзнах, че не винаги сатава на моето LaughingА от средата на втория месец и на на не ни е вече пълен памрерса, но това не ме тревожи.Гледай всеки ден да е акал, ако не говори с педито.
Цитирай

София

акала-сори че се обърках  Rolling Eyes
Цитирай

Пловдив

акала-сори че се обърках  Rolling Eyes
ddoroti,можеш да изполваш бутонче ''Редактирай'',намира се в горния десен ъгъл Hug(в повечето подфоруми можеш да направиш редакция до 24 часа)
Цитирай

София

мерси  newsm10
Цитирай

пазарджик

Храни на поискване спри ако даваш вода, или чайчета на бебо то няма нужда за сега кърмата има 75%вода достатъчна да утолява жаждата на бебо и през лятото дори.Не следи акито следи дали имаш пълни памперси с пиш поне 5-6 такива.Моята принцеса също на месец и половина спя а ака така беше 10дена нищо не съм и давала нито правила клизма след това почна да се изхожда на 3дена веднъж, после на два дена , всеки ден , а сега до 6 пъти на ден.остави детето да те води кърми често това на 3 часа са глупости може и  4 часа да издържи , а може и два. Ние още се храним през 2часа и през нощта поне 3 пъти цока.Съвет от мен кърми на поискване детето си, и няма да има проблеми никакви. Very Happy Hug и още нещо кърми и от двете си гърди.
Цитирай

Сопот

Малакта щерка точно на 6 седмищи започна да ака по на рядко. Но и аз смятам, че трябва да спеш да следиш колко време яде бебето. Беба ядеше още от раждането за 5 минути и рядко се е задържала повече. Ти точни на 20 минута я махаш или тя сама се отказва тогава? За нощната пауза, ако не се буди да яде, не виждам проблем. Както са те посъветвали следи за напишкани памперси.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.