Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора

Sofia

Вече съм средата на 37г.с.,но бебчо е много голям и ми затруднява постоянно дишането.Нощем не мога да спя от задух и ходя по малка нужда през 30мин.Денем дъщеря ми на 1г.7м. ме побърква и вече съм като зомби.Дали някой може да ми каже какво да правя,за да родя по-бързо и дали е опасно да се предизвика раждане?Разчитам на вас и предварително ви благодаря Smile
Цитирай

ново

Аз лично на спокойствие си изчаках 19 -те дни преносване / поне според лекарите/, но съседката реши че иска да роди по-бързо, защото и тя вече неможеше да диша и да върви и отиде една сутри, и роди здраво бебенце без проблем - вече е на 7 г Laughing.До колкото знам няма опасност, но това разбира се трябва да го каже доктора. УСПЕШНО РАЖДАНЕ  bouquet
Цитирай

Sofia

Мерси SmileАз утре съм на доктор и ще питам какво е възможно,но все пак ме интересуват и вашите мнения newsm78
Цитирай

Sofia

...Дали някой може да ми каже какво да правя,за да родя по-бързо и дали е опасно да се предизвика раждане?....
Ремонтни дейности!  Laughing Laughing Wink Wink
А сега сериозно. Почивай си, изчакай спокойно бебчо да тръгне и недей да "дърпаш Дявола за опашката"!!!!  Naughty
Цитирай

на върха

На мен ми предизвикаха раждането, защото ми бяха изтекли водите, но нямах контракции Crying or Very sad Честно казано не съм сигурна, че ако имам избор бих се съгласила отново Confused
Цитирай

sofia

Бебо си знае кога да излезе него претеснявай
Гледай да си почиваш при всяка вазможност въпреки,че надали са кой знае колко вазможностите с каката-датие жива и здрава.
Според мен неби трябвало да избързваш.Леко доизносване и успешно раждане.
Цитирай

София

На твое място бих се въоръжила с търпение, защото си почти на финала. Потърси помощ от близки, които да занимават малката  Wink
Цитирай

37-ма седмица не е много, изчакай поне до термина. Съвсем скоро бях в същото положение- бебето едро, ниско разположено, аз отекла цялата, отвсякъде ужас. Два дни преди термин отидох за предизвикано раждане по съвет на лекаря - имах разкритие и изгладена шийка. Въпреки че ми предизвикаха контракциите със система, родих за час и половина бебе 4 200. Бебчо в началото изглеждаше добре, но на следващия ден разви симптоми на "затруднена послеродова адаптация". Прекара един ден в кувьоз. Много се обвинявах за предизвиканото раждане, макар че не съм сигурна че в него е причината. Първият ми син се роди 11 дни преди термина, но спонтанно, и нямаше никакви проблеми.
Цитирай

София

Това за предизвикване на раждането (колкото и да ти е тежко) май наистина е най-добре да го прецени доктора ти утре. Аз преносих два дни и мойта докторка  предизвика раждане като отлепи мехура и на другия ден вече го имаше Алекс.
Иначе акушерките ме майтапеха да правим секс (не че не пробвахме, ама при нас не подейства). Инатче си е мойто детенце и тва си е - още от тогава... Twisted Evil
Цитирай

Sofia

Като ви слушам ми се струва,че май е по-добре да изчакам...но все пак утре ще питам на прегледа как ще е най-добре за бебо.Иначе дъщеря ми е живак и е по-зле и от ремонтни дейности,защотото нон-стоп тича,скача и за секунда не се спира,а никой не ми помага WinkКато я пусна в парка и не мога да я хвана,а колко пъти ме е натискала и ритала по корема...,но като чели брат и се е хванал като удавник за сламка и нищо не може да го накара да излезе newsm78
Цитирай

На мен ми предизвикаха раждане, понеже имах разкритие, а детето седеше горе, за което лекарят каза, 4е не било нормалноза края на термина ми. В крайна сметка спукаха мехура, изтекоха водите, но аз контракции не полу4авах. Сложиха ме на системи, оба4е нямаше кой знае какво развитие и след 8 4аса решиха секцио. И до сега се тюхкам 4е не съм из4акала да си тръгне сама, въпреки 4е като се роди Маги се оказа 4е пъпната връв е била около кра4етата й.
Цитирай

Русе

Аз имах разкритие, без изтекли води, и предизвикаха раждане.
И аз съм съгласна, че не е много приятно, ако можеш да си го спестиш  no
Незнам, това е моето мнение, незнам колко ли щях да се мъча ако не бяха предприели мерки.
Леко раждане ти желая, каквото и да се случи.
Цитирай

София

Ако шийката ти е готова, няма проблем да ти предизвикат раждането - не е вярно че е по-различно от другото, същото е, само дето началото се поставя от доза окситоцин, подаден отвън, а не изработен от собствения ти организъм.Ако решиш да действаш, не давай да ти слагат системи, искай хапчета - пият се през 4 часа и раждането става почти толкова като времетраене, колкото и естественото.Твърде бързото раждане не е добро за бебето, по-горе са ти обяснили защо.Като станат по-чести контракциите, тогава може и банка окситоцин през абокат да ти влеят.Имай предвид, че това усилва контракциите и съответно болката, така че ако няма да ползваш епидурална, наистина по-добре си изчакай термина и не искай окситоцин.
Цитирай

Пловдив,при децата ми!

Аз родих 5 дни след термина,като ми предизвикаха раждане с таблетка цитотека,която се поставя във влагалището или някъде по-навътре,простете ми невежеството.Бях с2см. разкритие и без контракции,по-точно без болки.Родих за 3часабез да ми слагат система с окситоцин и без епидурална анестезия.гадните болки траеха не повече от 20-30мин.За малко да го ръсна във тоалетната.Така че въобще не съжалявам за предизвикването.
Първото си дете родих 8 дни след термина като изчаках всичко да стане от самосебе си.До 4см ми идваше да умраот болка.Два дни болки без разкритие,по-нататък няма да разказвам.
Цитирай

Canada

Според мен, най-добре из4акай. На мен лекари ми казаха, 4е бебето било ве4е достатъ4но голямо, 4е имало калциране на плацентата и т.н. Направиха ми секцио в първия ден на 38-ма седмица, и се оказа, 4е не са били прави. Не ти го пиша, за да те плаша, а защото беб4о най-добре си знае, кога да излезе. Моята Мила имаше дихателни проблеми (няколко 4аса след раждането е спряла да диша и са я обдишвали), пневмония и инфекция, 10 дни беше на системи и я изписаха от болницата на 17 дни.
Не се плаши, има слу4аи и на бебета, родени в 8 месец (аз ли4но знам за 2 слу4ая), при които бебето само е тръгнало да се ражда, не са успели да спрат раждането, но бебето е било ве4е с достатъ4но развити дробове и не е имало проблеми. Но понякога при предизвикването на раждане може да има проблеми. Съвсем други са нещата, ако преносиш. Просто, според мен, не бързай, то бебето най-добре си знае, кога му е дошло времето да се ражда.
Пожелавам ти беб4о скоро да реши да излезе и раждането ти да мине леко и бързо! Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 29 отговора