...

  • 3 909
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 257
...

Последна редакция: пт, 21 окт 2005, 16:18 от G&J

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Направете си изследвания. Виж тук http://www.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=36

# 2
  • Мнения: 7 716
Възрастта има значение.
Нищо не може да се направи.
Просто трябва да продължавате да опитвате.
Все някой път ще успеете.
За съжаление цената на този успех е доста висока.
На колко години е?

# 3
  • София
  • Мнения: 6 360
1. възрастта при мъжа има много по-малко значение (за качеството на сперматозоидите), отколкото възрастта при жената (за качеството на яйцеклетките).
2. откъде си сигурна, че при теб всичко е наред?
3. не мисля, че имате точно такъв проблем....

# 4
  • Мнения: 7 716
Нашият общ лекар, Джам, каза, че възрастта на мъжа също е от голямо значение за оплодителната способност, както и за качеството на материала.
И то без да го питам.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 360
Нашият общ лекар, Джам, каза, че възрастта на мъжа също е от голямо значение за оплодителната способност, както и за качеството на материала.
И то без да го питам.

когато при мъжете се говори за "възраст" в репродуктивно отношение, никой няма предвид "над 35 години" или "над 40 години"... едва ли съпругът на питащата е над 60 годишен, а и мъжете правят успешно деца и на много по-голяма възраст. докато жените, уви - не.
ако сперматозоидите са негодни или увредени, не е ли по-вероятно да не могат изобщо да оплодят, отколкото да оплодят и после зародишът да не е качествен?

нека не изпадаме в недоказуеми спекулации...

# 6
  • Мнения: 7 716
Няма да всявам смут.
Ако спермазототидите се генетично увредени, вследствие на възрастта, и това е невидимо, има възможност да оплодят, но зародиша да загине.
Може и да не оплодят.

# 7
  • Мнения: 7 716
Няма къде. Не се тревожи излишно. Обичайте се.
Вярвай и ще успееш.
Какво по-голямо щастие от бебе, заченато в любов...

Ние  имаме същия проблем по всяка вероятност, но нашите плувци по скоро може би са генетично увредени от ренгеновите лъчи, но това му е работата и няма как.

На колко години е съпруга ти? Може и на лични да ми отговориш.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
2. откъде си сигурна, че при теб всичко е наред?

Първо благодаря за отзивчивостта! Ами чак сигурна не съм, но поне са направени всички възможни изследвания, включително генетични, ДНК, антифосфолипиди и така нататък. Все ми няма нищо. Иначе забременях от него веднага и двата пъти в разстояние на една година. Затова след като всички ми казват, че ми нямало нищо, започах разбира се да психясвам и да търся под вола теле.... ooooh!

твоят случай е точно като моя, само дето при нас годините са 38 и 41.
един спонтанен и един мисед. същите изследвания, няма причина.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
винаги, ама винаги има надежда!

о, няма да се предаваме, разбира се! успех и на теб пожелавам от сърце!
ще се радвам да споделяш, ако има някакво развитие при теб - от към изследвания или резултати. в Зачатие и в дир.бг има още няколко момичета с по 2 спонтанни, обменяме информация и се подкрепяме взаимно.

 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт