Колко пъти каша в седмицата???

  • 6 725
  • 60
  •   1
Отговори
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 298
Здравейте, на нас скоро ни предстои захранване. Въпросът ми е по колко пъти давате каша на вашите 6-мес. бебета??? Синът ми досега е само на кърма и вече е около 8400 /роди се 4200/ и затова се притеснявам да му давам каша всеки ден да не би да се напомпа много от нея. Вие какво ще ме посъветвате???

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Стига с тези глупости, че кашите помпат.Всеки ден давам каша.Големият ми сим го хранех по същият начин, а не е никак напомпан.

# 2
  • Мнения: 405


 Стига с тези глупости, че кашите помпат.Всеки ден давам каша.Големият ми сим го хранех по същият начин, а не е никак напомпан.
Абсолютно...и аз смятам, че са пълни глупости това, че се помпа детето от кашите Stop. Аз давам през ден, но не за да не я напомпам, а с цел разнообразяване на менюто....доколкото може. Crazy

# 3
  • Разград
  • Мнения: 518
Скоро имаше такава темичка. Прочети тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=357147.0  Peace

# 4
  • Мнения: 3 306
2-3 пъти седмично

# 5
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен!И на нас скоро ни предстои захранване и се чудя трябва ли да въведа първо зеленчуковите пюрета и тогава да почна с кашите или мога да ги редувам.

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Аз давам каша всеки ден откакто е станал на 4 месеца и половина и по повече от 400-500 гр не е наддавал.Освен това не редувам каша със зеленчуково пюре - едното  е за обяд, а другото за храненето към 17 ч. след обяд.

# 7
  • Мнения: 2 132


 Стига с тези глупости, че кашите помпат.Всеки ден давам каша.Големият ми сим го хранех по същият начин, а не е никак напомпан.
Подкрепям. И аз давам всеки ден Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
С каша или без каша, детенцето ти пак ще си наддава добре, ако му се удава  Grinning  А след като е роден със завидни мерки, нормално е да е по-тежичък в сравнение с наборчетата си, а най-добре да не правиш и сравнения  Wink
Дъщеричката ми хапва 2 пъти дневно каша (защото това е единствената храна, която хапва с голямо желание), пък е със съвсем манекенски мерки - 8,000 кг, 74 см. Тя е доказателство, че кашата не "помпа"!

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Давам всяка вечер каша , понеже не иска да пие АМ. Детето ми не наддава над нормата , напротив точно в нормата е.

# 10
  • Мнения: 15 379
Давах каша 2 пъти дневно, винаги е вървял в долната граница на теглото. Вече е голям, но почти всеки ден пак яде каша и пак е в долната граница, ако това е от значение.
Винаги съм се чудила, защо кашите внасят такъв смут при някои майки, страхуват се да дават каша всеки ден, но попарата сутрин на закуска е неотменна част от детското меню месеци на ред... Нито е по-малко калорична, нито е по-полезна...

# 11
  • Временно
  • Мнения: 788
И всеки ден да се дава,не мисля че е проблем. Peace

# 12
  • Мнения: 6 713
Има дни, в които яде каша 2 пъти на ден. В долните граници е Simple Smile
Не кашите помпат, бебетата имат различен метаболизъм и едно трупа по-лесно от друго, също като при големите Simple Smile

# 13
  • Мнения: 236
Давам всеки ден! В границите на нормалното си наддаваме, макар, че сме от малко по-едричките по принцип! Въобще не се притеснявам от такива митове - то и за АМ съм чула такива истории, ама какво - да стои гладно детето ли? Peace

# 14
  • Мнения: 9 973
казват през ден,но на мен ми се е случвало 2 поредни дни да дам-не е фатално

Общи условия

Активация на акаунт