Радостта ми е голяма, ще съм Септемврийска мама!

  • 13 644
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14
Zdraveite,
az sam savsem nova v tozi forum.Shte mi bade mnogo priqtno da razgovarqm za kakvoto i da bilo s badeshti maiki.
Predi 10 dni razbrax che shte stavam maika za parvi pat i se ochakva bebeto da doide prez septemvri-24.
Na 24 godini sam ! Ot plovdiv.

# 46
  • Мнения: 19
Ей Миши, ама ти и датата си уцелила даже ( при мен само месеца се повтаря ).
lilka1812 добре дошла и на теб.
За килограмите с първата бременост стартирах от 55 и накрая бях 67, което си е добре за мен. Таз обаче ще видим какво ще стане. Декември си бях 56, а към днешна дата кантара ми заковава на 58,5, ако карам с такива темпове ще е страшна работа  Blush...

# 47
  • Мнения: 15
Здравейте!
Да се впиша и аз днеска. Малко късно, ама цял ден по задачи и срещи та не остана време. Като се прибрах пък трябваше да сготвя.
Много се радвам че мене гаденето ме хвана още в началото. Преди дори да разбера че съм бременно.  Grinning
Сега мноооооого рядко се случва.
Що се отнася до килограмите в момента съм 53. До 55 не се притеснявам, т.к. по принцип стигам максимум 55. Който не ме е виждал отдавна все ми казват че съм отслабнала.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Много се кефа като ми го кажат, пък и смешно ми става.  Mr. Green
Една моя приятелка беше качила към 25кг когато забременя, а преди това беше около 50, висока е 152см. Представете си как изглеждаше.Много ме е страх да не кача много. Първа бременност ми е и се притеснявам. Моя отсега ми вика че съм дебела пък след три месеца не знам какво ще каже.  Cry Cry Cry

Лека нощ за сега момичета и сладки сънища!!!
Утре пак ще си пишем!!!   Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 153
Здравейте момичета!
Да се запиша в новата тема да не ме забравите:)
Много нови мами се записаха, и много от тях с малки дечица. Това ме успокоява и ми вдъхва кураж, че няма да е невъзможно. Моите мишоци ще имат 1,5 години разлика. Много силно се надявам на момиченце за да си ги направя комплект.
За килограми си говорите. Аз първия път качих 20 кг. но това е доста според мен, сега ще внимавам повече. Но тогава родих февруари и всички знаем какво става зимата. Никакво движение и много храна...не е истина колко кисели краставички и зеле изядох тогава. Сега ще е лято и  се надявам да ми се хапват други неща. А и сега тръгвам с +10 кг които така и не свалих заради кърменето. Не се подложих на глад и те си останаха. Коремче си имам още от предната бременност, сега поне вече ще имам извинение за него.
За раждането ще разкажа но друг път. Беше много дълго, 27 часа минаха от изтичането на водите до появата на бебо. И въпреки всичко това беше страхотно преживяване. Не бива да ви е страх момичета, това е много хубав момент. Аз дори се радвам, че ще мога да го преживея отново и то толкова скоро.
Хайде лека нощ от мен и сладки сънища.

# 49
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз предишния път качих 16 и оставих 6 в болницата. Обаче другите 10 ги свалих преди няколко месеца. Мъка мъка Crazy
tanjq-swete не се притеснява. Те мъжете гледат с други очи на бременната жена Grinning

# 50
  • Видин
  • Мнения: 685
Добро утро и от мен момичета. Ето по едно кафенце
Тролипен, и аз забелязах че имаме много бъдещи мами с малки деца. Моите ще имат 2,1г разлика. И аз съм на твоето мнение за раждането. Моето беше сравнително бързо 3ч от първата контракция, до появата на Мартин, но раждах със система. От никого не съм крила, че болката наистина е голяма, но определено си заслужава, и каккто ти си написала "преживяването наистина е страхотно".
За килограмите, аз съм си много 80 на 176см височина, и миналия път тръгнах от толкова и качих 18кг, сиреч бях 98кг като влязох да раждам, в болницата оставих 7кг, а другите свалих много бързо.
Айде аз ви оставям, защото имам лекции.

# 51
  • Мнения: 227
Здравейте момичета!
За килограмите аз първия път качих 20 кг и за един месец успях да си възстановя килограмите но сега да видим,

# 52
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Добро утро,
Niya_Petrova мерси за кафенцето Heart Eyes
Аз с първата бременнност качих 9кг-стартирах 73кг и накрая бях 82кг.Като се прибрах от родилното бях 71кг.После кърмих 3 месеца и свалих още 1-2кг,но като спрях да кърмя качих.И така до пролетта на 2008г,когато реших да отслабна.Сега стартирам от 73кг. Peace
После пак ще пиша,че Алекс се събуди. Wink

# 53
  • София
  • Мнения: 679
Здравейте и от мен, присъединявам се към септемврийския отбор!
Термина ми е 24.09 това ми е пета бременост и живот и здраве трето детенце. Имам един спонтанет аборт, после е каката, малката принцеса и един мисед миналата година, дано този път да е успешен. Засега започнах с леко кървене, но взехме мерки и сега се чувствам добре, миналата седмица видяхме плодното сакче, но е още раничко за ембриончето и сърдечна дейност. Мойте девойки са си малки каката в сряда на 28.01 става на 4 год., а бебка е на 2г.4м. съответно тежат 14г. и 11г. и двете ги вдигам поне по десетина пъти на ден, знам, че трябва да се пазя с тези проблемни бременостти, но като няма кой нямам избор. Този път не сме споделили все още с никой, знаят само мъжа и лекарките ми, защото лятото като казахме на всички и после много конфузно се получи като ме питаха как върви бремеността, на всеки давай обяснения този път пълна тайна докато не ми проличи.
Вчера бях като парцал толкова ми се гадеше, че светът ми беше омразен, но това е от лекарствата който взимам, така, че до 16г.с. да му мисля, как ще се справям, резен лимон в устата доста ми помага да се разминавам с повръщането.

# 54
  • Мнения: 183
Добро утро момичета и добре дошли на новите септемврийски мамчета!   bouquet

villi, много мъчно ми стана за това, което си преживяла. От сърце ти желая този път всичко да е наред и да родиш сладко и здраво бебче.  Hug

Аз малко се притеснявам, че този път казахме още от сега на доста хора, просто нямаше друг начин. Освен на нашите родители, трябваше да съобщя и на моите работодатели, респективно и на колегите, защото още от сега съм в болничен заради проблемната бременност. Мъжът ми пък се похвали на неговите колежки и така вече много хора знаят и все ме е страх да не стане нещо. Първия път крихме до третия месец, знаеха само родителите ни.

Относно килограмите, първия път качих 20кг, от 56кг станах 76кг. Сега стартирам с 57кг при ръст 171см, но имам чувството че този път килограмите ще са повече, имайки предвид какъв апетит ме е налегнал. Но здраве да е.

Отивам да си направя едно кафенце и пак ще дойда.

# 55
  • София
  • Мнения: 679
alissa900 Сега прочетох в старата темичка, че питаш за дуфастона, няма проблеми да го взимаш, благодарение на него на 12ч. по 1т. до 16г.с. имам двете си дъщерички, сега отново го визмам както и пававерин 3пъти по 1т. и инжекции прегнил 5000 веднъж седмично. Това е коктейла който ми помага, но съответно и гаденето и повръщането се увеличават, но това е временно и се преживява.

Благодаря Киара за милите думи  bouquet

# 56
  • Мнения: 56
Здравейте и от мен   55 и привет на новите майчета в отбора
Виждам ,че обсъждате килограмите - през първата бременност качих  МНооооооГооооо цели 20 килца . Преди за забременея бях 62 , а като влязох да раждам 81/82 . След излизането от болницата бях свалила 10, та сега съм си точно 72 .И цяла година ни  нагоре-  ни надолу. Ама си и хапвах за да имам кърма Cry

 Момичета има ли някоя майка  с малко бебче която все още го кърми . Аз още кърмя Вильо  , но се притеснявам, , да не би да навредя на бебчето в тумбака .  Нали при кърмене матката контрахирала .

# 57
Добро утро на всички!
Първо да пожелая лека и безпроблемна бременност на новодошлите мамчета HugОтбора става все по-голям,което може само да ни радва-я сметнете колко много нови и дай Боже щастливи бебчета ще прогледнат на бял свят Heart Eyes!Че както има и с близнаци.... Crazy Heart Eyes
Момичета,аз влязох само да ви попрочета и да се запиша,че без маймуна като мен за къде? Mr. GreenОт 11,00 имам час при зъболекарката и след това съм пак на линия Peace
Чао и усмивки засега Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 679
Момичета има ли някоя майка  с малко бебче която все още го кърми . Аз още кърмя Вильо  , но се притеснявам, , да не би да навредя на бебчето в тумбака .  Нали при кърмене матката контрахирала .

Моят опит е ако се чувстваш добре, продължавай с кърменето, аз кърмих около месец след като забременях и след това се появи проблем и спрях, но още известно време изцеждах и давах с шише. Имам приятелки които кърмеха до 5-6 месец от бремеността, а друга която кърми в тандем, всичко е много индивидуално, посъветвай се с гинеколога си, той най-добре ще прецени.

# 59
  • Мнения: 183
Вили, и аз като теб бях на прегнил-инжекции през първата бременност, първо по две седмично, след това по една, когато спря кървенето и така до края на третия месец. Но дуфастон и папаверил не съм пила, док ми беше изписала Утрогестан вагинално 3*2 и но-шпа пак в това количество. Сега съм същия случай, без инжекциите, но ако получа пак кървене ще ги прибавя към моята колекция от лекарства.

Као, за съжаление не мога да дам отговор на въпроса ти. По принцип и аз съм чувала, че при кърмене става така, но по-добре се съветвай с наблюдаващия те гинеколог. Смятам, че неговото мнение ще е най-правилно за теб.

Засмяна, успех при зъболекарката и да се върнеш с още по-сияйна усмивка.

Общи условия

Активация на акаунт