Гледате ли "Отечествен фронт"

  • 6 084
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 914
От няколко седмици насам се опитвам да гледам "Отечествен фронт" на Карбовски.
Миналата година ми задържа вниманието  с няколко силни излъчвания, но  напоследък едвам го гледам... дори почвам и след 10-15 минути съм го спряла от досада и най вече от  факта, че не мога да разбера целта на епизода Rolling Eyes

Тази вечер успях да изгледам по голямата част от предаването и какво ми направи впчатление -  разбрах мисълта му -  България става Цингания... и тн, но това което не разбрах е  следното:
 90 годишен дядка участвал във ВСВ, децата му са в Германия, има къща във въпросното село, която е окрадена.. да речем от съседите цигани.

И Карбовски го пита: мъчно ли ти е ,ч е не опази бащината си къща?
 и се започва с "рев и сополи"

какво се очаква от къща, която е необитаема? да се пази от държавата ли? Thinking
при положение, че собственика не живее дори в близост до нея, не се е погрижил да намери наемател или някой , който да е поддържа... какво  се търси? Thinking


друг е въпроса, че след 22 часа нямало полиция! Shocked

# 1
  • Мнения: 34
И какво като е необитаема къщата? Циганите имат право да я разбият и ограбят ли? И не само къщата на дядката, но и на англичаните - видя ли какво представлява след нашествието на циганите? И да - по селата е така. Безнаказано се ограбват къщи, краде се дори когато в тях живеят хора, старци предимно.

# 2
  • Мнения: 7 914
мисълта ми беше, че какво може да се очаква от къща ,която е оставена без надзор? тя дори се руши с течение на време Rolling Eyes да речем , ако е защитена от ограбване Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Според мен има доста голяма разлика от това да се разруши от само себе си и от това да се разграби от цигани. Имотът си е частна собственост, не трябва да се посяга на чуждото!

# 4
  • Мнения: 7 914
Според мен има доста голяма разлика от това да се разруши от само себе си и от това да се разграби от цигани. Имотът си е частна собственост, не трябва да се посяга на чуждото!
така е, но все пак и собственика трябва да полага грижи за имота си Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
От тази къща бяха останали само стените,следващия път ще дадат къщите на хората, които постоянно живеят там.Сигурно ще са в по-добър вид, но покъщината няма да я има.Досега Карбовски все е давал гледната точка на циганите и тежкия им живот, сега за първи път гледам предаване, в което на преден план са българите , а не проблемите на ромите.Не мисля, че беше преднамерено предаването му.

# 6
  • Мнения: 7 914
както карбовски каза, това предаване е апел към държавата... но какво може да направи в този случай държавата? Thinking

# 7
  • Мнения: 264
Много ми харесва това предаване. Винаги когато имам възможност го гледам с удоволствие.

# 8
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Според мен има доста голяма разлика от това да се разруши от само себе си и от това да се разграби от цигани. Имотът си е частна собственост, не трябва да се посяга на чуждото!
така е, но все пак и собственика трябва да полага грижи за имота си Rolling Eyes
Човекът каза, че няколко пъти са му трошили стъклата и той сложил нови 5мм . Бил е там с бабата си/нощували/, когато пак им разбили стъклата и бабата загубила говорът си от страх и от тогава е на легло!! Така, че по-кротко с определенията!!Човекът сам си е направил всичко със собствените си ръце и е живял там, но след случката с бабата са се върнали в градът!!
 На никого да не му се случва!!Защото от тези роми хората са пропищели по селата , а и по градовете!!Няма наказания и е пълна слободия!!Докато не се гласува законът за неприкосновеността на частната собственост, ще е така!! Аз като си живея в жилището, та не ми го разбиха ли??? Да ти имам логиката!!Всеки ден се прибирам със страх как ще си заваря къщата!!! Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 8 109
Да не говорим циганката съседка колко беше нагла и отвратителна Twisted Evil

# 10
  • София
  • Мнения: 8 348
мисълта ми беше, че какво може да се очаква от къща ,която е оставена без надзор? тя дори се руши с течение на време Rolling Eyes да речем , ако е защитена от ограбване Peace

баш защото не гледаш и затова не разбираш
човека си е живял във къщата всяка година през летните месеци
поддържал си я е
грижил се е за имота си
но дори да не става въпрос за него - на много хора им се ограбва имуществото докато са си вкъщи и посред бял ден
и нито полиция, нито държава прави нещо
ето за това иде реч
че циганите, които не внасят и стотинка за данъци и осигуровки имат повече права от средностатистическият българин, спазващ съвестно всички известни му закони

# 11
  • Мнения: 7 914
баш защото не гледаш и затова не разбираш
човека си е живял във къщата всяка година през летните месеци
поддържал си я е
грижил се е за имота си
но дори да не става въпрос за него - на много хора им се ограбва имуществото докато са си вкъщи и посред бял ден
и нито полиция, нито държава прави нещо
ето за това иде реч
че циганите, които не внасят и стотинка за данъци и осигуровки имат повече права от средностатистическият българин, спазващ съвестно всички известни му закони

всичко е в минало време,след това е ходил само то време на време за да се поскара със съседите.. не става въпрос дали цигани или българи крадат, а за това, че когато изоставиш един имот, не може да очакваш да си го намериш непокътнат Rolling Eyes
а и когато съжаляваш, че да речем е окраден един път, два пъти... би трябвало да намериш вариант -  под наем, да плащаш ако щеш на съседите да го надзирават и тн, за да не се загуби...а акто ти е толкова мил и ценен отиди да живееш там и толкова

# 12
  • София
  • Мнения: 8 348
айде де, значи ако отидеш на море,прибереш след две седмици и апартамента ти е разбит и празнен, си си виновен сам, щото не си настанил някой вътре да го пази

сега вече се отплесна да говориш глупости

много ясно, че ще спре да ходи, като му откраднат жиците, акордомана и му кръцнат тока
просто за да имаш представа - възстановяването на подобни щети отива доста над 2-3 хиляди лева

# 13
  • Мнения: 1 526
Гледам го често Карбовски. Засяга винаги наболели, злободневни теми.
Това предване тази седмица много ме жегна, защото и в селото на дядо ми положението е сходно.
Хората ги е страх, баба ми каза че често дава на тез хорица (братята роми, заселили се там през последните 10-15г.) "заеми" от по 2-3 лв., които после "забравя" да си поиска. Както и те "забравят" да върнат. Само да е в добри отношения с тях.
Казват, че РБ е законова държава- закони има но никой не ги спазва, като и тези които прябва да следят за това не го правят.
Затова сме на този хал, от най- малката брънка до най- висшият служител всичко е опорочено.

Звезди, човека очаква да си заключи къщурката на есен и на пролет да я завари както я е оставил  Peace.
Вместо това няма нищо, че дори и кабелите от стените изкормили  ooooh!.
А какъв имидж само ни е тръгнал след огробването и на "английските" къщи. Стегнали ги хората, обзавели ги, отишли си до родинта, а когато се завърнат ще ги чака един тих ужас  Rolling Eyes.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 840
баш защото не гледаш и затова не разбираш
човека си е живял във къщата всяка година през летните месеци
поддържал си я е
грижил се е за имота си
но дори да не става въпрос за него - на много хора им се ограбва имуществото докато са си вкъщи и посред бял ден
и нито полиция, нито държава прави нещо
ето за това иде реч
че циганите, които не внасят и стотинка за данъци и осигуровки имат повече права от средностатистическият българин, спазващ съвестно всички известни му закони

всичко е в минало време,след това е ходил само то време на време за да се поскара със съседите.. не става въпрос дали цигани или българи крадат, а за това, че когато изоставиш един имот, не може да очакваш да си го намериш непокътнат Rolling Eyes
а и когато съжаляваш, че да речем е окраден един път, два пъти... би трябвало да намериш вариант -  под наем, да плащаш ако щеш на съседите да го надзирават и тн, за да не се загуби...а акто ти е толкова мил и ценен отиди да живееш там и толкова
Ти това сериозно ли го мислиш?! Така ли трябва да е според теб? Или е по-правилно да се спазва закона и НИКОЙ ДА НЯМА ПРАВО ДА СТЪПВА ВЪТРЕ БЕЗ ТВОЕ РАЗРЕШЕНИЕ. Според мен трябва всеки дръзнал да влезе в чужда собственост да бъде строго наказван. Да не казвам,че съм "ЗА" ако някой ми влезе в къщата да имам право да го застрелям на място. А да не отварям приказка колко искам циганите да си живеят в гето, отдалечено на десетки километри от града ни и да нямат право да припарват до нас .... както е в Англия, бай дъ уей.

# 15
  • София
  • Мнения: 266
Гледам гледам, и не вярвам на ушите си  Mr. Green Шегувам се, но Карбовски и мен ме дразни понякога, прекалено много преиначава нещата. За онзи Марин- розата, цингото, та му документира цялата циганска история, че и в затвора влезна заради него.... Както и да е де, все тая, но съм съгласна, че понякога доста му се губи логиката на предаването. Но специално за селото съм съгласна с другите, аз също съм за частната собственост да бъде неприкосновена. Това е абсурдно, бяха изтръгнали и жиците!!! А това, аз да си превърна дома в затвор, за да се предпазя от крадци, за мен е абсурдно. Крадците трябва да са в затвора, не аз да си слагам решетки и на сифоните, че да не влезне някой да ме окраде. Абсолютно съм за, да има закон да стрелям срещу неканени гости. Личното ми пространство е неприкосновено, и щом държавата не ми осигурява спокойствие, поне аз да имам правото на такова. Въпреки, че ако се приеме такъв закон сигурно ще станем съвсем като в джунгла. По новините където даваха, за едни дето окрали едни пенсионери за 5 лв, че ги и убили. И после цяло село спи с брадви под леглото. Това е ужас и безумие. Да не говорим, че едни бедни пенсионери как ще се защитят? Или пък, както често се случва, само баба ако е...? Как да се защити? Ми то във всеки момент може някой да влезне и да я уплаши до смърт. Все пак съм за, държавата да прибира на топло тези, които нарушават закона, за назидание на тези, които искат да го нарушат. Трябва да има респект и страх дори от закона, трябва да се замислят преди да тръгнат да убиват за 5лв, или за колкото и да е, да заливат с киселина, да изнасилват. Трябва да се наказват тези изверги, защото луди колкото щеш, то нормален да си ще луднеш в тази държава. Просто държавата никаква я няма в случая, а може да се направи много, за да се предотвратят подобни абсурди. Като начало да се следи за сигурността на гражданите и да се наказват адекватно тези, които не спазват законите. И може би законите да се пренапишат с по-малко вратички. Не съм веща, но съм чувала от юристи, че законите са ни много зле, толкова зле написани, че от всичко може да се измъкнеш с подобни вратички и добър адвокат.

# 16
  • Мнения: 7 914
 
айде де, значи ако отидеш на море,прибереш след две седмици и апартамента ти е разбит и празнен, си си виновен сам, щото не си настанил някой вътре да го пази
а птравиш ли разлика между къща на село и апартамент в града?.. не че има гаранция за градското жилище  Rolling Eyes

Звезди, човека очаква да си заключи къщурката на есен и на пролет да я завари както я е оставил  Peace.
да но аз не искам да повярвам, че съществува все още подобна наивност Rolling Eyes


Според мен трябва всеки дръзнал да влезе в чужда собственост да бъде строго наказван.
да но да говорим тогава за държава, чийто правила важат за всички...


не мога да си обясня, хора, които ежедневно виждат как всеки използва и завзема от другия както може и каквото може пред очите му, да имат идеяли.. че на видите ли къща  в едно порутено село ще си остане недокосната!
 и не само това.. вижте в "нашите деца" темата за удареното дете и как другите родители не вярват на собственото си дете и/или  ги е страх да напишат един донос...

 кое е по страшно ограбена къща или сведи глава, за да не те резне ножа????

и Карбовски тръгва от сведените главички... а не откъде трябва, и всички вече са готови да скачат, че виждат нещо хъм.. сродно ooooh!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 22:48 от звездичка

# 17
  • София
  • Мнения: 266

всъщност ти се възмущаваш, че хората се възмущават??? Естествено, че ще се възмущават, това е най-малкото, което могат да направят. А Карбовски помага в случая, да се даде гласност на проблема и да отправи апел към управляващите. Че вече злоупотребите в държавата добиват извънземни измерения. Или ако не на държавата, то поне на народа, да се вдигне най-накрая срещу тази свободия. Няма идеалисти, има такива, които не искат да продължават да търпят този хал. И не виждам нищо чудно в това, хората да са обидени на всичко ставащо, защото очебийно не трябва да е така и това не е нормално. Все пак сме държава, влезнала в евросъюза, нали претендираме за някаква класа?

# 18
  • Мнения: 7 914
всъщност ти се възмущаваш, че хората се възмущават??? Естествено, че ще се възмущават, това е най-малкото, което могат да направят. А Карбовски помага в случая, да се даде гласност на проблема и да отправи апел към управляващите. Че вече злоупотребите в държавата добиват извънземни измерения. Или ако не на държавата, то поне на народа, да се вдигне най-накрая срещу тази свободия. Няма идеалисти, има такива, които не искат да продължават да търпят този хал. И не виждам нищо чудно в това, хората да са обидени на всичко ставащо, защото очебийно не трябва да е така и това не е нормално. Все пак сме държава, влезнала в евросъюза, нали претендираме за някаква класа?
най малкото или единственото?  Mr. Green
Карбовски показва, ама какво от това.. и показва в нов стил, ама де факто нищо съществено не прави.... Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
айде де, значи ако отидеш на море,прибереш след две седмици и апартамента ти е разбит и празнен, си си виновен сам, щото не си настанил някой вътре да го пази
а птравиш ли разлика между къща на село и апартамент в града?.. не че има гаранция за градското жилище  Rolling Eyes



правя аз
но не смятам, че има значение къде е къщата
моя е, аз съм си дала парите и труда за нея и очаквам като отида след месец или след четири месеца да си е още там
и ако и се е случило нещо да е дело на природата, а не на комшията
тогава вече няма да имам право да се оплаквам

защото те четох внимателно и от думите ти излиза, че след като имам наглостта да ходя твърде рядко в собствената си къща на село, значи е правилно разни цигани да се самообслужват с покъщината и жиците ми

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Гледам го почти всеки път. Харесва ми предаването. А относно последното - нямам думи. Направо не можех да си намеря място от яд. С тия цигани няма оправия. Те са направо невменяеми. И да има полиция все тая. Като хванат някой циганин за кражба, той не се трогва много, защото в ареста и затвора му е идеално - на топло е, има си осигурена храна, баня и т.н.
И лошото е, че откакто се навъдиха тия организации дето им защитават правата нещата станаха много по-лоши. Как пък не се намери някой да им разяснява задълженията...
Аз съм много против тази интеграция дето постоянно я натрапват. Аз съм имала съседи цигани, които си бяха като всяко статистическо българско семейство. Как някои се интегрират и сами, а другите все чакат някой да им дава и не спазват никакви правила и закони в тая държава?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 840
Много се извинявам, че ще го кажа, ама не допусках, че има хора, които мислят като Звездичка.
Още малко и ще оправдае циганите /в случая/, че са ограбили къщата на стареца.
Незнам ако ти се случи това на теб, Звездичке /не ти го пожелава, разбира се/, дали няма да пуснеш тема "Помооощ,цигани ограбиха къщурката ми на село", и дали, аджеба, ще обвиниш себе си, че не си я опазила къщата, ами си отишла да живееш в друг град щото така се е наложило.

# 22
  • Мнения: 7 914
явно не се изразявам ясно, ще опитам пак:

 -  човек, притежаваш имота, не го оставя само държавата да му го пази, измисля си и той варианти за опазване...
 -  не оправдавам крадците -  независимо дали са българи или цигани.. обвинявам беззаконието, което ги поддържа


.... аджеба, ще обвиниш себе си, че не си я опазила къщата, ами си отишла да живееш в друг град щото така се е наложило.
предимно себе си , ако няма законост в държавата и при положение, че познавам съответната държава на базата родна  Flutter къщата ще я продам, а не да я стискам, за да я ограбятbowuu



и кое повече боли, че е ограбена или че е ограбена от цигани? Thinking



мога да кажа, кое ме потресе в този епизод на "Отечествен фронт" -  това беше разказа на съседката, чийто агнета са откраднити -  как е нямало полиция след 22 часа и как на явни следи , е казано, че няма никакви улики! това е трагичното, а не на дядката къщата, която е лятна вила... продължавайте да дъвкате имотите, а хората... е, те нали са в къщи, при това неокрадени ooooh!те са много добре ooooh! ooooh! ooooh!

# 23
  • София
  • Мнения: 8 348
явно не се изразявам ясно, ще опитам пак:

 -  човек, притежаваш имота, не го оставя само държавата да му го пази, измисля си и той варианти за опазване...
 -  не оправдавам крадците -  независимо дали са българи или цигани.. обвинявам беззаконието, което ги поддържа


.... аджеба, ще обвиниш себе си, че не си я опазила къщата, ами си отишла да живееш в друг град щото така се е наложило.
предимно себе си , ако няма законост в държавата и при положение, че познавам съответната държава на базата родна  Flutter къщата ще я продам, а не да я стискам, за да я ограбятbowuu



и кое повече боли, че е ограбена или че е ограбена от цигани? Thinking



мога да кажа, кое ме потресе в този епизод на "Отечествен фронт" -  това беше разказа на съседката, чийто агнета са откраднити -  как е нямало полиция след 22 часа и как на явни следи , е казано, че няма никакви улики! това е трагичното, а не на дядката къщата, която е лятна вила... продължавайте да дъвкате имотите, а хората... е, те нали са в къщи, при това неокрадени ooooh!те са много добре ooooh! ooooh! ooooh!


я да видим поред
какво означава държавата да ти пази къщата
като си има ограда, врата и прозорци и всичките са заключени, какво повече трябва да направиш - да я бронираш ли

значи щом някой е имал наглостта да си построи, ремонтира или просто купи лятна къща, е съвсем редно да ме се разруши собствеността

хората, които не са си в къщи заслужават да бъдат ограбени - не ги е срам, как може да си оставят имотите значи

когато има престъпление не е решението продажба, а полиция вършеща си работата, а не вдигаща рамене и казваща - ами ние какво можем да направим - абсолютни глупости, къде е казано, че щом си собственик и си ис платил данъците, значи закона защитава собствеността ти

човек непритежаващ крави или овце, или кокошки не е заслужил полицейска закрила - нагли хора бе

честно, не смятах, че някой е в състояние да напише чак толкова глупости
изумена съм

# 24
  • Мнения: 7 914
я да видим поред
какво означава държавата да ти пази къщата
като си има ограда, врата и прозорци и всичките са заключени, какво повече трябва да направиш - да я бронираш ли
щом ключалките не действат достатъчно ефективно, все трябва да се измисли нещо друго или да се остави да се доокраде -  друга опция,  аз не виждам-  а ти?


когато има престъпление не е решението продажба, а полиция вършеща си работата, а не вдигаща рамене и казваща - ами ние какво можем да направим - абсолютни глупости, къде е казано, че щом си собственик и си ис платил данъците, значи закона защитава собствеността ти


именно, сама си го написала

човек непритежаващ крави или овце, или кокошки не е заслужил полицейска закрила - нагли хора бе
за човека в селото няма полицейска закрила, но на този неживеещ там е задължително ли? Mr. Green
ааа той вика тв , понеже вече е гражданин с по модерни разбирания Joy


честно, не смятах, че някой е в състояние да напише чак толкова глупости
изумена съм
да не мислиш, че очаквам някой гледащ само в една посока, да се сети, че има и друга Mr. Green



хайде, поспорих си днес достатъчно.. ще видим другата събота как ще е  Whistling

# 25
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Звездичке , знаеш ли че навсякъде е така по селата?????? Хората ги ограбват, спейки в къщите си! Да не ти се случва, щото ще запееш друга песен!!!Твоето мислене , направо ме изумява! newsm78Според тебе, само защото имам 2-3 имота трябва да продам някои от тях, само защото не мога да съм във всичките едновременно и не мога да ги охранявам!!!
Ти да не си в някоя ромска организация за  защита на правата им, а не за задълженията ????? ooooh!

# 26
  • Мнения: 7 914
Звездичке , знаеш ли че навсякъде е така по селата?????? Хората ги ограбват, спейки в къщите си! Да не ти се случва, щото ще запееш друга песен!!!Твоето мислене , направо ме изумява! newsm78Според тебе, само защото имам 2-3 имота трябва да продам някои от тях, само защото не мога да съм във всичките едновременно и не мога да ги охранявам!!!
Ти да не си в някоя ромска организация за  защита на правата им, а не за задълженията ????? ooooh!
говоря за полуизоставени къщи, ако не си прочела темата да ти подчертая..
 и да, продай ги, за да можеш да живееш спокойно, а не постоянно да си съсипваш живота, че ти крадат къщата...

и кое повече боли, че е ограбена или че е ограбена от цигани? Thinking
Ти да не си в някоя ромска организация за  защита на правата им, а не за задълженията ????? ooooh!
Mr. Green




# 27
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Ами като никой не иска да я купи, защото са със комшии роми, кво прайиш??
Вероятно им я подарявам! newsm78 #2gunfire

# 28
  • Мнения: 7 914
Ами като никой не иска да я купи, защото са със комшии роми, кво прайиш??
Вероятно им я подарявам! newsm78 #2gunfire
ами.. ами... ами...трупай както и каквото искаш, в крайна сметка всеки сам си живее живота и си избира как

 хайде да оставим дискусията за другата събота, че тъпчем все на едно и също място Whistling

# 29
  • Мнения: 184
В събота излезе тази статия, която допълва филма на Карбовски:
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3335& … =5&id=0001101

# 30
  • Мнения: 421
е няма такава долна ,гадна,циганска наглост #2gunfire #2gunfire #2gunfire е после ми викат и ме учат /и децата ми/ да не бъдем расисти.то какво друго да о4акваш ,то е закърмено с гадостта в себе си..е какъв да стане като порасне?? и като няма държава/законожа и всяква/ей на гледай циганска наглост

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 840
В събота излезе тази статия, която допълва филма на Карбовски:
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3335& … =5&id=0001101

 Sad
Направо да се извиним, че дишаме  Tired

# 32
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Мъка-а-а-а-а,    пази ни Господи!!! Praynig

# 33
  • Мнения: 4 841
Вчера видях анонса, че следващата събота ще е продължение на темата от същото село.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 430
Вчера видях анонса, че следващата събота ще е продължение на темата от същото село.
Село Мечка, Плевенско.
Малко подробности и факти и от мен:
намира се близо до друго село Коиловци.Преди няколко години въпросното село Коиловци,точно за 1 нощ изсели всички цигани от селото.Тук ще подчертая дебело:Не призовавам към расистки изяви и изказвания.Та въпросното село Коиловци беше "пропищяло" именно от набезите на въпросните роми,към които все ни призовават да сме толерантни.Но там има доста млади хора действаха организирано и ги изселиха.Не,че с тази саморазправа ще се решат нещата.
Просто държавата трябва да е държава и да си е на мястото.А не да бъде мащеха за едни и майка за други.
 Тъжно е,много е тъжно.
Винаги съм се чудила по филмите,как отива цяло семейство на фамилната си къща и там всичко си е цяло целеничко.Недокоснато,не окрадено и най-вече неопорочено.
И ето виждате ли каква ни е нагласата,чудим се на неща,които трябва да са ни по право.Които именно тази държавица ,трябва да ни подсигури.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 430
Цитат
а птравиш ли разлика между къща на село и апартамент в града?.. не че има гаранция за градското жилище 


Да  правиме едната е на село,другата в града!До тук с разликата

Ето и приликата
 И двете са чужда собственост,независимо от локализацията.

# 36
  • Мнения: 7 914
Madam Stasita
 цяла тема това обяснявам, но няма кой да ме разбере( да речем не мога да се изразя правилно)...държавата не на място си като институция и е факт,че саморазправата и отмъщението са много по разспространени отколкото използването на полицията и правните институция.
 държавата е в основата им, включителни и на зараждащият се расизъм и че хората са по склонни да се нахвърлят върху съседа/по слабия( да речем цигани и тн) отколкото към държавата, понеже са безсилни...затова още в началото на темата се опитах да обясня, че трябва сам да си помогнеш, иначе си оставен на произвола и докато за една къща на село( в която не живееш)не си струва да си хабиш нервите и живота,има много по лошо положение -  да  ти крадат овцете под носа, а полицията да е във вечерна почивка ooooh!
но всички скочиха, понеже се опитвам да обясня, че трупането на имоти, съпроводено с болката от кражбата, разрушението и тн не е по ценно от човешкия живот и спокойствие

и сега се възмущаваме за една къща... а де факто България е разграбена  -  за съжаление всичко се върти около"силния" на момента

# 37
  • София
  • Мнения: 8 348
може би не те разбираме, не защото не се опитваме, а защото това, което обясняваш е лишено от всякакъв смисъл
всеки гражданин на тази държава има правото да избере дали ще влага парите, енергията и емоциите си за имот, кола, овца или каквото там си пожелае
за мен къщата на село е ценна толкова, колкото за комшията овцата
защото съм пораснала там и имам много спомени
защото детето ми е пораснало там и там го пращам далеч от мръсотията в София за лятото
и не на последно място, защото съм направила там нещо което ми харесва, вложила съм труда и парите си, тук нямам място за този простор
айде пак пробвай да омаловажиш всичко това с обясненията си

и ми обясни пак, защо е редно да бъда ограбена
моля те

# 38
  • Мнения: 7 914
айде пак пробвай да омаловажиш всичко това с обясненията си

моля те

ти още ли очакваш две успоредни прави да се пресекат Joy

# 39
Да оставам на предаването , Карбовски знае как да стигне до  сърцата  на хората с добре подбрани  теми .

# 40
  • София
  • Мнения: 2 430
Madam Stasita
 цяла тема това обяснявам, но няма кой да ме разбере( да речем не мога да се изразя правилно)...държавата не на място си като институция и е факт,че саморазправата и отмъщението са много по разспространени отколкото използването на полицията и правните институция.
 държавата е в основата им, включителни и на зараждащият се расизъм и че хората са по склонни да се нахвърлят върху съседа/по слабия( да речем цигани и тн) отколкото към държавата, понеже са безсилни...затова още в началото на темата се опитах да обясня, че трябва сам да си помогнеш, иначе си оставен на произвола и докато за една къща на село( в която не живееш)не си струва да си хабиш нервите и живота,има много по лошо положение -  да  ти крадат овцете под носа, а полицията да е във вечерна почивка ooooh!
но всички скочиха, понеже се опитвам да обясня, че трупането на имоти, съпроводено с болката от кражбата, разрушението и тн не е по ценно от човешкия живот и спокойствие

и сега се възмущаваме за една къща... а де факто България е разграбена  -  за съжаление всичко се върти около"силния" на момента
звездичке,не те нападам.Аз също писах в първият си пост,че държавата трябва да е държава и да си е на мястото.Докато всички бездействат и има такова безхаберие,ще има и кражби,корупция и силните на деня.И тук нямам в предвид само циганите,а всички които си мислят,че са недосегаеми.
  Примера с къщата на село и апартамента в никакъв случай не е нападане.Просто ми е тъжно и ума не може да ми го побере,с чия съвест и акъл влизаш в чужд имот и опорочаваш всичко.
 Развълнувана съм,защото преди години изпитахме подобно нещо на собственият си гръб.Остава само гадното чувство,не за кражбата,а че са нахлули в спомените ти,опорочили са или са окрадени неща принципно без стойност,но за теб са скъп спомен.Че нечии чужди и мръсни ръце са пипали твоите спомени.
  А някой спомня ли си случката пак в Плевенско,с.Обнова,когато циганка и синът и бяха нахлули пак да крадат селска къща.За добро или зло къщичката беше на учител по физика.Човекът беше вдигнал ръце от набезите на тези цигани и беше направил самоделна бомба.
И така в един обикновен ден циганите пак влизат и бомбата гръмва в ръцете на циганката.Даваха я от болницата,"горката" жива да я ожалиш ,влязла да се "скрие от дъжда" в чужда къща и бомбата хей така гръмнала.
  Горкият учител беше следствен ,беше повдигнато някакво обвинение,за развоя на нещата нищо повече не знам.
 И пак стигаме до абсурдността ,държавата да ти е мащеха

# 41
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Madam Stasita ,  много си права!! Не мога да разбера логиката на някои, че за да имам спокойстие, трябва да нямам нищо!! И сънят ми ще е спокоен и ще съм много "радостна"!! Ами понеже  може някой да ме нападне и на улицата , за да ме ограби,да си ходя гола!! Joy За да не ги предизвикам!!!!Ще ги дрункаме братята роми и ще гледаме да не ги предизвикваме и дразним!!! Peace

# 42
  • Мнения: 7 914
Madam Stasita
 точно твоя пост не го приемам за нападка, камо ли срещу мен Rolling Eyes предполагам и не трябва
и ние сме претърпявали кражба, и именно затова знам, че в лицето на държавата не може да се очаква защита...и затова смятам, че човек трябва да поеме нещата в свои ръце..
дразня, че  именно държавата е в основата на междурасовия конфликт и  саморазправата( дори и физическа), и докато за "мутрите" има страх, към цигани и тн има злоба... а де факто тя е породена от беззаконието...


но повечето скачат пълни с омраза към циганите( дори не точно към крадците, а към циганите), и за летните си къщи и не искат да видят , че са пионки в ръцете на "силните за деня"

как да е Tired  наистина немисля да се обяснявам, повече, ако темата не излезе по далеч от "вилната зона"

# 43
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Не мисля, че сме пионки в нечии ръце, пък било то силни или не! Дразня се, че монетата има само една страна за някои!Ние трябва сами да се пазим,  да не предизвикваме никой и да си кротуваме , като ни бият, ограбват, крадат и т.н.!!Искам като си оставя нещо някъде-да си го намеря там!!Искам контролите в автобусите да не подминават ромите, искам да си плащат данъците и те и за всички да има ясни правила! Не искам да живея под обсада!/Апропо-да сте виждали циганин да копае нива?/ newsm78

# 44
  • Мнения: 421
Madam Stasita
 точно твоя пост не го приемам за нападка, камо ли срещу мен Rolling Eyes предполагам и не трябва
и ние сме претърпявали кражба, и именно затова знам, че в лицето на държавата не може да се очаква защита...и затова смятам, че човек трябва да поеме нещата в свои ръце..
дразня, че  именно държавата е в основата на междурасовия конфликт и  саморазправата( дори и физическа), и докато за "мутрите" има страх, към цигани и тн има злоба... а де факто тя е породена от беззаконието...


но повечето скачат пълни с омраза към циганите( дори не точно към крадците, а към циганите), и за летните си къщи и не искат да видят , че са пионки в ръцете на "силните за деня"

как да е Tired  наистина немисля да се обяснявам, повече, ако темата не излезе по далеч от "вилната зона"

трудно ли обясняваш ...трудно ли те разбрах Rolling Eyes баси

# 45
  • София
  • Мнения: 8 348
не излезе от вилната зона, защото я закопа там под черешата, с обяснения за овце и боржуазия, затворила парите си във вили

ако искаше да си говорим за държава и цигани, да беше се насочила към тях

аз не мразя циганите по подразбиране, даже напротив
най-съвестният човек, оправял някога въпросната ми селска къща е Сашо циганина, взима не прекалено скъпо, работи съвестно, не очаква да го и храниш и си чисти преди да си тръгне
а ако недай боже си на зор, ще си вземе от почивката, за да ти свърши работата
синът ми си играе от години с внучката му и не съм си и помисляла нещо лошо за тях

ама пък се притеснявам за баба ми, живееща именно сред цигани за мразене
ако си спомняте имаше миналата година случай с циганин убил детето на приятелката си във видинско село
е баш в съседната на баба ми къща е станало
та ако ще те трогна - на нея са и откраднали две кози
и не иска да дойде да живее в София, че да сме спокойни за нея
как да се опазим сами в случая, а

# 46
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Питай Звездичка! Тя за всичко има отговор!Как  да се пазим, как да не ги предизвикваме ромите и т.н. Peace

# 47
  • Мнения: 7 914
viks76 , possessed , didiela

момичета, говоря от началото на темата за необитаемите къщки.... които се имат за вила,ама се ходи там за седмица две -  че когато е постоянно обирана не си  струва, да се тровят нерви и да се тормози човек, понеже ако сам не си помогне, то държавата в състоянието, което е няма да направи нищо!!!!!!

а вие почвате -  баба ми, дядо ми, апартамента ми.. и децаостана да намесите!!!!

толкова ли не можете да разберете или си пеете вашата песен ... както казах две успоредни определено не се пресичат! в крайна сметка си е ваша работа... плюйте си по циганите, оплаквайте си къщите...и се обаждайте на телевизията...щом това ви доставя удоволетворение!

моля, продължавайте да се жалвате ... но аз спирам по проста причина , че и 732782365278 страници да стане темата, ще е все тази -  изложих си точката на виждане, който разбрал разбрал, никой не принуждавам да  застане на моята позиция!

# 48
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Крайно време  беше да  спреш  да гледаш от Ромският ъгъл! Mr. Green

# 49
  • Мнения: 421
Крайно време  беше да  спреш  да гледаш от Ромският ъгъл! Mr. Green

да да Peace

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 31
от много време гледам предаванията на Мартин Карбовски и много го харесвам.Казва нещата с истинските им имена,дори с риск да прозвучи цинично.Винаги  провокира събеседниците си да говорят какво чувстват,а не само за това какво им се е случило.

# 51
  • у дома
  • Мнения: 965
Звездичка, не издържах да ти прочета всички мнения - гледах предаването и сега го  гледам. Плача с тези хора, които могат да са моята или твоята баба!
"Живот няма тука вече"...

# 52
  • Мнения: 372
Плаках и аз.
От сълзи полза няма, обаче, сами си направихме животът такъв. "Предаде се тоз народ". Не гласуваме, защото не виждаме смисъл, не протестираме с-у даването на мандати на ДПС, толерираме разграбването на България, подкрепяме тотално сбъркания етнически модел и тайничко си псуваме вкъщи.
А възрастните хора, гласуват заради носталгията и не можем да ги виним.
Грабят ни къщите, грабят ни живота, грабят ни душите. И именно държавата е тази, която трябва да защити имотите на хората и спокойствието им. Полицията да защитава а съдът да съди.

# 53
  • Мнения: 372
И не става върос просто за кражба, според мен хората отдавна са преживели разбитата стена и прибраните кокошки. Тук тормозът е системен, хората вече няма какво до губят. Излязоха и разказаха всичко, дори да знаят, че ще им отмъстят, че ще ги бият и убиват.
И както казаха, гадните цигански кърлежи "Докажи го де!"

# 54
  • Мнения: 7 914
Звездичка, не издържах да ти прочета всички мнения - гледах предаването и сега го  гледам. Плача с тези хора, които могат да са моята или твоята баба!

никой не те е и молил, нали? ooooh!

какви сте едностранногледащи/разбиращи хора!!! всичко за вас черно ибяло ли е? Tired



за днешния епизод какво мога да кажа? ужасяващ!!!!разтърсващ и сърцераздирателен - какво мога да кажа повече
това е трагедия, за която във всеки един пост говоря, че си заслужава човек да се бори за това, а не за двете тухли...! за човешкия живот и спокойствие... -  никой няма право да живее така, камо ли хора, плащали данъци, работили за тази държава

е да ви питам пак, щом полицията/ държавата позволява това беззаконие, щом за държавата човешкия живот и спокойствие означава толкова малко... за една празна къща ли ще се погрижи?????

 ето пак се набляга на саморазправата, на страха и на расизма... но това е на толкова долен слой... всичко се ръководи отгоре и докато някой се гуши с подкупи и тн... обикновенните хора се озлобяват и страдт и най вече се намират в безизходица! това е истината, за която говорех отначалото...


Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 20:44 от звездичка

# 55
  • Мнения: 7 914
искам да кажа нещо за Карбовски -  smile3501  пред целия замисъл...
сега ми стана ясно за какво  е направил предишните епизоди, като например  за циганина,който отиде при любовницата си в града...
показва, че има и такива и такива цигани... точно както и такива и такива хора Peace
развива проблема от "а" дано да стигне до"я" Peace


# 56
  • Мнения: 372
Не сме едностранногледащи, Звездичка, но не е само до манипулираното от горе. Да факт е, но е така, защото може да бъде направено. Защо не манипулират мен, защо не купуват моя глас, защо не ме държат мен в мизерията и колибките, защо не лишават мен от образование?! Проблемът на тези хора е, че нямат своя държава, нямат корени, нямат история. да, родени са тук, български граждани са, но на страната и народа гледат само като на средство за оцеляване. Какво могат да източат, кого да излъжат, да откраднат. За тава се превръщат в средство за манипулация, но и когато не са били такова, те пак са си същите. Сега просто това е по-толерирано, по-лесноосъществимо, някакси по-логично.

И докато продължават да ми взимат солидна сума от заплатата, за да им се изплащат социални помощи, еднократни помощи, безплатни лечения в болниците, безплатен ток в Столипиново, и др и други блага, а аз ще се моля децата ми да са здрави и да не се налага да стигаме до болницата, в която ще ни оберат и доразболеят, а на бабата от с. Мечка ще и опират нож в гърлото за 15 лева и тя ще хваща последния си път по жилетчица към морето ще ги мразя както мразя и тези, които се възползваха от тях. От неграмотността им, от сиромащината им и от алчността им.

А за държавата това е политика от 20 години насам. И ако продължим да го позволяваме те ще продъжан да то правят.

# 57
  • Мнения: 7 914
Lia
 добре да речем ти си изключение, но кажи не си ли виждала в ежедневието сикак хора си премълчават, за да не разсърдят някой си там, не си ли виждала хора да се карат на опашка за реда си, по простата причина , че няма установен ред...не си ли виждала никога около себе си страха от"мутрите"... ми то си е едно и също, само степента е рзлична.. тъжно и гротесно е Sad

И докато продължават да ми взимат солидна сума от заплатата, за да им се изплащат социални помощи, еднократни помощи, безплатни лечения в болниците, безплатен ток в Столипиново, и др и други блага, а аз ще се моля децата ми да са здрави и да не се налага да стигаме до болницата, в която ще ни оберат и доразболеят, а на бабата от с. Мечка ще и опират нож в гърлото за 15 лева и тя ще хваща последния си път по жилетчица към морето ще ги мразя както мразя и тези, които се възползваха от тях. От неграмотността им, от сиромащината им и от алчността им.

според мен въпроса не е  в социалните, понеже всеки има право на нормален живот.. проблема е в законите и за кого важат те!
кой се толерира от държавата и кой не.. пак допираме до "силния на деня" Rolling Eyes

# 58
  • София
  • Мнения: 8 348
какво значи всеки има право на нормален живот
живот с изкараните от него с труд пари или живот нормален, но за чужда сметка
кой ще ме осави мен да се нанеса в празна къща насред центъра на София
кой ще ме остави да ползвам с години ток без да платя и стотинка
или ще ми дава социални помощи с повод и без повод, само и само да му се махна от главата
или ще ме остави да пътувам в градския транспорт без билет


вярно е, че има и такива и онакива цигани, познавам и от двата вида
въпроса е, че онакивата се толерират и всичко им е разрешено

и тук карбовски е прав, изнася им да е така, за да могат да се възползват от тях когато има нужда

# 59
  • Мнения: 372
Разбира се, че съм го виждала и го осъждам, но съгласи се, че и ние сами оставихми тези неща без последствия. Ние не се борихме за законите си, за да важат да всички, ние сами започнахме да гледаме само пред носа си. И когато някой се страхуваще от "онзи някой там" цъкахме с език и се назявахме да не ни се случи. Когато мутрине биеха, се криехме, когато взимаха на хората малкия бизнес се правехме , че ни вижзаме. И ако въпросните цигани, в случая, бяха усетили нашето недоволство от това което се предоставя на тях, от това, че са манипулирани и използвани щяха ли да си го позволяват всичко това? Щяха ли така да се възползват и да грабят с пълни шепи?
А все повече закони има в тяхна полза. Защото мен няма да ме подкрепят като дескриминирана, когато по закон държавата ме оставя да гледм детето си с 220лв. и ми прекратяват обезщетението, ако не си намеря работа 1 година.

За съжаление, все по-често виждам това, за което говориш ти, и то това си е май национална черта. Всеки дърпа към себе си, все по- често ми се случва да видя, как хора се чувстав добре когато прецакат някого ей така на дребно, за нещо малко. Например да минеш с 1 място по-напред в опашката. А какво остава за големите неща......

# 60
  • Мнения: 7 914
possessed

 държавата ( не само в лицето на БГ) винаги, ще толерира подобни хора... за съжаление -  за това никой не е намерил разрешение , няма и да се намери Rolling Eyes
вярно е, че има и такива и онакива цигани, познавам и от двата вида
въпроса е, че онакивата се толерират и всичко им е разрешено

и тук карбовски е прав, изнася им да е така, за да могат да се възползват от тях когато има нужда
не само цигани, а и хора Tired


Lia
Разбира се, че съм го виждала и го осъждам, но съгласи се, че и ние сами оставихми тези неща без последствия. Ние не се борихме за законите си, за да важат да всички, ние сами започнахме да гледаме само пред носа си. И когато някой се страхуваще от "онзи някой там" цъкахме с език и се назявахме да не ни се случи. Когато мутрине биеха, се криехме, когато взимаха на хората малкия бизнес се правехме , че ни вижзаме. И ако въпросните цигани, в случая, бяха усетили нашето недоволство от това което се предоставя на тях, от това, че са манипулирани и използвани щяха ли да си го позволяват всичко това? Щяха ли така да се възползват и да грабят с пълни шепи?
страхотен пост... но човек в даден момент се чувства, толкова малък и нищожен.. безсилен да се бори срещу течението и се затваря в черупката си -  важното е  на мен да ми е добре, не ме интересува какво става около мен ( както и нека да си уредя апартамента, а боклука мога да го метна през тересата, какво ме интересува градинка пред стълбището или улицата...)

За съжаление, все по-често виждам това, за което говориш ти, и то това си е май национална черта. Всеки дърпа към себе си, все по- често ми се случва да видя, как хора се чувстав добре когато прецакат някого ей така на дребно, за нещо малко. Например да минеш с 1 място по-напред в опашката. А какво остава за големите неща......
това е защото омразата се събира подобно на снежна топка пусната от върха на планина... накрая вече е толкова голяма, че  мачка всичко без спирачки....тъжно Sad


# 61
  • Мнения: 372
Ами то май не е и до омраза, че тази ни черта датира от доста отдавна, преди робството,/ да не се оправдаем, че е следствие от него/ просто в последните 20години я проявяваме и за дребнте неща. Но тази тема е друга, голяма и болезнена поне за мен.

И за черупките си права, колкото и да не ме се иска е така.  Но това пак не променя нетърпимостта ми към всичко случващо се и силно се надявам, че когато на всеки му дойде времето ще излезе вън от нея, за да защити собсвеното си достойнство и съвест, ако му е останала такава.

# 62
  • Мнения: 7 914
Ами то май не е и до омраза, че тази ни черта датира от доста отдавна, преди робството,/ да не се оправдаем, че е следствие от него/ просто в последните 20години я проявяваме и за дребнте неща. Но тази тема е друга, голяма и болезнена поне за мен.

И за черупките си права, колкото и да не ме се иска е така.  Но това пак не променя нетърпимостта ми към всичко случващо се и силно се надявам, че когато на всеки му дойде времето ще излезе вън от нея, за да защити собсвеното си достойнство и съвест, ако му е останала такава.

именно топката става все по голяма и все по смачкваща Rolling Eyes


много се надявам и аз, нещата да се променят Praynig

# 63
  • Мнения: 7 914
пускам линковете на днешния "Отечествен фронт" -  с. Мечка
 нека повече хора го гледат, защо наистина е срамота да съществуват подобни ситуации, да не говорим и в една Европейска страна


http://nl.youtube.com/watch?v=dYq2xf7PfW8

http://nl.youtube.com/watch?v=7Q6k9DGPp7g

http://nl.youtube.com/watch?v=iY2JVqqZGX0

http://nl.youtube.com/watch?v=oo51-sXwots

http://nl.youtube.com/watch?v=E660WXJkiew

# 64
  • Мнения: 1 099
Гледала съм тоша предаване няколко пъти и се отвратих!
В един епизод представяха как двама съседи (и двамата заклети пияници на по 65), в еди кое си село, се карат. Спора им беше стигнал до там, че единия отрязъл половината полови органи на съсед си. След това Карбовски поиска потърпевшия да ПОКАЖЕ как функционира отделителната му система след случая. При което оня си сваля гащите и показва пликчето,в което му се събира урината....

Следващ опит с Карбовски- този път епизод за наркотиците. Старателно обясни човека едва ли не откъде мога да се снабдя с хероин..... После с голямо разбиране и любопитсво, ни запозна с две закоравели херци и нагледно показа КАК се приготвя дозата. Превключих в момента, когато тръгна да се боде в корема....

И тези сцени се излъчват в 7 вечерта в събота, когато повечето деца са пред телевизора.......
Незнам как никой не му налага цензура. За мен е недопустимо по ефирен канал да се пускат такива неща!!! Хубаво, иска да представя наболели проблеми, но трябва да има някакви граници.
Можеше да покаже как се пуши трева, което е много по- разпространено, а не как се друсат пътници........

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Това за наркотиците беше много поучително. Ако децата ми бяха тийнове щяха да ги извикам да го гледат. Това е живата картина за наркотиците и не виждам защо трябва да се крие. По-добре тийновете да знаят как живеят наркоманите, отколкото да се изживяват като интелектуалци, имащи нужда от малко издигане. Те и без това се мислят за  безсмъртни и едно такова грозно отрезвяване би им дошло добре.

# 66
  • Мнения: 421
Това за наркотиците беше много поучително. Ако децата ми бяха тийнове щяха да ги извикам да го гледат. Това е живата картина за наркотиците и не виждам защо трябва да се крие. По-добре тийновете да знаят как живеят наркоманите, отколкото да се изживяват като интелектуалци, имащи нужда от малко издигане. Те и без това се мислят за  безсмъртни и едно такова грозно отрезвяване би им дошло добре.

и аз така мисля,показва истината такава каквато е .може и брутално да изглежда,но ако не е той, все още щяха да продължават издевателствата в един дом за сираци/ако си спомняте/.стига вече цензура за гадостите в тая държава,пък барем нещо се промени в тая държава/за добро/ Peace

# 67
  • София
  • Мнения: 8 348
прекалява с патоса Карбовски, но определено прави интересни предавания по теми, с които или никой не се занимава или никой не разглежда истински
няма едно от предаванията, което да не ми е било интересно, гадно, смешно или някакво друго чуство - да гледам
което значи, че е постигнал целта си

# 68
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Боже, колко мъка има по този свят! Пази ни майките, бабите и дядовците! Praynig

# 69
  • Мнения: 44
Може на някои хора да се сторят крайни предаванията на Карбовски, но реално това е живота. И ми е ужасно, когато гледам напудрени новини и пълно лицемерие около нас. И това го казвам с болка, защото не искам да виждам това, но не мога и да избягам от него. Какво мога да направя - да реагирам, да се бунтувам и да възпитавам децата си да имат изразена гражданска позиция. Да са непримирими към простотията. Болно ми е когато синът ми гледа тези предавания на компютъра си от чужбина и плаче и преживява всичко това. И се ядосва и пита: кога ще се възпротивим всички заедно? Аз не знам дали ще съм жива и ще видя единомислие и реакция в повечето хора  срещу несправедливостта.А вие?

# 70
  • Мнения: 372
Trevichko, сигурна ли си дали искаш да чуеш отговорът на въпроса си? Аз лично за себе си ще ти кажа, че се възпротивявам във всеки удобен случяй, но за да се обединят хората трябва някой който да ги обедини, трябва им идол, лидер. Скоро не виждам кой ще е в състояние да изкара хората от домовете им.
А синът ти в знак на протест е заминал за Германия?!

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Дааа, много обичам така - някой си седи на топло в чужбинския си хол, хладилникът му е пълен и го избива на патриотизъм и се чуди на хората в милата си рОдина защо не са на улицата. И аз мога така от няколко хиляди километра да давам акъл за протести и революции.

# 72
  • ES
  • Мнения: 2 172
Хайде сега да не се обиждаме на патриотизъм. Да живееш и оцелееш извън родината си не е по-малка  борба. Само, че аз не виждам хората, избрали да останат в БГ да се борят. А пътят за навън е отворен за всички, който му стиска...

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бе! Хайде, сега хъшовски истории! Пътят за връщане и борба също е открит. Но като гледам на никого не му стиска да се върне в Родината и да протестира на площада, а само дава квалификации как хората в България не се борели. Моля, да заповядат и да изпълнят на практика съветите си! Аз на хората в Германия акъл не давам как и за какво да се борят, затова и не искам някой емигрант оттам да ми дава акъл аз какво да правя тук. Живеещият "там" не е по-можещ и знаещ от живеещият "тук". По-скоро "там" си натиска парцалите като всеки емигрант да не го изритат от работа. Тук доматите не ги ядем с колците, че хич да не знаем кое как е.

# 74
  • ES
  • Мнения: 2 172
Като излезеш за малко, па макар и емигрант, се чувстваш повече човек, отколкото в собствената си държава. И коагто поживееш и видиш, какви са отношенията на хората извън БГ, спокойствието и реда, който осигурява държавата, започват да ти се виждат абсурдни нещата, които се случват в БГ, в случая темата която засяга Карбовски.

Много хора се върнаха  в БГ да осъществят идеите си, това, което са видели и научили навън,но факт е, че в БГ всичко се опорочава, висчко е много трудно и подчинено на други закони, но не и на нормалните природните и човешките.

Andariel, ти нещо специално ли имаш към хората емигрирали в Германия?!

# 75
  • Мнения: 372
Gery_to, не разбирам в какво искаш да ни убедиш. Колко е трудно навън или колко е по-добре? Защото тук в България сме може би емигранти в собствената си държава. Но не ни помага, когато някой от вън ми казва как не се боря да променя нещата, а той не е направил нищо за дъ бъде животът в БГ по-добър.

И междудругото, ще гласуваш ли в Испания??

# 76
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ако посолството осигури пунктове за гласуване бих гласувала, но да не забравяме, че и посолството е част от бг държава в чужбина, така, че реда и организацията са му меко казано чужди. И кажи ми за кой да гласувам? От Испания съм гласувала повече от колкото в БГ, повярвай ми!

# 77
  • София
  • Мнения: 62 595
Герито,

Нямам нищо против които и да са емигранти, ако ще да са в Занзибар. Но хайде, всяка жаба да си знае гьола. Ти като си емигрирала си отишла наготово - чисто и подредено, със спазващо се законодателство. Защо не остана тук да се бориш, а? Щом си излязла извън България нямаш морално право да даваш акъл кое как да става, защото не идваш ти на площада да протестираш, а си седиш на топло, чисто и подредено. Като толкова знаеш защо не дойдеш да подредиш и изчистиш тук?

# 78
  • Мнения: 372
И кажи ми за кой да гласувам?
Аз ли да ти кажа за кого да гласуваш? Ако не ви се занимава с нищо тук, защо не се отказвате от българското гражданство?

# 79
  • ES
  • Мнения: 2 172
...... Ти като си емигрирала си отишла наготово - чисто и подредено, със спазващо се законодателство. Защо не остана тук да се бориш, а? Щом си излязла извън България нямаш морално право да даваш акъл кое как да става, защото не идваш ти на площада да протестираш, а си седиш на топло, чисто и подредено. Като толкова знаеш защо не дойдеш да подредиш и изчистиш тук?
Нито един емигрант не е отишъл наготово. Само в БГ чакаме да се случат нещата на готово. Та за борбат ставаше въпрос, не виждам някой, който е останал в БГ да се бори. Ти лично, беше ли на площада да протестираш?

В държавата, в която съм не съм я изчистила и подредил аз, просто си плащам данъците, за другото се грижи който трябва.

Не искам никой в нищо да убеждавам, ама приказки, че съм била на топло и подредено и съм отправяла упреци ме дразнят. Просто искам да кажа, колко гротески изглеждат някои неща в БГ погледнати отвън. А да се върна и да се боря, една птичка пролет не прави, там дето отдавна други хищници са си оплели гнездата. Това мислят и хората, които живеят в БГ - че нищо не могат да променят, ни като гласуват, ни като не гласуват. И все чакаме някой да ни оправи, да дойде да измете и оправи.

...... Ако не ви се занимава с нищо тук, защо не се отказвате от българското гражданство?
Мисля, че отиде твърде далеч...

# 80
  • София
  • Мнения: 62 595
Отишла си наготово, защото не ти се е налагало да се занимаваш с всички неща, заради които си избягала от БГ. Нито си писала подписки за измиване на улиците, нито за майчинство, нито за нищо. Цялата машина си е вървяла добре смазана преди твоето отиване. Ти и да напуснеш машината пак ще си върви. Едва ли си позволяваш да даваш акъл на датчаните как да си подреждат държавата. Щом не си в БГ нямаш право да даваш акъл и да си недоволна.

Като са ти гротескни нещата в БГ просто не се занимавай. Няма нужда да даваш акъл и да се правиш на кой е по-по-най от хората, които живеят в БГ. Между другото, и ти не можеш нищо да промениш там, където живееш, защото си оставаш един емигрант.

# 81
  • Мнения: 421
айде стига сте спамили де,отворете си друга тема за емигрантите и си пишете в нея. Naughty
и само за рекорда и аз не живея в българия,но това е друга тема нали? Peace

# 82
  • Мнения: 372
Ами спряхме за Карбовски и се отвлякохме  Grinning

А Geri_to, не съм против емигрирането, всеки се има неговите доводи. Факт е обаче, че ми е много мъчно. Някак си по-нормално ми се струва да отиде човек да поработи навън и да си вложи после парите в родината си. Но и друго не разбирам казваш, че съм отишла твърде далеч, а аз всъщност нямам за цел да те засягам или обиждам. Сестра ми например живее вече 5 години в Турция и не мисли някога да се връща в БГ и е на мнение, че ще се откаже от гражданството си за да получи турско такова. Затова те попитах..., когато човек не мисли да се връща, когато не му пука и не иска нищо да променя...
Или ще чакаме по-добри времена за живот в България за да се върнат емигрантите  и друго се чудех, дали ако стане война, въпреки че такава никога няма да има в предишните и видове и моля те Господи да няма, някои от вън дали ще се върне да защитава страната си?

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Бъди сигурна, че никой няма да се върне. От война се бяга, не се връща.

Вярно се отвлякохме.

# 84
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ужасна тема. За мен вина тук имат и кметовете на тези села. Не може да гледаш всичко това и да не направиш нещо да защитиш съседите си. Има областни центрове, ще искаш съдействие, ще вдигаш патаклама, вестници, телевизии, ще се бориш с всички средства.

А за циганите съм на мнение, че ще започнат да се променят само, когато бъдат разбити тези техни махали, общности и т.н. Те трябва да заживеят на отделни семейства, а не на някакви комуни! #Crazy Точно заради това малките циганчета се криминализират от тригодишни, а ако някое иска да се откъсне от средата е почти невъзможно. Всички се възпитават в чувство за безнаказаност и безотговорност. Я да ги разпръснат, да видим колко ще са смели тогава!

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
 По време на соца го пробваха и нищо не излезе. Много цигани си зарязаха апартаментите и се върнаха в махалата, защото не можели да живеят разделени от общността.

# 86
  • ES
  • Мнения: 2 172
Няма да стане война. Няма кой да я вдигне, ако е гражданска. А ако ни нападнат отвън, ще ни е добре дошло, щото ние 20 г вече показахме, че сами не можем да се управляваме, все някой трябва да ни е с вилата на врата. А с тая външна и вътрешна политика, няма да ни трябва заробител, и без това полите са ни запретнати. Тъжно ми е, не ме разбирайте погрешно.

Лия, много неразумна постъпка от страна на сестра ти, да се отказва от гражданството си. Що турчоля се върнаха за бг паспорти, че да са европейски граждани. И колко драпа Турция да улезе в Европата, аме нема.

# 87
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
И к,ва полза от Европата..... newsm78Щото ние сме си в нея, де..... Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Герито,

Стига с тези шаблони! Стой си в Испания и толкова!. Недей да сипеш квалификации, да говориш за "ние" като ти си на няколко хиляди километра от милата си РОдина и да се държиш така, все едно в БГ сме някакви туземци! Гледай испанската политика, защото тя те касае повече! Но най-вероятно там никой и не те пита какво мислиш, защото си един обикновен емигрант. Нищо чудно и да нямаш право да гласуваш.

# 89
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
По време на соца го пробваха и нищо не излезе. Много цигани си зарязаха апартаментите и се върнаха в махалата, защото не можели да живеят разделени от общността.

Върна ли са се, защото са им позволили да се върнат. Ако няма как да се върнеш, ще въртиш, ще сучеш, ще се съпротивляваш, но накрая ще си седнеш на дъто. За съжаление сега играта тук е за циганските изборни гласове. #2gunfire

# 90
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540

Лия, много неразумна постъпка от страна на сестра ти, да се отказва от гражданството си. Що турчоля се върнаха за бг паспорти, че да са европейски граждани. И колко драпа Турция да улезе в Европата, аме нема.

Моля ви, какви върнати паспорти, какви 5 лева. България и Турция признават двойното гражданство, така че в този случай може да се "суче" и от двете страни. Как Доги ще допусне само едно гражданство, нали на това разчита при избори? Laughing

# 91
  • Мнения: 390
Баща ми е на 63 години.С майка ми живеят точно в такова село-с преобладаващо турскоговорящо циганско население. Два дни преди въпросното предаване, минавайки през пазара и виждайки една сергия с ловни пушки, баща ми ми заяви, че ще си купува газов пистолет.Стреснато го попитах защо, а той най спокойно ми отвърна, че трябва да се пази от циганите.
На уличката, където живеят родителите ми постепенно къщите опустяват.А баща ми и майка ми са най-младите.Каквото и да се случи на техните съседи все при баща ми бягат и на него се надяват, защото  е учен и е живял в града и ...е млад.
Вероятно за последен мандат кметът е българин.
Не знам за вас, но аз в тези стари хорица видях моите родители и ми се плаче от отчаяние.И ме боли,защото не виждам начин, поне за момента, нещата да се оправят.Наистина няма кой да ги защити, освен те самите...и (опазил Бог!) какво може да се случи...

# 92
  • Мнения: 372
Така си е и тези хора чакат синовете и дъщерите им да ги защитят ама ги нямаа. А и ние сме си виновни и "крумовите закони" не ни оправят вече.

# 93
  • ES
  • Мнения: 2 172
Герито,

Стига с тези шаблони! Стой си в Испания и толкова!. Недей да сипеш квалификации, да говориш за "ние" като ти си на няколко хиляди километра от милата си РОдина и да се държиш така, все едно в БГ сме някакви туземци! Гледай испанската политика, защото тя те касае повече! Но най-вероятно там никой и не те пита какво мислиш, защото си един обикновен емигрант. Нищо чудно и да нямаш право да гласуваш.
До колкото си спомням темата беше точно за туземните нападания на циганските етноси по обитаеми и необитаеми къщи. Тъй, че и аз като вас съм в тази тема за да се приобща към всеобщото ви мнение, че това на нищо не го прилича. Не щото съм на няколко хиляди км от БГ. Или вече не мога да си дам и мнението, като се тръгна от гражданството ми. А ти Andariel, от къде знаеш, че нямам право да гласувам в Испания?

И к,ва полза от Европата..... newsm78Щото ние сме си в нея, де..... Peace
Ами и това, както и всички други благинки, са само за някои, мила, не за всички. Те за това ни ги и спряха парите от Европата, щото не ни трябват.

....... А и ние сме си виновни и "крумовите закони" не ни оправят вече.
Ей за тая хората заслужаваш похвала.

Общи условия

Активация на акаунт