Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 25 ян. 2009, 13:21 ч.
  • Преглеждания  3 283  Мнения  6  Онлайн  1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, детето ми е пьрва група инвалидност и този месец подадох в АСП молба за винетка. Но след няколко дни писменно ме уведомиха,че съгласно Наредба Н-19 от 12.12.2008 г. на МТСП вече не се полага. Потърсих в Интернет тази Наредба, но не я намерих. Ако някои вече има информация за такъв случай, нека пише.

Реклама
# 1
  • В подножието на Витоша
  • Мнения: 2 233
До колкото знам, винетки се полагат на деца навършили 16 г. и притежаващи л.к., поне като питах за нас , така ни отговориха...

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 419
На 29 декември 2008г. подадох необходимите документи за винетка, на 21 януари 2009г. си я взех  Peace. Детето ми е на 4г, с 80% ТЕЛК. Никой нищо не ми каза, не ми направиха никакъв проблем.

# 3
  • В подножието на Витоша
  • Мнения: 2 233
На 29 декември 2008г. подадох необходимите документи за винетка, на 21 януари 2009г. си я взех  Peace. Детето ми е на 4г, с 80% ТЕЛК. Никой нищо не ми каза, не ми направиха никакъв проблем.

 Стига бе, тия хора съвсем са се побъркали, точно края на Декември питах и ме отрязаха....А ние сме със 100% Телк.....Пак ще трябва да ходя да питам значи.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 271
Кифла а колата на чие име е?
Миналата година и ние получихме но колата беше на името на детето.
И какви документи ти искаха?

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 1 037
Смешно е, аз познавам поне три семейства на деца с увреждания, които получиха винетки.
Поразрових се и извинете ме, но вече ми е смешно, ето отговор от компетентно лице.
"Ето какво гласи чл.10в от Закона за пътищата, който е в сила от 1.01. 2009 г.
Лице с 50 и над 50 на сто намалена работоспособност се освобождава от заплащане на винетна такса за един лек автомобил - негова собственост или съпружеска имуществена общност, с обем на двигателя до 2000 куб. см и мощност до 117,64кW (160 к.с.) по ред, определен с наредба на министъра на транспорта и министъра на труда и социалната политика.
В Закона за пътищата пише, че само лицата имат право, а децата нямат право на безплатна едногодишна винетка.

Емилия  Войнова - директор "Демографска и семейна политика и равни възможности"

Децата не са лица, а какво са?
Явно отделните дирекции си тълкуват закона по различен начин.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 262
Тази тема многократно я дъвкахме за винетките, моля ви четете и не пускайте нови, местя я. Мисля, че или в правата на децата ни я обсъждахме, или в подобна такава!  Thinking
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=127194.0 - ето една тема, макар и не много нова, другите не ги намирам сега.
Може би да поровите, и в За правата на децата ни - 3, а от там и старите теми!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260992.60 - ето още обсъждано. Бллагодаря на ajeliya, че ми прати темата!

Последна редакция: нд, 25 яну 2009, 18:52 от Mama Igi

Реклама


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт