АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЧАСТНО УЧИЛИЩЕ "Св. Георги" и "Св. София"?

  • 109 151
  • 251
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 19
Интересни работи са се случили тук докато ме няма Sunglasses
Ако си забелязал гостенино повечето мнения ги пиша около 2- 3 ч. през нощта, освен ако не съм някой денонощен PR, няма такъв луд работохолик.
За постовете ми относно училището Дружба - случайно видях, че се върти някаква тема за училището и открих няколко сайта за него. Останах потресен от невероятната база която е показана на снимките там. Не съм очаквал, че някъде съществува такова софийско училище. И оттам се ентусиазирах.........до момента в който разбрах, че става дума за турско училище с преобладаващ турски персонал; това обясни изучаването на турски като втори език. Нямам абсолютно никакви отрицателни помисли по повод националността на децата или собствениците (бил съм в Турция, общувал съм с български турци и нямам нищо против) но не желая всеки ден да се чудя дали няма да съобщят за нападения или недай си боже взривове от някакви скинари, левскари и т.н. Потресаващи бяха и снимки от досегашното им училище в Банкя - класове с по 3, 5, или 6 деца!!! Категорично не става. Повече не съм нито проучвал, нито писал за него.

# 31
  • Мнения: 4 877
Нещо пак ни мотаеш  Wink
Доста инфо имаш и за ЧУ "Дружба" за случаен поглед на сайта и за частното училище в "блок за луди пари" - ясно е от новите ти постове за кое става въпрос.



Това е по-подробния адрес на училищния комплекс - http://drujbacollege.com/.
Единственото красиво, ново, просторно и луксозно частно училище на нормални цени. Не пак в някоя семейна къща или блок за луди пари.
За втори език се учи турски, което е странно но защо пък не, стига с тоя немски

# 32
  • Мнения: 19
Жалко, че темата се изврати така, очаквах да науча нещо тук - не се получи, споделих по-задълбочени наблюдения (неосноваващи се на това какво ти приказват в училището), сега пък трябва да се защитавам . Незнам вече какво да пиша newsm78 (не, че ми позволяват поне до 23 ч. двете ми деца #Crazy)

# 33
  • Мнения: 4 877
Жалко, че темата се изврати така, очаквах да науча нещо тук - не се получи, споделих по-задълбочени наблюдения (неосноваващи се на това какво ти приказват в училището), сега пък трябва да се защитавам . Незнам вече какво да пиша newsm78 (не, че ми позволяват поне до 23 ч. двете ми деца #Crazy)

Странно отстъпление за "мъж".  Shocked
А, да, добре, че се сети накрая да споменеш, че имаш и деца, защото досега по нищо не си личи. Дори и в горния ти сърцераздерателен пост за апокалипсис в "турското" у-ще.
Хайде, остани си със здраве!  Naughty

# 34
  • Мнения: 7 263
vicslave извини ме, но децата ти ако са на възраст за начално училище не лягат ли прекалено късно?

И още един въпрос - моите синове изучават немски - език, от който аз нямам никакво понятие и поради това трудно ги контролирам.
Понеже видях, че първоначално си приел идеята децата ти да учат турски \ преди да я отхвърлиш по разбираеми причини, поне така както си ги описал\ - кажи ми как си представяше, че ще ги контролираш какво и колко изучават по втория си език?
И после доста родители клонят към немския, тъй като биха пратили евентуално децата си в немски университет, ти би ли пратил сина \ или дъщеря си в турски университет\ и защо?

# 35
  • Мнения: 19
vicslave извини ме, но децата ти ако са на възраст за начално училище не лягат ли прекалено късно?


Едното е на 1 година и 1 месец и до към 11- 12 вечерта се буди и се редуваме с майка му да го успокояваме. Понякога ме е яд, че не се научи на залъгалка та сега трябва да й се приготвят млека по цяла нощ и така се успокоява и заспива (но временно, докато накрая майка й не си легне до нея).
А с въпросния кандидат ученик се забавят нещата, т.к. започваме да вечеряме късно понеже ядем всички заедно и чакаме приспиването на малката, което трае доста време

# 36
  • Мнения: 19
първоначално си приел идеята децата ти да учат турски \ преди да я отхвърлиш по разбираеми причини, поне така както си ги описал\ - кажи ми как си представяше, че ще ги контролираш какво и колко изучават по втория си език?
И после доста родители клонят към немския, тъй като биха пратили евентуално децата си в немски университет, ти би ли пратил сина \ или дъщеря си в турски университет\ и защо?


Стига вече с тоя турски наистина

# 37
  • Мнения: 7 263
Познат режим  Simple Smile и донякъде разбираем, но се опитай да не оставяш голямото дете до прекалено късно, защото макар и да не ми личи умората и у тях се натрупва.
Но не ми отговори на въпроса за турския?
Лично мен екзотичните езици като японски, китайски, арабски, турски, иврит и прочие винаги са ме привличали като шанс да си един от малцината знаещи ги, но и винаги съм страняла от тях защото нямам сигурността поне у нас, че ще бъдат преподавани на ниво.
Навремето имахме и ние такова чудене за големия ми син дали да не го запишем в прословутото Еврейско училище, но се отказахме първо заради езика, второ донякъде по причини посочени от теб за турското училище.

vicslave писали сме едновременно - извини ме, ако с нещо съм те подразнила с въпросите си за турския - просто ми стана любопитно Peace
Щом ти е толкова неприятна темата - преставам!
Просто останах с впечатление, че идеята ти допада и исках да видя \ чуя\ друга гледна точка - различна от моята.

# 38
  • Мнения: 3 271
A има какво да пишеш и още как. Разкажи за другите училища, на мен ми е много интересен погледа ти.
Но да, уточни, че не се базира на единично посещение, защото това явно не е така. И е нормално да любопитстваме, нали? Все пак сме го и го минаваме същия път и ние.

# 39
  • Мнения: 7 263
Само да уточня, че идеята на такива теми според мен е именно да се разпитваме, да споделяме, да навлизаме в детайли, защото това ни дава повече познания на всички - както поне единодушно отбелязахме идеално ЧУ в България няма.
Никой не е любопитен заради самото любопитство.
Всички търсим и именно мненията тук помагат на някои от нас в търсенето им. Така че не виждам защо някой се засяга от въпроси, които са зададени със съвсем добронамерен тон и които са съвсем резонни. Не желая да създавам дрязги и понеже за няколко дни това е втора тема, в която бивам криворазбрана предпочитам да не усложнявам обстановката тук с присъствието си.

# 40
  • Мнения: 19
Този коментар дето съм писал януари месец и изведнъж взриви тази тема беше в деня, в който видях техният сайт и се израдвахме с жена ми, че има такова училище макар и в обеля. Целта ми беше да възродя някаква зарязана тема като предизвикам дискусия на тема втори немодерен чужд език и така да дойдат в темата майки на деца в това училище.
А иначе все още не ми е ясно защо немския е толкова актуален за изучаване освен поради това, че после ще научиш английският по-лесно. Немският нито е толкова разпространен, колкото френския или испанския например нито е жизнено необходим в германия. Учил съм и съм работил в Германия и незнам дума немски, но и не исках да го уча. При положение, че едно време съм знаел френски (вече не, поради факта, че по време на промените стана модерен изведнъж английският и нямаше желаещи да учат френски) ми е много "гнусно" да слушам немски. Но вече му свиквам Wink

# 41
  • Мнения: 4 877
Ами да вземеш да почнеш отначало, че с това начало на темата, "утрепа рибата"! Защо в минало време пишеш??? Що за провокация!?

Имате ли актуални впечатления от някое от двете частни училища? Кое Ви кара да продължите обучението на детето си там? ...или да се откажете...
Струваше ли си парите?

Остана ли някой в този форум с дете, учещо там?

И без измишльотини (бая ги надроби досега)!  Naughty


ПП Коментарът ти за турското ЧУ е от февруари:

Този коментар дето съм писал януари месец и изведнъж взриви тази тема ....

Това е по-подробния адрес на училищния комплекс - http://drujbacollege.com/.
Единственото красиво, ново, просторно и луксозно частно училище на нормални цени. Не пак в някоя семейна къща или блок за луди пари.
За втори език се учи турски, което е странно но защо пък не, стига с тоя немски

# 42
  • Мнения: 19
Ами да вземеш да почнеш отначало, че с това начало на темата, "утрепа рибата"! Защо в минало време пишеш??? Що за провокация!?

Имате ли актуални впечатления от някое от двете частни училища? Кое Ви кара да продължите обучението на детето си там? ...или да се откажете...
Струваше ли си парите?

Остана ли някой в този форум с дете, учещо там?

И без измишльотини (бая ги надроби досега)!  Naughty


ПП Коментарът ти за турското ЧУ е от февруари:

Този коментар дето съм писал януари месец и изведнъж взриви тази тема ....

Това е по-подробния адрес на училищния комплекс - http://drujbacollege.com/.
Единственото красиво, ново, просторно и луксозно частно училище на нормални цени. Не пак в някоя семейна къща или блок за луди пари.
За втори език се учи турски, което е странно но защо пък не, стига с тоя немски

Разследвай ме като си нямаш по смислени занимания.
Признавам, че и аз установих, че вече трудно се изразявам писмено (докато тук гледам, че повечето нямат проблем с това, може и да е въпрос на тренинг)

# 43
  • Мнения: 4 877
Така и не схванах защо ходиш да гледаш ЧУ, като си предубеден към тях още в началото.

ПП
Иначе сега стискам палци на Григор Димитров срещу Рафа Надал.

# 44
  • Мнения: 19
Предубеден съм заради информацията, която сте писали във форума за тях. По-голямата част от негативните мнения се потвърди, макар да имах надеждата, че нещата описвани през 2006 год. като недостатъци са изчезнали а не са се задълбочили през 2009. Но вече всичко е бизнес

Общи условия

Активация на акаунт