Изпитвам огромен гняв към майка ми

  • 6 672
  • 88
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 67
Става дума за това, че си е позволила да подстриже детето ми.
И не само да я подстриже ами я е накълцала и сега е като момче.
Имаше дълги къдрици, отрязала е всичко!
Без да попита може или не може! Решила и го направила.
Ама така безобразно, че после и фризьорката не може да я оправи.
Побеснях и се развиках и още ми държи. Не мога да се преборя с гнева.

# 1
  • Мнения: 1 680
Много гадно,предполагам как се чувстваш.
И аз бих се разсърдила .
Става въпрос за твоето дете.

Свекърва ми така подстригваше Жорето без да ме пита. Въпреки че е момченце това много ме дразнеше. Категорично забраних, макар че се разсърди и сега без мое позволение не пипа. Еми гадно е...

# 2
  • Мнения: 25 589
Ами права си да се ядосваш, ама пък не е нещо непоправимо. Пак ще порасне косата, даже още по-хубава!  Grinning
Няма смисъл да си късаш нервите - нищо не можеш да направиш, само ще се тровиш излишно.
А майка ти - даде ли ти поне някакво обяснение?

# 3
  • Мнения: 817
Много бих се ядосала и аз, признавам си!
Какво ти обясни майка ти?

# 4
  • Мнения: 372
Поговори с майка си и и кажи колко е неприятно. Но гневът е лош съветник.
Сигурна съм, че след време ще разказваш на къдрокосото момиче " А, ако знаеш баба ти един ден как те беше скопосалааа"  и дълго ще се смеете след това.

Не позволявай да правят каквото си поискат, но и не се гневи чак толкова. Има много други по-големи и страшни неща.   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 903
Аз също бих побесняла и бих направила грандиозен скандал на майка си ( или на който и да е друг), осмелил се да подстрига детето без да ме пита.  
Много е гадно, но Как'Сийка е права - скоро косата пак ще порасте, сега не можеш да направиш друго, освен да се примириш. Дано майка ти си вземе поука от тази случка и занапред не ти поднася такива "изненади".

# 6
  • Мнения: 7 723
Едиственото кофти в случая е това, че майка ти го е направила...
Виж, ако беше свекърва ти...друго си е!
...а и ние по- адекватни съвети щяхме да ти дадеме... Whistling

А сега, обаче няма какво друго да направиш, освен да изчакаш да й порасне косата.
А и както е казала премъдрата Как`Сийка- тя ще е къде- къде по- хубава  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 67
Най-много ме ядеса факта, че въобще не си беше дала сметка какво е направила!
И само повтаряше:
" Е какво толкова, първа косичка"
"Ами съжалявам не трябваше толкова, ама така е по-добре..."

А аз  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 17 546
Щях да откача на твое място! Не се шегувам. Не очаквай да си даде сметка, тя е убедена, че е права.

# 9
  • Мнения: 25 589
Карай, станалото - станало.
Ама ти вдигни един голям скандал, не за друго, ами така - профилактично, да не ѝ минава друг път и мисъл даже да прави нещо такова зад гърба ти.  Wink

# 10
  • Мнения: 103
и мойта свекърва е спретнала същото в събота. изнесох се при мама, че се отбиваме и оп го постригали, аз бях подхвърляла няколко пъти щото тя има приятелка фризиорка, но си го харесвах с дългата коса и видиш ли мен ме няма и го завели. мъжа ми се опита да замаже нещата, че той им казал да го заведат.

# 11
  • София
  • Мнения: 67
Ама аз такъв скандал вдигнах, че всички съседи разбраха!
И тя явно разбрала какво е направила се обадила на сестра ми да и се оплаче и казала:
"Голяма беля направих, все едно дявола ми взе ръката"

Хора ще полудея
А дъщеря ми не дава по принцип да и се пипа косата, ама понеже много я обича баба си и на нея и позволила!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 990
Споко, изкарала си си бесовете, мисля, че и майка ти те е разбрала и надали да посмее отново. Действително е ужасно дразнещо и всеки нормален човек би изтрещял, ама сега и да се нервиш, и да дивееш, няма да й порасне по-бързо косата на малката.

# 13
  • Мнения: 817
Ама аз такъв скандал вдигнах, че всички съседи разбраха!
И тя явно разбрала какво е направила се обадила на сестра ми да и се оплаче и казала:
"Голяма беля направих, все едно дявола ми взе ръката"
Хора ще полудея
А дъщеря ми не дава по принцип да и се пипа косата, ама понеже много я обича баба си и на нея и позволила!

В такъв случай е разбрала грешката жената!  Hug Бъди добра- прости и! Стореното -сторено, както казва Как' Сийка. Ще си има вече едно на ум!

# 14
  • София
  • Мнения: 8 280
Карай, станалото - станало.
Ама ти вдигни един голям скандал, не за друго, ами така - профилактично, да не ѝ минава друг път и мисъл даже да прави нещо такова зад гърба ти.  Wink
или я пострижи ти

# 15
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Аз също щях да се ядосам. Но в последно време обръщам по-малко внимание на такива неща - иначе когато свекърва ми заведе щерка ми да и продупчат ушите /без мое разрешение/ трябваше да се подлудя от яд, нали Wink!

# 16
  • Мнения: 1 749
Я,какво съвпадение!И аз се карах днес с моята родителка за това,че много ми се бърка с детето...Боже,то да беше само с детето.....
Още едно съвпадение е,че се замислих и аз да пусна тема.Това вече не се търпи ,нейното!
Една похвална дума не съм чула от нея.Подкрепа-никога и при никакви случаи.Това го преживях отдавна,но постоянното мрънкане всеки божи ден,постоянното мешане в домакинството и живота ми изобщо..Абе,няма оправия!
Не знам какво да те посъветвам.Може би след като си се скарала,тя ще  си вземе поука и следващия път няма да прави нещо такова,без да те пита.Но ако е от кръвната група на моето майче.... Tired

Аз също щях да се ядосам. Но в последно време обръщам по-малко внимание на такива неща - иначе когато свекърва ми заведе щерка ми да и продупчат ушите /без мое разрешение/ трябваше да се подлудя от яд, нали Wink!
Аз бих се ядосала много.РАзбира се,моята свекърва няма да има нито възможността,нито куража да направи нещо такова без мое знание и одобрение.До там са стигнали нещата при нас.И по-добре!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Направо бих изтрещяла.При нас майка ми си прави устата,но ние не разрешаваме,пък и дъщеря ми е таково шило,че и фризьорка не посмя. LaughingНе мога да повярвам,че някой прави на своя глава такива неща. #Cussing out

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 236
иначе когато свекърва ми заведе щерка ми да и продупчат ушите /без мое разрешение/ трябваше да се подлудя от яд, нали Wink!

Майко мила, за такова нещо вече.... ще има трупове, образно казано, ако се случи на мен Twisted Evil
Wild flower, прави са другите, поне не е станало нещо непоправимо, пак ще порасне косата Hug Напълно те разбирам обаче как се чувстваш.

# 19
  • Мнения: 320
И при мене съвпадение. Не си сама - това трябва да те успокоява. И моята мама е всезнайка. Аз кажа няма да извеждаш детето - еййй, цяла София обиколят. За закуска ще дадеш филия с кашкавал - нахранила я, ама с пиле с ориз. Все наопаки ми ходи. Остава само и да я подстриже и  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ще я отсвиря тотално. Дали пък днес не ми е намислила нещо подобно newsm78?

# 20
  • Мнения: 12
Я какви сте ми всичките мили и добрички и всеопрощаващи.  Бравус.    bouquet
Ама ако свеки беше свършила тая работа щеше да има   #2gunfire.  Голям купон!     hahaha hahaha

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ами бих казала, че е естествено. На майка си бих простила на практика всичко, колкото и да ме ядоса.

# 22
  • Мнения: 1 749
Я какви сте ми всичките мили и добрички и всеопрощаващи.  Бравус.    bouquet
Ама ако свеки беше свършила тая работа щеше да има   #2gunfire.  Голям купон!     hahaha hahaha

Много пъти й повтарям на моята майка,че ако беше свекърва,жена при сина й нямаше да се застои. hahaha

Но,каквото и да е,изпитвам все пак някакво уважение към нея,че ме е отгледала и родила.Не мога да кажа същото за свекървата,нали?

# 23
  • Мнения: 636
Хора, замислете се, че майки или свекърви проявяват своеволия ... защото ви гледат децата. То е лесно да се дават наставления по телефона, докато те ви гледат детето. Има и други варианти - да не искат да ви ги погледнат, не ви го пожелавам, затова простете и поговорете за тези неща спокойно ...

# 24
  • София
  • Мнения: 10 320
Ай недей, как пък има нормални свекърви и тъщи дето гледат децата и не пробиват ушите без да питат. Има си граници. И това, че някаква баба се е съгласила да помага, не означава автоматично, че тя ще решава всичко за външния вид/здравето/възпитанието на детето. Елементарно е да се завърти един телефон и да се попита "Имаш ли нещо против да го подстрижа?"

# 25
  • Мнения: 636
Абе така е ... и аз щях да побеснея, но знаете ли, че има случаи, в които майка и дъщеря живеят в един и същи град, а първата не си е виждала дори внуците ...

# 26
  • Мнения: 17 546
... но знаете ли, че има случаи, в които майка и дъщеря живеят в един и същи град, а първата не си е виждала дори внуците ...
Че ние живеем на 15 минути пеша, а не ги е виждала от повече от 9-10 месеца.

# 27
  • Мнения: 12 662
А аз какво да кажа като любимият ми мъж свърши тая работа. А аз бях в болница.  И го питам Какво прави детето? - Ами разхожда си новата прическа.
Ще си спомняш с умиление, когато тя сама се подстриже в особена конфигурация.

# 28
  • Мнения: 7 723
....Ще си спомняш с умиление, когато тя сама се подстриже в особена конфигурация.
Сетих се за Цомбината щерка,
когато си беше офъкала кичур от бретона до кожа  ooooh! Joy

# 29
  • Мнения: 263
Леле, и аз бих побесняла! И скандал щях да вдигна и после известно време нямаше да види детето докато ми поотмине поне.

# 30
  • Мнения: 249
Ох и аз щях да откача. Не че косата няма да порасне, но откъде на къде ще взема решения през мен. О не, да не се говори. Отговори от рода Е, аз пък тъй съм решила, не приемам. Аз давам правилата, който иска да ги спазва хубаво, който не - да стои настрана. Никого не задължавам с нищо. Свекърва ми едва ли би имала смелостта да направи каквото и да е на детенце без да пита около 100тина пъти, за да е сигурна, че е разбрала правилно.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 529
 Нормално е човек и на майка си да се разгневи.
Къдриците пак ще израстат,дано и майка ти е разбрала ,че прекалява.
Ние бабите сме несъобразителни понякога,както и вие дъщерите ,но е по добре решенията за детето да се вземат от майка му ,а не от бабата.Аз не бих си го позволила.

# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
майка ми иска д апробие ушите на щерката, жена ми я подкрепя, а аз съм против. очаквам скоро да я свършат тази работа тайно ... да ги намразя ли?

# 33
  • Мнения: 17 546
майка ми иска д апробие ушите на щерката, жена ми я подкрепя, а аз съм против. очаквам скоро да я свършат тази работа тайно ... да ги намразя ли?
Пусни тема с анкета! Joy

# 34
  • Мнения: 817
майка ми иска д апробие ушите на щерката, жена ми я подкрепя, а аз съм против. очаквам скоро да я свършат тази работа тайно ... да ги намразя ли?

Абсолютно е задължително, според мен! Mr. Green Своеволия разни! Ти баща ли си, или лукова глава?

# 35
  • Мнения: 7 723
майка ми иска д апробие ушите на щерката, жена ми я подкрепя, а аз съм против. очаквам скоро да я свършат тази работа тайно ... да ги намразя ли?
Съюз с тъщата дали няма да свърши работа? Thinking

# 36
иначе когато свекърва ми заведе щерка ми да и продупчат ушите /без мое разрешение/ трябваше да се подлудя от яд, нали Wink!

Майко мила, за такова нещо вече.... ще има трупове, образно казано, ако се случи на мен Twisted Evil

Е, чак пък трупове - виж един огромен скандал е ОК. Иначе и на това има решение /ако не искате обици/ - сваляте ги и ушенцата сами ще зараснат. Най-доброто отмъщение  Grinning

# 37
  • Мнения: 103
и със скандали и с приказки не ми обръщат мн. внимание свеки ама кой както си го направи др. не може
търпя, търпя, те си се месят правят си по тяхному и аз като не издържа някой пъ и избухна и изляза крива или си викат ще ми мине
но това е  една др. тема

# 38
  • София
  • Мнения: 67
Само да поясня, че майка ми по принцип не ми гледа детето!
Разбирам някой баби, които са постоянно с внуците си и едва ли не чувстват, че имат някакви правомощия, но при нас не е така. 
Не я беше виждала от 1 месец.
Оставих я буквално за няма и час и да си я взема после без коса!
Но прави сте, че е коса и ще порасне.
Пък и така като получавам разбиране  и ми олеква!

# 39
wild flower ,мина ли ти яда към  мила твоя  мамо,сладка и добричка?  Wink

Че на мен ми е много смешно и в тази тема.  Heart Eyes Не за друго,а защото  аз пък сама си  окастрих  сина ми веднъж ,когато бе на околко 3 годинки.  Тогава мъжа ми бе бесен както ти си в момента. Подстригаме си детето 0 номер и  изглеждаше доста зле  тогава  ,че и децата го питаха дали има въшки.   Joy  Ама минало заминало,не се ядосвай за такива маловажни неща. Hug

# 40
  • Мнения: 14 654
Току някоя бабичка изтрещи и грабне ножиците. И преди е имало такива теми, а и моето дете е минавало под ножицата на майка ми и приличаше на идиотче с подстрижката, която му беше спретнала. Трябваше да го острижа гола глава. Неприятно е, но какво да правиш - не можеш да му залепиш отрязаната коса. Едва ли ще посмее пак.

# 41
  • Мнения: 4 668
Миналата година нашите си позволиха подобно нещо  Confused Като видях малкия и щях да припадна - отрязали му бретона до дъно  ooooh!
Така съм викала и после мърморих с месеци ... Влизал му бил в очите ...
Сега като си спомних и пак се разтрепервам ...
Не се ядосвай , косата ще порасне ... но те разбирам , наистина ...

# 42
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
О да, кофти номер  Tired На мен мъжът ми го спретна - прибирам се от работа и мъника минат с машинката и двамата доволни доволни се хилят  Laughing А пък аз исках да му пусна по-дълга косичка поне през зимата да се нарадвам, иначе лятото го подстригваме, че много се поти.
Е яд ме беше, ама ми мина бързо, но виж ако майка ми го беше спретнала този номер, сигурно щях да се разбеснея. Понякога им е трудничко на някои баби да разберат къде са границите баба-майка.

# 43
  • Мнения: 6 682
E, не е отрязала главата на детето!
Чак пък толкова нерви за една коса, която ще порасне скоро.
Изляла си гнева си и е време да се успокоиш.
Дано само такива проблеми да имаш!

# 44
  • Мнения: 4 668
Въпроса все птк е в това , че бабите нямат право да вземат такива решения . Нямат право да си позволяват подобни действия зад гърба на майката ...
Може да е само коса и да порасне , но майката ще си го гледа обезобразено няколко месеца  Confused
А утре на бабата , какво ли ще и хрумне ?

# 45
  • Мнения: 603
Въпроса все птк е в това , че бабите нямат право да вземат такива решения . Нямат право да си позволяват подобни действия зад гърба на майката ...
Може да е само коса и да порасне , но майката ще си го гледа обезобразено няколко месеца  Confused
А утре на бабата , какво ли ще и хрумне ?
Пиърсинг на носа, веждата, пъпа, езика и където се сетите?  Mr. Green

По темата: Права си да се сърдиш! Но ще мине...
Мойта майка аз я карам да подстригва детето, че съм схваната много в ръцете, а фризьори не понася...

# 46
  • Мнения: 560
Аз съм на мнение, че човек не бива много да се впряга и да си отпуска езика да говори неща, които може би мисли само на момента,  защото не се знае как ще се развият нещата после.  За един подобен скандал не се извиних, а сега вече няма на кого. Цял живот ще ми тежи, защото надрънках глупости под въздействието на моментен афект.  Sad   Та мислете какво и как говорите.   Peace

... бабите нямат право да вземат такива решения . Нямат право да си позволяват подобни действия зад гърба на майката ...


Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.

# 47
  • Мнения: 1 749

Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.

А ако й плащам?  hahaha

БАБАТА има право да контактува с внучето си,но не й да отнема правото на майката да взема решения за собственото си дете.

# 48
  • Мнения: 603
Авторката по-горе писа, че това даване е инцидентно и е било за 1 час. По същата логика момичето от детския клуб може да фъка наред, защото гледа детето за 1 час Confused...

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Ох, много сте крайни! Моята дъщеря вече е на 11 години и от позицията на времето казвам, че не бих се ядосала много в такава ситуация. Е бих казала, че не ми е приятно особено, но без да се карам и тн. Тя милата ми майка толкова съм й се карала, че направо мирно ми стои вече. Караме се честичко и след няколко часа все едно нищо не е било. Пък и моята госпожица до годинка и половина я подстригвах като заспи дълбоко и я слагах върху наелон и действам от едната страна, после обръщам и от другата. От новородено е с гъста и сравнително голяма коса. Сега е първа кипра и през месец е на прическа, ама като беше мъник не заставаше кротко.
Мисля че майката си е взела поука, не го е направила за лошо. Няма да си позволява и други далеч по-малки неща да прави вече. Ще й държи влага скандала на женицата ...  майки, какво да ги правиш  Wink

# 50
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 825
Да са ми живи и здрави и майка ми и свекърва ми, че много ми помагаха и сега също. Не са си позволявали да подстригват децата. Ама най ме дразнеше като бяха малки децата и майка ми ги вземаше при нея за за 1-2 дни (живеем през 2 пресечки), сутрин им обличаше дрехите направо върху пижамите - и хайде на разходки и на гости  #Cussing out Колкото и да й правех забележки и да се сърдех, отговора бе "Е, какво толкова, да му е топло на детето". Така накипрени ми ги водеше у нас, свекърва ми не смееше нищо да ми каже, но на мен самата ми беше и неудобно, пък и гадно. Добре, че си познавах майката и веднъж по спешност трябваше да водим хлапето на лекар, ама преди да тръгнем за кабинета, направих бърза проверка и трябваше да сменяме "тоалета".
Сега вече децата са тийнейджъри и положението се промени.

# 51
  • Мнения: 1 878

... бабите нямат право да вземат такива решения . Нямат право да си позволяват подобни действия зад гърба на майката ...


Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.


Това пък от какъв зор ooooh! Нямам деца, но отсега мога да кажа, че БАБАТА няма право да взима такова решение!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 25 236
... бабите нямат право да вземат такива решения . Нямат право да си позволяват подобни действия зад гърба на майката ...
Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.

Това верно е голяма глупост ooooh! Първо, авторката изрично подчерта, че майка и НЕ гледа детето по цял ден, било и е оставено за по-малко от час. Второ, и да го гледа, що за простотия е да се смята, че може да си позволи всичко? Ми на майката да и отнемат родителските права, понеже не си гледа детето и да ги дадат на бабата, а? Та да го стриже на воля.

# 53
  • София
  • Мнения: 10 320
Бабата ако иска пълни права над детето, да го е уточнила с родителите при приемане на положението да гледа детето. Ако е такъв случаят. Иначе - да си знае гьола.
Когато аз тръгнах на работа проговорихме със съответната баба, която остана да гледа дъщеря ми положението. Съгласи се, уточнихме, че е временно докато не се намери място в детската градина  Laughing, че ще се прибирам по възможност най-бързо, че аз ще я къпя и т.н. Аз й давам максимална свобода по отношение на възпитанието, храненето и обличането, НО докато дъщеря ми е при нея. За подстригване, дупчене на уши, лакиране дори -  Naughty. Да се забавлява като й прави прически на место, без да прибягва до ножици.

# 54
  • Мнения: 560
Много ми е интересно как говорите за бабите все едно не са ви родители, а хванати от улицата хора.   newsm78 
Егати драмата за една подстригана коса!  hahaha   Чак за "отнемане на родителски права" заговорихте.   ooooh!

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз заговорих за това, но явно ти не си схванала иронията в думите ми.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 320
...Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.

Е ти самата, Sigy, говориш за гледане на пълен работен ден. Т.е. визираш взаимоотношения работник-работодател. И  права намеси. В такъв случай какво значение има кой кого е родил, а?

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Много ми е интересно как говорите за бабите все едно не са ви родители, а хванати от улицата хора.   newsm78 
Егати драмата за една подстригана коса!  hahaha   Чак за "отнемане на родителски права" заговорихте.   ooooh!

Въпросът е в друго - кой кара влака. Бабите са ни родители, но децата са наши и ходят на гости на бабите си. Това означава, че родителите на детето решават и ако искат и звънци ще сложат на главата му. Бабите нямат думата. Ако искат да общуват с внуците си би трябвало да се съобразяват с възгледите на родителите, а не да си правят каквото искат. С две думи става въпрос за власт. Някои баби искат да се държат като родители на внуците си, т.е. те да решават какво и как да става. Това според мен е грешно, защото бабите са наши майки и са решавали като е било тяхното време да родителстват. Сега са като авторитет след родителите на внуците си.

# 58
  • Мнения: 12 662
Тази тема ми изясни доста неща и за свекървите. 

# 59
  • Мнения: 1 447
Както навремето нашите родители са вземали решения за нас/децата им/ ,така мисля,че сега е време ние родителите да вземаме решения за нашите деца.
Аз също бих се ядосала,ако майка ми беше постъпила по същия начин.И не бих се ядосала само от факта,че прическата не е както трябва,а от това,че не се е допитала до моето мнение,а е взела сама такова решение.

# 60
  • Мнения: 560
...Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.

Е ти самата, Sigy, говориш за гледане на пълен работен ден. Т.е. визираш взаимоотношения работник-работодател. И  права намеси. В такъв случай какво значение има кой кого е родил, а?



"Пълен работен ден" беше образно казано.   Simple Smile   
А от постовете ви се вижда, че точно такова отношение имате към бабите.  Пък после искате и от тях адекватно отношение.   
Аз децата сама си ги гледам и затова подобни проблеми, като вашите, нямам.    bouquet

# 61
  • София
  • Мнения: 10 320
Браво. Радвам се за теб. На мен също не са ми подстригвали детето. Да не съчувствам на авторката ли?

# 62
  • Мнения: 560
Не, мила, не да не й съчувстваш, ама "Гняв към майка ми" много страшно ми звучи. 

# 63
  • София
  • Мнения: 10 320
Е афектирана е. Разбираемо, майка й грубо е прекалила. Ама ще й мине, то е ясно. Няма да се отрече от майка си, я, още повече и самата баба е осъзнала каква глупост е направила.

# 64
Много ми е интересно как говорите за бабите все едно не са ви родители, а хванати от улицата хора.   newsm78 
Егати драмата за една подстригана коса!  hahaha   Чак за "отнемане на родителски права" заговорихте.   ooooh!

Много сложни казуси както винаги се дебатират тук.  Една след друга теми ,написани в състояние на афект от авторките .


Само предложение за гледане на децата ни с Договор за права и задължения ,подписан от двете страни не видях.

# 65
  • Мнения: 14 654
Аз децата сама си ги гледам и затова подобни проблеми, като вашите, нямам.    bouquet
Оф, като вземете да се изфъргате(знам как се пише, спокойно) така  hahaha  И аз сама си гледам детето, ама ми е стригано  Laughing . И авторката сама си го гледа, и другите потърпевши също, пък бабаите са се развъртели с ножиците. Може би да лишавам детето от общуване с баба му без надзор и после да се издървя: "Аз не се отделям от детето си нито за миг и затова си нямам проблеми".

# 66
  • Мнения: 560
При нас просто НЯМА баби.    Sad    Така че не се "дървя".

# 67
  • Мнения: 4 668

Смятам, че БАБАТА  има право да взима решения, щом гледа детето на пълен работен ден.


А можеш ли разумно да се аргументираш защо мислиш така ? - Специално случая с подстригването да ми изясниш , не по принцип за вземането на решения ?


Въобще , що за глупости са това . Детето си има родители и бабата трябва да поиска  съгласието им , преди да се изживява като стилистка  Confused.

# 68
  • Мнения: 560
В случая с това подстригано детенце смятам, че бабата не е постъпила правилно, но пък и не е болка за умиране.

А защо смятам, че бабите имат право да взимат решение, ще дам следния пример:
Зълва ми праща децата си при свекърва си за цялата лятна ваканция. През това време отговорността за тях и всичко, което се случва, се пада на бабата и дядото. Затова смятам, че те имат право, за момента да взимат собствени решения по отношение на детето.  Много важно какво мисли майката, когато е на 500 километра. Нищо не може да направи. А за много случки може дори да не знае.   

# 69
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Според мен не бива да си така гневна към майка си. Естествено би трябвало да те попита, но чак пък такава крайна реакция от твоя страна.
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.

# 70
  • София
  • Мнения: 62 595
Днес - косата, а кой знае какво може да измисли другия път. Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 6 360
казвате - какво толкова, косичка. ами не е "какво толкова"!

може би не сте обърнали внимание, че детето е вече над 2 годишно и става дума за първа косичка. тоест, не е било подстригвано досега, още е било с бебешките сладки къдрици, които обикновено после не се повтарят и явно майката се е радвала много на косата на детето си, щом не е подстригвано досега. и изведнъж идва някой и прас - няма ги вече бебешките къдрици, още повече, става дума за момиче...  в по-емоционалните страни, първото подстригване е важен момент в живота на майката - американците имат цели сайтове, посветени на темата. предполагам, че и за wild flower е щяло да бъде така. и е щяла да запази къдриците вероятно. а сега е била лишена от тази красива емоция против волята си.

разбирам я напълно, защото и аз опазих сина си от ножиците 2 години, имаше прекрасни дълги къдрици и въпреки, че го мислеха за момиче, аз не исках да ги пипам възможно най-дълго време. сантиментът е голям, и аз бих изпитвала огромен гняв на мястото на авторката...

# 72
  • Мнения: 1 420
Аз бих откачила - косата на дъщеря ми не се пипа!! Мъжът ми й беше отрязал бретона миналата година - голям скандал му спретнах  #Cussing out

Абсолютно съм съгласна с отговора на Джем  Peace Ако имах син и аз бих му оставила къдриците по-дълго време  Grinning

# 73
  • Мнения: 1 749
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.
По тази логика.....Отношенията с дъщерята са по-важни от задоволяването на собствен каприз.

# 74
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че доста навътре приемате обикновени неща. Поне за мен е така де...
Какво да направи жената да не говори на майка си цял живот ли, или пък да живее с гняв в себе си.
Предполагам, че това с подстригването не го е направила с цел да я нарани, а просто не се е замислила. Я да прости на жената, в живота има много по-важни неща.
Аз бих откачила - косата на дъщеря ми не се пипа!! Мъжът ми й беше отрязал бретона миналата година - голям скандал му спретнах #Cussing out
Като стане на осем - девет години сигурно дъщеря ти ще хване ножицата и ще се подстриже сама. Тогава и на нея ли ще и спретнеш голям скандал  newsm78

# 75
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.
По тази логика.....Отношенията с дъщерята са по-важни от задоволяването на собствен каприз.
Ами ... по тази логика не е така. Ние трябва да прощаваме на възрастните си родители. Карат критическа и други подобни. Не се знае ние какви ще сме като станем на годините на родителите си.
Просто изразявам мнение... Аз лично не бих се разсърдила на майка си за подобно нещо. Мисля, че не заслужава подобен стрес, след като цял живот се е грижила за мен с любов.
Мисля, че няма по-голяма болка за родител, от дете което изпитва гняв към него.

# 76
  • Мнения: 1 749
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.
По тази логика.....Отношенията с дъщерята са по-важни от задоволяването на собствен каприз.
Ами ... по тази логика не е така. Ние трябва да прощаваме на възрастните си родители. Карат критическа и други подобни. Не се знае ние какви ще сме като станем на годините на родителите си.
Просто изразявам мнение... Аз лично не бих се разсърдила на майка си за подобно нещо. Мисля, че не заслужава подобен стрес, след като цял живот се е грижила за мен с любов.
Мисля, че няма по-голяма болка за родител, от дете което изпитва гняв към него.
Тук е ключа от палатката.Едно е майка ти да направи грешката да се поддаде на желанието и да извърши такова своеволие.Друго е да не зачете теб като личност(за кой ли път)и да го направи с пълното съзнание,че ти няма да одобриш стореното.
И в двата случая майката е свъркала.Във втория случай гнева на дъщерята е напълно оправдан.
АКо мъжът ми остриже дъщерята без дори да ми каже(което никога няма да се случи),сигурно ще му се посърдя малко,но бързо ще ми мине.Защото рядко ще направи нещо ,което изисква мнението и на двамата на своя глава.Защото зачита мен и моето мнение.Виж,майка ми ако го направи,сигурно няма да й говоря година след това.Разбира се,след като й спретна хубав скандал.Защото всеки ден,във всеки разговор,при всяко свое посещение,натяква ,нарежда,заповядва,критикува(това й е любимо),и се налага.Всеки б-о-ж-и  д-е-н!Не си спомням някога да е зачела мое решение ,да се е съобразила с него,да погледне на мен като на отделно човешко същество.

# 77
  • Мнения: 6 039
ооо, напълно те разбирам, направо чак аз се ядосах
с нищо не бих оправдала майка си за такава постъпка, така бих се скарала с нея, и така бих фучала и бучала, после ревала от яд, че щях да изглеждам като луда.
Косата на детето ми е само моя задължение, и само аз я подстригвам, колкото преценя.
Радвам се, че и майка ми и свекърва ми винаги се съобразяват единствено и само с мен и такова нещо няма да ми се случи.

виж, ако Малена сама се подстриже би ми било мъчно и смешно, но ще покажа пред нея само второто си усещане. Ще я снимам за спомен с личното й творчество:)Simple SmileSimple Smile

# 78
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Запазила ли е остриганата косичка?
Дано новата пак да е къдрава.

И мен  ме доядя много за тази постъпка.
И аз съм се сърдела на майка ми, после проумях,
че "грешките" й не са били болки за умирачка.

Гневът е лош съветник.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 320
Защо сравнявате постъпките на една 50/60/70 годишна жена с тези на едно тригодишно дете? Ако я имате толкова безмозъчна... ooooh!
Всички нововъдедения във външния вид на детето ни се обсъждат от мен и съпруга ми (сам никой не кръца...)и това ще е дотогава, докато тя саме не почне да има претенции. Баби, съседки и приятелки нямат думата. Напоследък на няколко пъти ми обясняват, че трябвало да я подстрижа задължително. Що? Ми така.

# 80
  • Мнения: 1 749
На мен ми се обясняваше как е трябвало да я острижа до кожа  Tired ....

# 81
  • София
  • Мнения: 10 320
Ама казаха ли ти поне защо?  Tired

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Предполагам, за да и се сгъсти косата ooooh! От такива безумия откачам, на всичко отгоре някой току виж повярвал и го направил Whistling

# 83
  • Мнения: 1 749
Предполагам, за да и се сгъсти косата ooooh! От такива безумия откачам, на всичко отгоре някой току виж повярвал и го направил Whistling
smile3521
Tочно затова.

# 84
  • Мнения: 515
Аз пък помня преди години майка, оставяше ли ме на баба да ме гледа за ден два, винаги баба ме постригваше, че късичко много ми отивало.  Joy Сестра ми беше в същото положение...И двете бяхме като момченца  hahaha и до ден днешен като видя баба все ми вика "бабе що не се пострижеш късичко толкова хубаво ти седи" Joy Сега ми е смешно но тогава не ми беше...

# 85
  • София
  • Мнения: 67
Искам пак да благодаря на всички за съчувствието и пак да поясня, за тези които не са разбрали, че майка ми гледа детето изключително рядко и то за максимум 1 час.
Така че е безумно да си мисли, че може да взима такова решение без изричното съгласие на двамата родители.
Да не говорим, че баща и направо е болен, едвам го преживя!
А пък и косата май няма да се накъдри повече и въобще  newsm45, мъчно ми е.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 25 236
wild flower,
разбирам те напълно но е време да го преглътнете вече Hug Да не вземете да стресирате детето сега, те усещат такива емоции. Ще се чуди горкото кое не му е наред. Стига вече, това да и е кусура, че няма да и се накъдри косата. С най-добри чувства го казвам.

# 87
  • Мнения: 2 032
Разбирам.
Намесата в решения, които са стриктно за родителите; безпардонността; грубиянщината да хукне да стриже дете, което не е нейно, са вбесяващи.
Успокой се първо и чак тогава си подготви "лекция" по темата и й я изнеси, с апломб, патос и вдъхновение, за да няма повторения.

# 88
  • велико търново
  • Мнения: 585
да се включа и аз преди години и моята майка ме пострига късо бях в 7 клас.защото съм имала въшки и не можела да ми ги чисти.почуствах се много зле всички ми викаха че съм момче и ми се подиграваха в у-ще.когато и казах на скоро тя изобщо не се е замислила какво ми е сторила тогава.и не ми поиска извинение.

Общи условия

Активация на акаунт