Изпитвам огромен гняв към майка ми

  • 6 671
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.
По тази логика.....Отношенията с дъщерята са по-важни от задоволяването на собствен каприз.
Ами ... по тази логика не е така. Ние трябва да прощаваме на възрастните си родители. Карат критическа и други подобни. Не се знае ние какви ще сме като станем на годините на родителите си.
Просто изразявам мнение... Аз лично не бих се разсърдила на майка си за подобно нещо. Мисля, че не заслужава подобен стрес, след като цял живот се е грижила за мен с любов.
Мисля, че няма по-голяма болка за родител, от дете което изпитва гняв към него.

# 76
  • Мнения: 1 749
Мисля, че добрите отношения с майка ти би трябвало да са по-важни от прическата на детето. В края на крайщата не е направила нещо непоправимо и не и е причинила някаква болка.
По тази логика.....Отношенията с дъщерята са по-важни от задоволяването на собствен каприз.
Ами ... по тази логика не е така. Ние трябва да прощаваме на възрастните си родители. Карат критическа и други подобни. Не се знае ние какви ще сме като станем на годините на родителите си.
Просто изразявам мнение... Аз лично не бих се разсърдила на майка си за подобно нещо. Мисля, че не заслужава подобен стрес, след като цял живот се е грижила за мен с любов.
Мисля, че няма по-голяма болка за родител, от дете което изпитва гняв към него.
Тук е ключа от палатката.Едно е майка ти да направи грешката да се поддаде на желанието и да извърши такова своеволие.Друго е да не зачете теб като личност(за кой ли път)и да го направи с пълното съзнание,че ти няма да одобриш стореното.
И в двата случая майката е свъркала.Във втория случай гнева на дъщерята е напълно оправдан.
АКо мъжът ми остриже дъщерята без дори да ми каже(което никога няма да се случи),сигурно ще му се посърдя малко,но бързо ще ми мине.Защото рядко ще направи нещо ,което изисква мнението и на двамата на своя глава.Защото зачита мен и моето мнение.Виж,майка ми ако го направи,сигурно няма да й говоря година след това.Разбира се,след като й спретна хубав скандал.Защото всеки ден,във всеки разговор,при всяко свое посещение,натяква ,нарежда,заповядва,критикува(това й е любимо),и се налага.Всеки б-о-ж-и  д-е-н!Не си спомням някога да е зачела мое решение ,да се е съобразила с него,да погледне на мен като на отделно човешко същество.

# 77
  • Мнения: 6 039
ооо, напълно те разбирам, направо чак аз се ядосах
с нищо не бих оправдала майка си за такава постъпка, така бих се скарала с нея, и така бих фучала и бучала, после ревала от яд, че щях да изглеждам като луда.
Косата на детето ми е само моя задължение, и само аз я подстригвам, колкото преценя.
Радвам се, че и майка ми и свекърва ми винаги се съобразяват единствено и само с мен и такова нещо няма да ми се случи.

виж, ако Малена сама се подстриже би ми било мъчно и смешно, но ще покажа пред нея само второто си усещане. Ще я снимам за спомен с личното й творчество:)Simple SmileSimple Smile

# 78
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 235
Запазила ли е остриганата косичка?
Дано новата пак да е къдрава.

И мен  ме доядя много за тази постъпка.
И аз съм се сърдела на майка ми, после проумях,
че "грешките" й не са били болки за умирачка.

Гневът е лош съветник.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 320
Защо сравнявате постъпките на една 50/60/70 годишна жена с тези на едно тригодишно дете? Ако я имате толкова безмозъчна... ooooh!
Всички нововъдедения във външния вид на детето ни се обсъждат от мен и съпруга ми (сам никой не кръца...)и това ще е дотогава, докато тя саме не почне да има претенции. Баби, съседки и приятелки нямат думата. Напоследък на няколко пъти ми обясняват, че трябвало да я подстрижа задължително. Що? Ми така.

# 80
  • Мнения: 1 749
На мен ми се обясняваше как е трябвало да я острижа до кожа  Tired ....

# 81
  • София
  • Мнения: 10 320
Ама казаха ли ти поне защо?  Tired

# 82
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Предполагам, за да и се сгъсти косата ooooh! От такива безумия откачам, на всичко отгоре някой току виж повярвал и го направил Whistling

# 83
  • Мнения: 1 749
Предполагам, за да и се сгъсти косата ooooh! От такива безумия откачам, на всичко отгоре някой току виж повярвал и го направил Whistling
smile3521
Tочно затова.

# 84
  • Мнения: 515
Аз пък помня преди години майка, оставяше ли ме на баба да ме гледа за ден два, винаги баба ме постригваше, че късичко много ми отивало.  Joy Сестра ми беше в същото положение...И двете бяхме като момченца  hahaha и до ден днешен като видя баба все ми вика "бабе що не се пострижеш късичко толкова хубаво ти седи" Joy Сега ми е смешно но тогава не ми беше...

# 85
  • София
  • Мнения: 67
Искам пак да благодаря на всички за съчувствието и пак да поясня, за тези които не са разбрали, че майка ми гледа детето изключително рядко и то за максимум 1 час.
Така че е безумно да си мисли, че може да взима такова решение без изричното съгласие на двамата родители.
Да не говорим, че баща и направо е болен, едвам го преживя!
А пък и косата май няма да се накъдри повече и въобще  newsm45, мъчно ми е.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 25 236
wild flower,
разбирам те напълно но е време да го преглътнете вече Hug Да не вземете да стресирате детето сега, те усещат такива емоции. Ще се чуди горкото кое не му е наред. Стига вече, това да и е кусура, че няма да и се накъдри косата. С най-добри чувства го казвам.

# 87
  • Мнения: 2 032
Разбирам.
Намесата в решения, които са стриктно за родителите; безпардонността; грубиянщината да хукне да стриже дете, което не е нейно, са вбесяващи.
Успокой се първо и чак тогава си подготви "лекция" по темата и й я изнеси, с апломб, патос и вдъхновение, за да няма повторения.

# 88
  • велико търново
  • Мнения: 585
да се включа и аз преди години и моята майка ме пострига късо бях в 7 клас.защото съм имала въшки и не можела да ми ги чисти.почуствах се много зле всички ми викаха че съм момче и ми се подиграваха в у-ще.когато и казах на скоро тя изобщо не се е замислила какво ми е сторила тогава.и не ми поиска извинение.

Общи условия

Активация на акаунт