За но6тното напикаване

  • 1 512
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Синът ми е на 4г   и но6тно време се изпуска.  Ако не го вдигна към 12.30 -1.00 през но6тта,  е напикан  на 100%.
Не сме правили изследвания по този повод. Ли4ната ни лекарка каза, 4е до 4-5г било нормално и след това се прибягвало до  ле4ение. Майка ми е имала съ6тият проблем с брат ми до късно и е ходила при уролог. Той и е казъл, 4е при мом4етата, докато не се изпълни мястото между някакви пре6лени, се изпускали...
Какво мислите? Вие-които имате съ6тият проблем, как действате? Да ходим ли на лекар?

# 1
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Незнам дали ще съм ти полезна с нещо,но ще разкажа..Аз се напикавах вечер до 12-13г.,а брат ми до около 16г. Като деца майка ми ни е водила на какви ли не лекари,опитвала и много бабини рецепти и НИЩО. Много от докторите казват,че е по наследство(баща ми се е изпускал вечер до 18г.),в крайна сметка резултат при нас нямаше никакъв,ако не броим временни резултати от загряване на кръста,никакви течности след 20 часа и будене към 1-2 часа посред нощ,но това не е лечение.Незнам дали е вярно това за наследственоста,детето ми се напикаваше всяка вечер до 3г.,след това все по рядко и едва към 5г. напълно спря(не съм го водила на лекар за това).Имам племенник,който все още се напикава вечер,а е на 16г.,той е от страна на мъжа ми,а в тяхния род не са имали такъв проблем,нито от страна на майката на момчето.Не съм разпитвала за подробности,но те също казват,че само бабините елачи имали някакъв ефект,а детето вече е голямо и това го подтиска,спомням си,че на мен също не ми беше лесно....Незнам какво да те посъветвам,но все пак мисля,че още е рано да се притесняваш,а на този етап аз лично бих опитала с хомеопатия.

# 2
  • Мнения: 496
Mia, синът ми имаше подобен проблем. Педиатърът ни каза, че повод за притеснение няма и вероятно ще отшуми около 5-6 година. Лошото е, че се напишкваше и по време на следобедния сън в градинката, а аз се тревожех заради нетактичността на децата на тази възраст.

При нас ефект имаше от системно загряване и разтривки в областта на кръстчето със зехтин и евкалиптово масло, вдигане до тоалетна първоначално 2 пъти през нощта (около 12 и 3 ч.), после по веднъж, сок от нар. Една позната ми каза за нара, чух го и от други места - разрязвах го на две и цедях половинката сутрин, половинката вечер. Разреждам с вода, за да не се мръщи на леко тръпчивия вкус и давам.

все пак мисля,че още е рано да се притесняваш,а на този етап аз лично бих опитала с хомеопатия.
  Peace

# 3
  • Мнения: 307
 Мерси за съветите:)  6те питам пак ли4ната ни лекарка....кой от вси4ките бабе6ки лекове 6те препоръ4а, или какво изоб6то да предприема...за нара  не бях 4увала...майка ми дава6е райска ябълка на брат ми ... Дано да се оправим скоро:)

# 4
  • Мнения: 496
Mia, имам няколко книги за билки, не съм опитвала съветите за напикаване в тях, но мога да ти извадя някои, ако решиш да прилагаш.

Дано малчуганът се оправи скоро! Peace

# 5
  • Мнения: 146
Нощното напикаване при деца се повлиява добре от лечение чрез акупунктура и билки, като единственото изключение е, когато има незатворени прешлени в  долната част на гръбнака. Като причина Китайската медицина счита слабост на системата бъбреци - пикочен мехур.

# 6
  • Мнения: 46 488
И дъщеря ми има изпускания, рядко, но ги има, затова спи с памперс.
На този етап го пириемам за нормално, не търся лекари.

Общи условия

Активация на акаунт