От мой опит, бременилки!

  • 2 485
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 816
Когато ти следят бременоста по здравна каса,може да се получат доста пропуски.ЗК отпуска много малко прегледи с ехограф.Съвета ми е ,ако сте решили да родите по здравна каса поне в 9м.направете още един.В този месец бебчето нараства повече от когато и да било.При мен се получи така,че ако знаех преди раждането щях да си  платя секцио.Бебка се роди 4кг-53см с по широчки рамене от моя таз.В следствие на което се наложи секцио по спешност.Преносих 10дни а беба се нагълта с тиняви зелени води и беше на системи 3дни.Ако знаех това по рано щях да спестя на беба мъчението и моето от това че я гледах така малка и с такъв голям абокат в ръчичката.Пиша ви това за да направите своя избор по рано ,а не като мен /сега съжалявам/.Добре ,че бяха докторите да реагират адекватно.Е това е.Лека бременност и раждане.   















# 1
  • Мнения: 2 522
Аз също не съм фен на ЗК.

# 2
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И аз бях по ЗК, обаче на всяка консултация лекаря ме гледаше и на видеозон.

# 3
  • Мнения: 583
И аз бях по ЗК, обаче на всяка консултация лекаря ме гледаше и на видеозон.

Точно! Има лекари и лекари.

# 4
  • Мнения: 298
И аз бях по здравна каса, но никога не ми е бил отказан преглед, дори и два пъти на месец, без да плащам допълнително, като в 9-ти месец, доктора си ми каза, че ще имам 2 прегледа. Доволна съм от човека, както казаха и по-горе, има лекари и лекари.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мисля,че повечето бъдещи майки ходят по ЗК и на частно едновременно.

mimona ,изживяла си нещо ужасно.Все пак добре,че всичко завършва благополучно.

Не се обвинявай прекалено,че не си ходила на ехограф в 9 я месец,защото много рядко се познават размерите на бебето.Можеха да ти кажат 3400 бебе,а то пак да се роди 4 кила.Вече това,че си преносила 10 дни е кофти.Знам,че по принцип не те оставят да преносиш толкова много.

# 6
  • Мнения: 2 374
Първо честито бебе!  bouquet
Някои не са фенове на ЗК,но тя ни се полага от държавата,защо да се проспуска?Изследванията поне са безплатни,ехографите наистина са малко,но пък кой ти ги дава.Пък,който иска още допълнителни прегледи винаги може да си плати или да се запише на консултация и в някоя болница така хем ще е доволен от консултацията си,хем ще се възползва и от ЗК.

# 7
  • Мнения: 189
Моят гинеколог също не ми е отказвал преглед с ехографа,колкото пъти съм поискала толкова ме е гледал.За това съм му благодарна.Естествено в края на бременността започнах да ходя и на частен лекар,така че съм предоволна.
Това,което ти се е случило е много неприятно наистина,но важен е положителния край.Да ти е жива и здрава бебка Hug

# 8
  • Мнения: 2 172
И аз бях по ЗК, обаче на всяка консултация лекаря ме гледаше и на видеозон.

И мен така.А пък последния месец ме гледа сигурно 10 пъти.Колкото пъти се налагаше да ходя,толкова пъти си ме гледаше и слушаше тонове  Peace

# 9
  • Мнения: 4 292
Съжалявам, че така се е случило при теб. Наистина, много неприятно.
Аз съм доволна от моя гинеколог, който ми води женската консултация по ЗК. Всеки път ме гледаше на видеозон, иначе със сигурност щях да ходя на частно. Два ехографа за цялата бременност ми се струват крайно недостатъчни.

# 10
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Аз пък бях на частно, защото бях пропуснала вноски по ЗК и чак като ще раждам си ги платих. Но не съм доволна. Само 2 пъти ме гледа на видеозон. последния път като поисках да разбера пола ми се скара защо съм искала. зависи много от доктора.

# 11
  • Мнения: 374
Аз си бях по ЗК и съм доволна. На всеки преглед ме гледаше на видеозон, а в деветия месец ме вика няколко пъти. След термина (преносих 9 дни) ходех всеки ден, всеки ден слушаше тонове и минавах през ехографа. Май наистина всичко зависи от лекаря!

# 12
  • София
  • Мнения: 23 072
Последните 45 дни от бременността си ходих на частно, към частната болница, в която раждах. И тогава, и сега съм на мнение, че именно в 9-ия месец на бременната трябва да се обърне изключително внимание, за да се избегнат недотам приятни ситуации!

# 13
  • Мнения: 1 062
Всъщност, проблема не е в ЗК, а в лекаря, който си си избрала. Важното е, че всичко е завършило добре.
П.П. Предполагам, знаеш - ехографа дава големи отклонения, изобщо не е гаранция, че ако те бяха гледали, щеше да се види, точно колко е голямо бебето ти.

# 14
  • Мнения: 45
Първо честито бебе!  bouquet
Някои не са фенове на ЗК,но тя ни се полага от държавата,защо да се проспуска?Изследванията поне са безплатни,ехографите наистина са малко,но пък кой ти ги дава.Пък,който иска още допълнителни прегледи винаги може да си плати или да се запише на консултация и в някоя болница така хем ще е доволен от консултацията си,хем ще се възползва и от ЗК.

Подкрепям напълно! Peace Съжалявам, че се е наложило да преживееш всичко това, добре че всичко е завършило благополучно за вас.

Общи условия

Активация на акаунт